چگونه یک طراحی کاتالوگ موفق داشته باشیم؟

تعداد بازدید: 238

چگونه یک طراحی کاتالوگ موفق داشته باشیم؟

کاتالوگها بخش مهمی از طرح های بازاریابی بسیاری از شرکت ها هستند و یکی از قوی ترین ابزارهای بازاریابی برای کسب اطلاعات در مورد محصولات و خدمات هستند. آنها حتی به ما اجازه می دهند بعد از فروش اولیه به خرید و فروش بپردازیم.

اما ما هر کاتالوگی را برای مدت طولانی در دست نمی گیریم. به برخی تنها یک نگاه شتابزده می شود و برخی پیش از رفتن به سطل زباله حتی باز نشده اند. فقط به این دلیل که شما همه چیز را در کاتالوگ قرار داده اید، هر مشتری وقت با ارزش خود را صرف آن نمی کند به خصوص اگر آن را خسته کننده بداند. در طراحی و چاپ کاتالوگ تمامی مراحل می بایست به بهترین نحو انجام شود.

رویکرد اصلی طراحی کاتالوگ

طرح چشمگیر و هوشمند، تصاویر جذاب و ساختار، پایه های اصلی طراحی خوب کاتالوگ هستند. این واقعیت را نیز در نظر داشته باشید که صنایع مختلف معمولا نیاز به رویکردهای متفاوت دارند: یک فروشگاه بزرگ کالاهای ورزشی، بسیار متفاوت از یک شرکت بازاریابی خواهد بود. این را قبل از شروع کار در نظر بگیرید. پس از کجا باید شروع کرد؟ بیایید به چند روش کلیدی برای شروع طراحی کاتالوگ خود با بهترین شیوه نگاه کنیم.

                                                           چگونه یک طراحی کاتالوگ موفق داشته باشیم؟

طراحی با توجه به مخاطب

عملکرد کاتالوگ به چگونگی فروش آن وابسته است. طراحی کاتالوگ خود را به درخواست مشتری مورد نظر خود متمرکز کنید. اگر هدف شما یک مخاطب جوان باشد، به طور قابل توجهی متفاوت از یک کاتالوگ برای افراد مسن تر خواهد بود. اگر مخاطبان چندگانه را هدف قرار داده اید، ممکن است طرح های متعددی را برای مطابقت با سبک و خواسته های مخاطبان خود در نظر بگیرید.

                                                          چگونه یک طراحی کاتالوگ موفق داشته باشیم؟

اندازه و فرمت

فضای مورد نیاز خود را به محصولات خود تعلق دهید. هنگام طراحی کاتالوگ خود اطمینان حاصل کنید که آن را به اندازه کافی بزرگ برای نشان دادن تمام محصولات خود با توجه به مهم ترین محصولات و خدمات قرار داده اید. تعداد صفحات، فرمت و چگونگی احساس مشتریان را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، اگر شما در یک صنعت حساس و پیچیده مانند ساعت سفارشی یا عکاسی هستید  ، می توانید با یک طرح ریزی با موارد کمتر در هر صفحه کیفیت و منحصر به فرد بودن آن را برجسته کنید.

علاوه بر این، این نوع مخاطب احتمالا از کاغذ با کیفیت بالاتر نیز بهره مند خواهد شد. توجه دقیق تری نسبت به کیفیت تصویر و حقیقت رنگ بکنید. جزئیات و داستان "کار" خود را در نظر بگیرید. ما در چاپ مهرسام، نمونه های چاپ شده، کمک فنی و راهنمایی در مورد چگونگی گرفتن بهترین قطعه چاپ شده را به شما ارائه می دهیم.

                                                             چگونه یک طراحی کاتالوگ موفق داشته باشیم؟

استفاده از تصاویر با کیفیت بالا

تصاویر محصولات و خدمات شما نکته اساسی کاتالوگ شما است. برای محصولات و خدمات ارزشمند تصاویری بزرگتر از محصولاتی با ارزش کمتر داشته باشید. عکس های عالی محصولات را جذاب تر و فروش را افزایش می دهد. اطمینان حاصل کنید که تمام تصاویر شما با نور مناسب گرفته شده و برای چاپ مناسب است. ما توصیه می کنیم رزولوشن 300 dpi یا بالاتر برای همه تصاویردر نظر گرفته شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه رزولوشن مناسب در طراحی، مطالعه مقاله زیر به شما پیشنهاد می شود:

نکاتی درباره رزولوشن که باید در طراحی رعایت شود.

تجزیه و تحلیل نتایج طراحی

زمانی را برای بررسی و ارزیابی کاتالوگ خود در نظر بگیرید. پاسخ به سوالات زیر را در نظر بگیرید:

چه چیزی دیوانه وار فروخته شد ؟ در کجای کاتالوگ بود؟

آیا نگاه کلی و احساس کاتالوگ منجر به فروش و یا مانع فروش شما شد؟

آیا پس از انتشار کاتالوگ شما به سرعت شروع به فروش کردید؟

همچنین از کارشناسان فروش خود در مورد نحوه عملکرد کاتالوگ و بازخورد مشتریان بپرسید.

همانطور که می بینید، طراحی کاتالوگ حرفه ای فرایندی است که زمان، تعهد، صبر و تست را اتخاذ می کند. یک استراتژی صحیح به فروش و نگه داشتن مشتریان و ترغیب آنها برای همکاری مجدد کمک خواهد کرد.


دسته بندی ها : مقالات مقالات طراحی