اهمیت طراحی لیبل در بسته بندی محصولات

تعداد بازدید: 217

اهمیت طراحی لیبل در بسته بندی محصولات

چاپ لیبل از نیازهای اصلی یک محصول جهت شناسایی نام تجاری می باشد که صاحبان برندها آن را جزو لازمه کاری خود می دانند.ازجمله موارد استفاده از لیبل می توان به صنایع غذایی، دارویی، آرایشی بهداشتی و ... اشاره نمود. یکی از اصلی ترین موارد استفاده از لیبل یا برچسب از موارد استفاده از لیبل می توان به کد دهی به اموال اشاره کرد. از دیگر موارد استفاده از لیبل، چاپ شدن آن بر روی بسته بندی ها می باشد که به معرفی محصول و محتویات تشکیل دهنده و برند سازنده آن می پردازد. .هدف اصلی طراحی لیبل محصول این است که نوع، اندازه، برند، خط تولید، تولید کننده و دیگر اطلاعات محصول را مشخص کند و به مصرف کنندگان اطلاعات کافی را برساند و آنان را به خرید تشویق کند. بدون شک لیبل هویت محصول تولید شده می باشد که تاثیر بسزایی در بازاریابی محصول دارد.
لیبل انواع متنوعی دارد که عبارتند از:
لیبل حرارتی
لیبل متال
لیبل کاغذی
لیبل اموال
لیبل بی رنگ و شفاف
لیبل پشت متال
لیبل پی وی سی
لیبل گچی
لیبل وید
لیبل سکوریتی
لیبل تایوک و لیبل امنیتی
                                                              اهمیت طراحی لیبل در بسته بندی محصولات

اهمیت طراحی لیبل در بازار رقابتی

برندها مرتبا در حال رقابت و تغییر هستند و همراه این تغییرات طراحی لیبل و طراحی بسته بندی محصولات نیز باید تغییر کنند. زمانی بسته های محصولات فقط یک جعبه بودند و لیبل ها تنها برای مشخص کردن جزییات محصولات به کار می رفتند. امروزه در بازار عرضه مواد غذایی و یا محصولات دیگر، رقابت در طراحی لیبل کمتر از کیفیت محصول نمی باشد. درحال حاضر، بازار درحال تغییر، مسئولیت های اضافی زیادی را بردوش کسانی که مسئول طراحی بسته بندی محصول و لیبل یک شرکت هستند، وارد کرده است. امروزه بسته بندی محصولات به همراه لیبل آنها مسئولیت مهم جذب مشتری را برعهده دارند. انتظار می رود که آنها مفهوم خود را منتقل کنند و مشتریان را در فروشگاه ها به سمت خود جذب کنند. چاپ افست به صورت شیت اجازه می دهد تا صاحبان برندها به سرعت و به آسانی بتوانند گرافیک و طراحی لیبل را متناسب با محصول، فصل و دیگر وقایع تغییر دهند. 
طراحی لیبل امروزه از ابزاری که تنها کارش انتقال اطلاعات است به یک عنصر کلیدی در تبلیغات برند که همیشه سعی در متفاوت ساختن یک محصول از دیگر محصولات دارد، تغییر کرده است. گفته می شود که هفت ثانیه طول می کشد تا یک فرد تصمیم به خرید بگیرد در حالی که فرد در ابتدا اطلاعات لیبل را نمی خواند بلکه به ظاهر و رنگ بسته بندی و طراحی لیبل توجه می کند.در واقع جلوه آغازین یک بسته بندی،  طراحی لیبل است که باید به شکل علمی و ماهرانه ای توسط طراحان گرافیک و گرافیست ها و طراحان لیبل طراحی شده باشد.همچنین از جنبه روانی ترکیب رنگ بندی و ایده پردازی در طراحی لیبل در تمایل اشتهایی فرد و انگیزه خرید آن، اثر قابل ملاحضه ای دارد. 
                                                                 اهمیت طراحی لیبل در بسته بندی محصولات

اصول طراحی لیبل

مهمترین اصل طراحی لیبل، متناسب بودن طراحی با محتوای درونی آن می باشد. می بایست خاطر نشان کرد تمام توضیحات نوشتاری راجع به محتوای تشکیل دهنده می بایست کاملا با واقعیت عینی آن، منطبق باشد و حتی طرح گرافیکی ای که به گونه ای اغراق آمیز و خلاقانه ایجاد می شود، نباید از واقعیت محتوای محصول شما فاصله ی زیادی داشته باشد. دیگر عناصر کلیدی در طراحی لیبل عبارتند از: 
ایده پردازی و خلاقیت با در نظر گرفتن علایق و سلایق گروه مصرف 
ویژگی های ساختار گرافیکی و هماهنگی آن به هنگام چاپ 
 
تیم خلاق و ماهر طراحی مهرسام، با تسلط به جدیدترین متدهای طراحی لیبل، کارآمدترین ایده ها را در کوتاهترین زمان در اختیار شما قرار می دهد. شما می توانید با تماس با کارشناسان ما و اخذ مشاوره، به اجرایی ترین و مقرون به صرفه ترین ایده ی ناب لیبل متناسب با کسب و کار و نیازهای مصرف کنندگان خود دست یابید. رضایت مشتریان ،نمونه های با کیفیت وهمچنین سرعت در تحویل به مشتریان، مهر تاییدی است بر رزومه موفق طراحان مهرسام.

دسته بندی ها : مقالات مقالات طراحی