تولید جعبه ماسک

فرایند تولید جعبه ماسک از جمله صنعت هایی است که به هیچ وجه نمی توان از کاربرد حائز اهمیت آن چشم پوشی کرد، فلذا همان طور که می دانید امر بسته بندی مسئله ی بسیار مهمی است، مسئله ای که اگر در رابطه با بسته بندی محصولاتی بهداشتی همچون ماسک های صورت باشد اهمیت آن به مراتب بیش از هر محصول و کالای دیگری است.

در واقع ماسک صورت محصولی می باشد که پس از تولید بایستی به طور قطع به وسیله ی جعبه های مخصوص به ماسک بسته بندی شده و سپس در اختیار تقاضا کننده ها قرار گیرد‌ و نمی توان آن را بدون جعبه عرضه کرد.

بنابراین اگر تولید کننده ی ماسک صورت هستید و یا به هر دلیل دیگری می خواهید پیرامون تولید جعبه ماسک بیشتر بدانید به هیچ عنوان مطالعه ی متن زیر را از دست ندهید. ما در این متن سعی کرده ایم اطلاعاتی جمع آوری کنیم که به طور ویژه به درد تقاضا کننده های جعبه بهداشتی ماسک می خورد و لازم است پیش از هر اقدامی در این راستا آن ها را بدانند تا خریدی مطلوب و رضایت مندانه داشته باشند، خریدی که هر تقاضا کنتده ای انتظارش را دارد.

بهره مندی از جعبه ماسک چه کاربردی دارد؟

لازم است در این تیتر دو مرتبه تاکید کنیم که وجود جعبه برای بسته بندی ماسک صورت اهمیت بسیار بالایی دارد و صرف نظر از آن شدنی نیست. در واقع گفتنی است که بهره مندی از جعبه برای بسته بندی کالایی چون ماسکِ صورت کاربرد های مهمی دارد که منجر به رواج بالای تولید جعبه ماسک شده است.

از این رو اگر می پرسید کاربرد های بهره مندی از این محصول چیست لازم است موارد متعددی را ذکر کنیم که در قسمت بعدی مهم ترین ها را آورده ایم:

 • ماسک صورت کالایی می باشد که اساساً برای رعایت بهداشت و جلوگیری از نفوذ ذرات آلوده به دهان و بینی مورد استفاده قرار می گیرد، به همین جهت تمیز و بهداشتی بودن آن مسئله ی بسیار مهمی است تا جایی که نمی توان آن را پس از تولید به صورت فله ای عرضه کرد. استفاده از جعبه کاربرد بالایی در تمیز نگه داشتن این کالا هنگام عرضه دارد، فلذا ماسک هایی که در جعبه هایی با کیفیت بسته بندی می شوند قادر به جذب آلودگی نیستند و در شرایطی بهداشتی فرایند عرضه را پشت سر می گذارند.
 • از دیگر کاربرد های تولید جعبه ماسک، بسته بندیِ چند تایی این محصول است. یعنی برای عرضه ی تعداد بالا لازم است در جعبه بسته بندی شوند، جعبه هایی که مخصوص بسته بندی تعدادی بالا ۱۰ عدد هستند. البته نا گفته نماند جعبه های ماسک اکثراً برای بسته بندی ۵۰ عددی و ۱۰۰ عددی مورد استفاده قرار می گیرند.
 • حمل و جا به جایی این محصول هنگامی که در جعبه های مناسبی بسته بندی شده است، بسیار سهل و سریع خواهد بود. از این رو گفتنی است کاربرد دیگر جعبه بهداشتی ماسک حمل آسان می باشد.
 • درج اطلاعات تولید کننده با بهره مندی از فرایند چاپ جعبه از دیگر کاربرد های مهمی است که کمک مطلوبی هم در راستای تبلیغات می باشد.
 • و به عنوان مورد آخر از کاربرد های جعبه ماسک می توان به درج اطلاعات تولید و همینطور راهنمای نحوه ی استفاده اشاره کرد.

با توجه به موارد بالا و آشنایی با کاربرد های تولید جعبه ماسک به طور حتم فهمیده اید که این فرایند تا چه اندازه مهم و کارآمد است، به طوری که اگر از تولید کننده و یا عرضه کننده های ماسک صورت هستید بایستی تهیه ی جعبه را در اولین اولویت های خود قرار دهید.

ویژگی های یک جعبه ماسک با کیفیت چیست؟

حالا که اهمیت و کاربرد بالای جعبه ماسک را فهمیدید، لازم است در مورد ویژگی های یک نمونه ی با کیفیت صحبت کنیم تا بتوانید تشخیص درستی داشته باشید و در صورت خرید، محصولی با کیفیت بالا تهیه نمایید.

مهم ترین و حائز اهمیت ترین موارد از ویژگی های جعبه ماسک با کیفیت و کاربردی شامل مورد های مختلفی می شوند که عبارت هستند از:

 • یک جعبه ماسک با کیفیت به گونه ای است که استحکام مطلوبی دارد و حین جا به جایی هیچ مشکلی ایجاد نمی کند. مطلوب بودن استحکام جعبه نیز به عوامل گوناگونی چون نحوه ی تولید، متریال مورد استفاده، فرایند مونتاژ و … بستگی دارد.
 • در مورد این جعبه از آن جا که مخصوص ماسک است، لازم است بگوییم بهداشتی بودن آن از جمله مهم ترین ویژگی ها می باشد. بهداشتی بودن جعبه ماسک نیز همانند استحکام به عوامل گوناگونی بستگی دارد که بایستی یک به یک رعایت شوند تا در نهایت یک جعبه بهداشتی ماسک با کیفیت تولید گردد.
 • ابعاد جعبه نیز از پارامتر های دیگری است که نشان دهنده ی کیفیت می باشد، زیرا جعبه های با کیفیت دارای ابعاد استانداردی هستند که به صورت های مختلفی نظیر جعبه ی ماسک ۵۰ عددی، ۲۰ عددی، ۱۰۰ عددی و … تقسیم بندی می شوند.
 • در برابر نفوذ ذرات آلاینده مقاوم باشد، یعنی درز ها و درب جعبه به گونه ای باشد که ذرات آلوده وارد نشوند.
 • دارای دربی باشد که به خوبی بسته می شود و نحوه ی باز و بسته کردن آن آسان است.
 • و موارد دیگری همچون موارد فوق.

گفتنی است هر یک از ویژگی های فوق به نوبه ی خود بسیار با اهمیت هستند و وجود همه ی آن ها در کنار یک دیگر است که منجر می شوند یک جعبه ماسک، با کیفیت و درجه یک شناخته شود.

فرایند طراحی و تولید جعبه ماسک باید به چه صورتی باشد؟

نوع فرایند طراحی و تولید این جعبه ها اگر به درستی انجام نشود و سهل انگارانه انجام گیرد بدون شک محصول نهایی بی کیفیت بوده و فاقد ویژگی های ذکر شده در تیتر قبلی خواهد بود. به همین دلیل لازم به تاکید است بگوییم تقاضا کننده های این محصول بایستی طوری اقدام کنند که محصولات تولید شده توسط یک تولید کننده ی معتبر و تایید شده را خریداری نمایند.

بنابراین سوال این جاست که فرایند طراحی و تولید جعبه ماسک در تولید کننده های معبتر و تایید شده به چه صورتی است و این تولید کننده ها چه نکاتی را رعایت می کنند؟

در واقع طراحی و تولید جعبه ماسکی که توسط یک تولید کننده ی شناخته شده انجام می گیرید با توجه به پارامتر های گوناگونی اعم از موارد زیر است:

 • اولین و مهم ترین پارامتری که تولید کننده های معتبر به آن اهمیت ویژه ای قائل هستند، بهره مندی از مرغوب ترین متریال اولیه است، متریالی که برای تولید جعبه های ماسک با کیفیت و همچنین بهداشتی مناسب می باشند.
 • استفاده از پیشرفته ترین و جدید ترین تجهیزات را می توان پارامتر دیگری معرفی کرد که رعایت آن منجر به تولید محصولات با کیفیت می شود.
 • استفاده از استاندارد ترین و بهترین الگو های طراحی و تولید، الگو هایی که منجر به تولید جعبه هایی در درست ترین ابعاد و بهترین کیفیت می شوند.
 • نظارت افراد متخصص از دیگر پارامتر های مد نظر تولید کننده های با اعتبار است، فلذا نظارت چنین افرادی سبب می شود فرایند تولید بدون نقص و کاملاً تخصصی پیشروی کند.
 • و موارد دیگری از این دست.

به طور کلی تولید کننده ای که با توجه به موارد مذکور عمل می کند، اساسی ترین و مهم ترین پارامتر مورد نظر آن جلب رضایت خریداران است، چرا که هر یک از موارد فوق راهی برای جلب رضایت هستند.

آشنایی با متریال های مورد استفاده در تولید جعبه ماسک

در تولید جعبه ماسک می توان از متریال های گوناگونی استفاده کرد که در ادامه به برخی از آن ها اشاره کرده ایم:

 • ایندر برد: ایندر برد به مقوا هایی گفته می شود که به طور ویژه در صنعت تولید جعبه های بسته بندی کاربرد بالایی دارند و به وفور مورد استفاده قرار می گیرند. بافت مطلوب و بهداشتی بودن از جمله ویژگی های بارز ایندر برد است. این ویژگی ها منجر شده در حوزه ی تولید جعبه ماسک نیز متداول ترین متریال مورد استفاده باشند، به طوری که اکثر جعبه هایی که به منظور بسته بندی ماسک صورت استفاده می شوند از جنس مقوا های ایندر برد هستند.
 • مقوای پشت طوسی: این نوع مقوا ها از دو لایه ی مختلفِ به هم چسبیده تشکیل شده اند که طرف رویی آن ها شفاف و سفید رنگ می باشد در حالی که دارای پشتی به رنگ طوسی هستند.
 • و …

چاپ جعبه ماسک

در فرایند طراحی و تولید جعبه ماسک، مرحله چاپ اهمیت ویژه ای دارد. به طور کلی شکل و شمایل جعبه بسته بندی عامل مهمی در نشان دادنِ کیفیت محتویات درونی جعبه می باشد، بنابراین به نوع چاپ که اصلی ترین بخش از شکل و شمایل جعبه است، باید به صورت اختصاصی پرداخته شود تا هنگام دیدن ظاهر جعبه نشانه ای از بی کیفیتیِ محتویات آن نباشد.

گفتنی است در چاپ جعبه بهداشتی ماسک باید به نکات و مسائل گوناگونی توجه گردد تا نتیجه ی کار مطلوب و رضایت بخش باشد، نکات و مسائلی که سعی کرده ایم در قسمت پایین به مهم ترین مورد ها اشاره کنیم:

 • استفاده از ترکیب رنگ های زیبا از جمله مهم ترین نکاتی است که در فرایند چاپ مهم می باشد. ترکیب رنگ های مورد استفاده در این فرایند باید به گونه ای باشد که نظر متقاضی را به خود جلب کند و از جذابیت های مطلوبی برخوردار باشد.
 • معرفی برند تولید کننده ی ماسک و درج نام آن را می توان بارز ترین بخش از چاپ جعبه ی ماسک نام برد که به هیچ وجه قابل چشم پوشی نیست.
 • درج اطلاعاتی درباره ی شرایط نگهداری و نحوه ی استفاده ی محصول، از قسمت های مهم چاپ جعبه است. در واقع خریدار بایستی با خواندن این اطلاعات هیچ سوال و ابهامی پیرامون شرایط نگهداری و یا نحوه ی استفاده نداشته باشد و بتواند تمام اطلاعات مورد نیاز خود را با خواندن آن ها دریافت کند.
 • معرفی مواد تشکیل دهنده، درج تعداد ماسک های موجود در جعبه و موارد دیگری از این قبیل نیز از دیگر نکات و مسائلی هستند که روی جعبه ی این کالا ها درج می شوند.
 • طراحی و جای گذاری هر یک از بخش هایی که در موارد قبلی گفتیم نیز بخش مهمی در چاپ جعبه است. این بخش ها می بایست به صورتی در کنار یک دیگر قرار گیرند و طراحی شوند که علاوه بر جذابیت، وضوح و سادگی مطلوبی هم داشته باشند.
 • و …

انواع جعبه بهداشتی ماسک

جعبه بهداشتی ماسک دارای انواع گوناگونی می باشد، به طوری که اگر بخواهیم همه ی آن ها را معرفی کنیم باید از زوایای مختلفی به بررسی و شرح بپردازیم.

جالب است بدانید به طور کلی جعبه ماسک در دو دسته ی جعبه ی مادر و جعبه ی بچه تقسیم بندی می شود که جعبه های بچه شامل نمونه های کوچکی هستند که درون جعبه ی مادر قرار می گیرند‌.

نوع درب، نوع باز و بسته شدن، اندازه و ظاهر جعبه، مدلِ مونتاژ، مواد مورد استفاده و … از عواملی هستند که سبب شده اند این محصول در انواع پر شماری باشد. در حقیقت تقاضا کننده های جعبه ماسک ابتدا باید اولویت های خود را در رابطه با عواملی چون عوامل مذکور مشخص کنند، سپس سفارش خرید شان را با توجه به اولویت های مشخص شده ارائه دهند.

سفارش تولید و خرید جعبه ماسک در بهترین شرایط

اگر متقاضی خرید جعبه ماسک هستید و متن فوق را تا این جا مطالعه کرده باشید احتمالاً در جست و جوی یک مرجع معتبر و تضمین شده هستید تا بتوانید محصولی در بهترین کیفیت و شرایط خریداری کنید.

گفتنی است مراجعی که به فکر جلب مشتری بیشتر و فروش بالا هستند همواره می کوشند رفاه حال مشتریان خود را برآورده کنند و محصولاتی ارائه دهند که تقاضا کننده ها را راضی کنند.

مقرون به صرفه بودن قیمت ها و در عین حال بالا بودن کیفیت تولید از جمله دو مورد از نکات و مسائلی است که بایستی در راستای جلب رضایت مشتری ها رعایت شود، فلذا هر کسی می خواهد محصولی تهیه کند که قیمت و کیفیت مناسب را در کنار یک دیگر داشته باشد.

لازم به ذکر است پرس و جو از خریداران قبلی و بررسی نظر سنجی ها می تواند کمک مطلوبی در یافتن یک مرجع معتبر و تضمین شده باشد.

99/05/08

میانگین امتیازات ۵ از ۵