نکات کلیدی در خرید سررسید 1400 و چاپ سررسید اختصاصی

با نزدیک شدن به ماه‌های پایانی سال 99، خرید سررسید 1400 به عنوان هدیه تبلیغاتی یا عیدی زیاد شده است. در این میان شرکت ها برای چاپ سررسید 1400 به دنبال گزینه مقرون به صرفه و در عین حال زیبا و بادوام هستند. در این مطلب نکات مهم در انتخاب سررسید 1400، چاپ سررسید اختصاصی 1400 و خرید سررسید با قیمت مناسب را گردآوری کرده‌ایم. لطفا در ادامه همراه ما باشید.

چاپ سررسید

کدام نوع سررسید 1400 مناسب شماست؟

اندازه یا قطع سررسید یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب سررسید است. پیشنهاد می‌شود فرد دریافت کننده سررسید، موقعیت شغلی و سلایق ایشان را ارزیابی کنید و بهترین گزینه را انتخاب کنید. البته موارد دیگری نظیر صحافی، کاربرد، محتوای صفحات و جنس جلد در دسته‌بندی و انتخاب شما تاثیر‌گذار است.

در خرید سررسید 1400 به این نکته توجه کنید که سررسید وزیری با ابعاد 16/5 × 23 سانتی متر یکی از سررسیدهای محبوب به دلیل داشتن فضای مناسب برای نوشتن در بین تمام سنین و افراد هست اما در نظر داشته باشید که سایز آن به شکلی است که افراد غالباً آنرا با خود حمل نمی‌کنند و بیشتر روی میز کار خود قرار می‌دهند.

اگر قصد دارید سررسید 1400 را به مدیران هدیه دهید، احتمالاً سررسید قطع رحلی به شما پیشنهاد شده است. این نوع سررسید 1400 به دلیل سایز بزرگ‌تر حدودا 21 × 28 سانتی متری قیمت بالاتری دارد اما به نظر می‌رسد سررسید رقعی به دلیل خوش دست بودن و ابعاد 14 × 21 سانتی متری نظر طیف وسیعی از افراد را به خود جلب می‌کند.

چرا سررسید اروپایی به عنوان بهترین سررسید 1400 شناخته شده است؟

در سالهای اخیر سررسیدهای اروپایی به دلیل ابعاد کوچک تر از وزیری و رحلی و خوش دست و ظریف بودن علاقه‌مندان بیشتری پیدا کرده است. این نوع از سررسیدها به دلیل تنوع صفحه بندی و اختصاص بخش‌های متنوع برای نوشتن یادداشت، نظر بسیاری از افراد را به خود اختصاص داده است. از سویی دیگر سررسید اروپایی قابلیت چاپ لوگو به روش‌های مختلف را دارد. کاغذهای بکار رفته در سررسید اروپایی 1400 از نوع کاغذ کرم است که به زیبای سررسید کمک بسیاری کرده است.

در صحافی سررسید اروپایی 1400 از بدرقه‌های فانتزی و خاصی استفاده شده است که جلد آن با بدرقه سررسید هماهنگی دارد. به‌کار بردن کش در جلد این نوع از سررسیدها و هماهنگی رنگ و پهنای آن با رنگ جلد و سبک سررسید سبب شده است که سررسید اروپایی 99 را کاربردی و زیباتر کند.

اگر می‌خواهید سررسید اروپایی را به عنوان سررسید اختصاصی 1400 انتخاب کنید. ضروری است که انواع سررسید اروپایی را به خوبی بشناسید.

سررسید مدیریتی، سررسید اروپایی ترمو – کش دار، سررسید اروپایی ترمو، سررسید اروپایی چرمی و سررسید اروپایی جلد اشبالت از جمله انواع سررسید اروپایی 1400 است که قابلیت چاپ به‌صورت اختصاصی و عمومی با درج لوگو و صحافی سفارشی دارد.

سررسید 1400

کدام حالت نمایش روزها در سررسید 1400 محبوب‌تر است؟

بسیاری از افراد با گرفتن سالنامه جدید، سریعاً دوست دارند که نگاه کلی به روزهای سال، تعطیلات و پیدا کردن روزهای مهم زندگی خود داشته باشند. این علاقه شخصی افراد و کاربردی بودن تقویم یک‌صفحه ای این نوع نمایش روزها را به جزء اصلی تمام سررسیدها تبدیل کرده است اما شیوه‌های دیگر صفحه بندی و تنظیم سالنامه سبب شده است که شرکت‌ها براساس نیازمندی و سلایق عمومی مشتریان خود، برخی از سالنامه‌ها را بیشتر انتخاب کنند.

1.سررسید روز شمار : در سررسید روزشمار، به هر روز یک صفحه کامل اختصاص داده شده و مناسبت‌های مهم در آن صفحه ذکر شده است. طبیعتاً فضای بسیار خوبی برای نوشتن یادداشت دارد اما به دلیل استفاده از حجم بیشتری از کاغذ قیمت آن بیشتر از سایر انواع سالنامه است.

2.سررسید جمعه مشترک: در این نوع سالنامه روزهای پنجشنبه و جمعه در یک صفحه آمده است. دلیل این امر تراکم کم یادداشت در این دو روز برای اکثر افراد است. این هوشمندی در طراحی، قیمت و وزن این سررسید را کمتر از سررسید روزشمار کرده و به گزینه محبوب برای سازمان‌ها تبدیل شده است.

3.سررسید 2 هفته در یک صفحه: برای صرفه‌جویی در کاغذ و افرادی که به فضای زیادی برای یادداشت ندارند، این نوع صفحه‌بندی رایج شده است. ادغام صفحات روز چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه در یک صفحه نیز در برخی از سررسیدها دیده می‌شود. پیشنهاد مهرسام به عنوان مجری چاپ اختصاصی سررسید، انتخاب سررسیدهای نوع جمعه مشترک یا روزشمار است.

4.سررسید هفته در یک صفحه: این نوع سررسید به عنوان یک دفتر یادآوری برای افراد کاربرد دارد چرا که تمام هفته در یک صفحه با فضای کم برای نوشتن طراحی شده است. مزیت اصلی این سررسید، امکان مشاهده تمام فعالیت‌ها در یک صفحه بدون ورق‌زدن است. در اغلب این سررسیدها صفحات ویژه یادداشت پس از روزهای سال وجود دارد.

چنانچه تمایل دارید یا هزینه کم، سررسید مناسبی برای مدیران داشته باشید، این نوع از سررسید نیز پیشنهاد می‌شود. حمل آسان به دلیل وزن کم و باریک بودن سررسید و قرارگیری آسان در کیف از مزایای دیگر این سررسید است.

5.سررسید مهندسی: تفاوت این سررسید با سررسید هفته در یک صفحه، طبقه‌بندی و نظم صفحات یادداشت است. در این حالت یادداشت‌هایی مانند : برنامه روزانه، صفحات یادآوری، خلاصه دریافت و پرداخت، صفحات شطرنجی برای ترسیم و صفحات یادداشت است.

مهم‌تر آنکه صفحات پایانی این سررسید، اطلاعات تخصصی مهندسی، جداول محاسباتی و راهنمای اطلاعات سازه‌های فولادی و… است. سازمان‌هایی که مشتریان آنها عمدتاً در گروه مهندسین عمران یا فعالان ساخت و ساز هستند، سررسید مهندسی را انتخاب می‌کنند.

اگر دقیقاً نمی‌دانید که کدام نوع از سررسید 1400 مناسب مشتریان شما است، کارشناسان مهرسام در کنار شما هستند. با شماره 02188865136 تماس بگیرید یا با تکمیل فرم ، اطلاعات قیمت سررسید 1400 و جزئیات آنرا دریافت کنید.

سررسید 1400

چاپ سررسید 1400 به صورت اختصاصی بهتر است یا عمومی ؟

چاپ سررسید اختصاصی 1400 قطعاً مزایای بیشتری نسبت به نوع عمومی آن دارد. در حالت چاپ سررسید اختصاصی سلفون کشی روی جلد و جلدسازی دقیقاً براساس تقاضای شما انجام می‌شود. افزودن صفحات اختصاصی برای معرفی برند و تبلیغات در ابتدای تقویم، طراحی داخلی صفحات، رنگ و اندازه سررسید، برش و تمام جزئیات سررسید در سررسید اختصاصی براساس نظر و درخواست مشتری انجام می‌شود.

همچنین استفاده از روش‌های مختلف برای حک لوگو در سررسید اختصاصی فرصت انتخاب و تبلیغات بیشتر را برای مشتریان فراهم می‌آورد.

چاپ سررسید اختصاصی مناسب افرادی است که قصد دارند دقیقاً براساس نظر خود و در تیراژ بالا، سررسید را تولید و در بین گروه مشتریان خود توزیع کنند. انجام چاپ افست به دلیل دقت بالا و سرعت زیاد در سررسید اختصاصی استفاده می‌شود.

در چاپ عمومی سررسید، سازمان‌ها و مشتریان می‌توانند از بین الگوهای موجود یکی از آنها را انتخاب کرده و صرفاً آرم یا برند خود را براساس ظرفیت‌های هر یک از جلدها انتخاب و حک کنند.

به صورت کلی سررسید اختصاصی به دلیل فرصت تغییر بیشتر نسبت به سررسید عمومی محبوب‌تر است و سازمان‌های با اندازه متوسط و بزرگ از این شیوه برای چاپ و خرید سررسید استفاده می‌کنند.

1.کدام قطع سررسید مناسب است؟

احتمالاً اگر به مراکز فروش سررسید 1400 یا تقویم جیبی یا رومیزی رفته باشد، با انواع و اقسام سررسید روبرو شده‌اید که زیبایی و تنوعش انتخاب شما را سخت‌ کرده است. سررسیدها ابعاد استاندارد و مشخصی دارند که شما می‌توانید بنا به سلیقه و نوع کاربردتان از آن‌ها استفاده کنید. خواندن جدول زیر به شما کمک می‌کند تا بدانید چه قطع سررسید 1400 برای شما مناسب‌تر است.

قطع سررسید اندازه سررسید کاربرد
سررسید وزیری 17*24 سانتیمتر جهت یادداشت روزانه مناسب و جادار است و افراد کمتر این قطع از سررسید را با خود جابجا می‌کنند
سررسید رقعی 15*21 سانتیمتر به دلیل جمع وجور بودنش، حمل این نوع سررسید راحت است
سررسید اروپایی 12*21 سانتیمتر به‌دلیل عرض کم، زیباتر از قطع رقعی است. صحافی این سررسید فنر و کش روی جلد است.
سررسید خشتی ابعاد متنوع(مربع) سررسید خشتی متفاوت‌تر از سایر سررسیدها است. به‌دلیل اتلاف زیاد کاغذ در تولید این نوع سررسید و غیرعمومی بودن آن بصورت اختصاصی و با هزینه بیشتری انجام می‌شود.
سررسید پالتویی 10*17 سانتیمتر برای مشاهده تاریخ و یا نوشتن مطالب کوتاه مناسب است و ارزان قیمت‌ترین سالنامه است
سررسید 12*17 12*17 سالنامه‌ای خاص در ابعادی کوچک، کاربردی و خوش دست که به آسانی جابجا می‌شود و قابلیت یادداشت نویسی دارد.

ممکن است شما به دنبال سفارش سررسید کاملاً خاصی بگردید که شامل هیچ‌یک از ابعاد بالا نباشد. برای سفارش سررسید 1400 کاملاً متفاوت همکاران ما در مهرسام آماده دریافت نظرات و ارائه پیشنهادات هستند. با ما تماس بگیرید.

2.حک لوگو روی جلد سررسید یا چاپ لوگو در صفحات سررسید؟

در سفارش سررسید طبیعتاً وقتی سررسید را به‌عنوان هدیه تبلیغاتی برای دیگران ارسال می‌کنید باید نشانی از شما در آن باشد. نکته‌ی بسیار مهمی که کارفرمایان غالباً به‌خوبی به آن توجه نمی‌کنند. نه! اشتباه نکنید تمام سررسیدها لوگویی از شرکت روی جلد یا داخل صفحات دارند اما نحوه حک لوگو روی جلد سررسید یا چاپ لوگو داخل صفحات سررسید گاهی با بی‌دقتی و استفاده از شیوه‌های نامناسب صورت می‌گیرد. زیبایی، جاگذاری مناسب لوگو و نحوه انجام این کار می‌تواند سررسید را برای مشتریانتان دوست‌داشتنی‌تر از سایر سررسیدهای دریافتی آن‌ها کند. اگر ترجیح می‌دهید لوگو روی جلد سررسید حک شود، می‌توانید یکی از شیوه‌های زیر را انتخاب کنید. البته باید در نظر بگیرید که روش مناسب حک لوگو به نوع سررسید و جلد آن و خواسته شما بستگی دارد.

جدول آشنایی با روش‌های چاپ لوگو

نوع حک لوگو روی جلد سررسید توضیحات بیشتر
لیزر مستقیم لوگو روی جلد نوع جلد، نوع دستگاه لیزر و دقت و زمان صرف شده برای لیزر در این روش بسیار مهم است، جلد جیر برای لیزر مستقیم بسیار خوب است. لیزر در برخی از جلدهای چرم مصنوعی نیز خوب است.
پلاک فلزی کیفیت حک لیزر بر پلاک، ضخامت ورق پلاک، جنس ورق پلاک و نوع چسب بر کیفیت پلاک فلزی تاثیر می‌گذارد. استفاده از پلاک فلزی، جلوه‌ای عالی به سررسید می‌دهد.
پلاک مولتی استایل قیمت کمتر مولتی استایل نسبت به استیل انتخاب برخی از سفارش‌دهندگان است گرچه که لیزر بر مولتی استایل جذابیت پلاک فلزی را ندارد.
حک داغی کیفیت ساخت کلیشه، عملکرد دستگاه داغی و کیفیت جلد عوامل تاثیرگذار در حک داغی است. حک لوگو توسط داغی ایجاد طرح لوگو بر روی جلد از طریق حرارت و فشار است.
طلاکوب و نقره کوب برخلاف نامش می‌توان با تنوع رنگی زیادی پیاده کرد، مشابه حک داغی است و بر روی جلدهای چرم و گالینگور مرسوم‌تر است
چاپ سیلک در این قدیمی ‌ترین روش چاپ، کیفیت شابلون و مرکب استفاده شده و مهارت اجرا کننده بسیار حایز اهمیت است.

نکاتی در مورد چاپ لوگو در صفحات داخلی

چنانچه می‌خواهید نام و اطلاعات مجموعه شما هر روز دیده شود، چاپ لوگو در صفحات سررسید پیشنهاد می‌شود. غالباً از دو شیوه چاپ لوگو در بالای صفحه سررسید و چاپ لوگو در زمینه صفحه سررسید برای سفارشی‌سازی سررسید استفاده می‌شود.
در حالت چاپ لوگو در بالای صفحه سررسید، لوگو در ابعادی کوچک چاپ می‌شود و عمدتاً به‌صورت تک‌رنگ یا دو رنگ است. در این حالت هزینه زیادی به شرکت سفارش‌دهنده تحمیل نمی‌شود در غیراین‎صورت چاپ چهار رنگ لوگو مستلزم پرداخت هزینه بالاتری است.
چاپ لوگو در زمینه صفحه در سفارش سررسید گاهی به‌صورت شمشیر دو لبه رفتار می‌کند چراکه بسته به نوع سلیقه مصرف‌کننده ممکن است جذاب یا خسته‌کننده باشد. چاپ لوگو در زمینه اغلب به‌صورت تک‌رنگ و گاهی دو رنگ صورت می‌گیرد. زیرا استفاده از تعداد رنگ بیشتر علاوه بر افزایش هزینه، صفحه را نیز بیش‌ازاندازه شلوغ می‌کند.

سررسید

3. سفارش سررسید اختصاصی 1400 یا عمومی، کدام‌یک بهتر است؟

این پیشنهاد وسوسه‌برانگیز است که بتوانید سررسیدی کاملاً متمایز از دیگران داشته باشید. برخی از مشتریان مهرسام با در نظر گرفتن تعداد موردنیاز، طراحی‌های منحصربه‌فرد و ابعاد و اشکال متفاوت اقدام به سفارش سررسید اختصاصی می‌کنند. ازآنجایی‌که عمده فعالیت شرکت مهرسام در زمینه ارائه خدمات چاپ اختصاصی به سازمان‌ها و برندهای معتبر است بنابراین کاملاً با نیاز این دسته از کارفرمایان آشنا هستیم. اما اگر شما برای بار اول به فکر سفارش چاپ سررسید اختصاصی 1400 افتاده‌اید، بهتر است این نکات را حتماً در نظر بگیرید.
سفارش سررسید اختصاصی شامل:

 • ابعاد اختصاصی
 • جلد اختصاصی
 • طراحی صفحات اختصاصی
 • رنگ چاپ اختصاصی
 • کاغذ اختصاصی
 • برش کاغذها یا قالب خاص
 • پرفراژ کردن کاغذها
 • اضافه کردن جای خودکار

و . . . به جلد، برش و دوخت جلد به شکلی خاص و سایر موارد است. بنابراین سفارش سررسید اختصاصی به‌مانند ساخت یک منزل شخصی، بر اساس سلیقه و نیازمندی‌های شما قابل تعریف و انجام است. از طرفی دیگر برای چاپ سررسید اختصاصی 1400 باید به تاریخ همین امروز دقت کنید. هر چه زودتر در نیمه دوم سال به ارزیابی تولیدکنندگان و شرکت‌های چاپ و تبلیغات بپردازید و سفارش خود را ثبت کنید.
زمان در سفارش سررسید اختصاصی بسیار مهم است.
از طرفی دیگر قیمت سفارش سررسید با عوامل مختلف قابل‌تغییر است.
حتماً در نظر داشته باشید که چنانچه قصد سفارش سررسید با تیراژ بالا را دارید به سمت چاپ سررسید اختصاصی بروید چراکه در غیر آن سفارش سررسید اختصاصی اصلاً مقرون‌به‌صرفه نیست. کارشناسان مهرسام در این زمینه می‌توانند به شما کمک کنند.

سررسید 1400

4.کیفیت سررسید را چطور بسنجید؟

کیفیت یک سررسید یا سالنامه خوب تنها در جلد یا شیرازه یا در طراحی و ابعاد آن خلاصه نمی‌شود مجموعه‌ای از عوامل کیفیت یک سررسید را معین می‌کنند. همان‌طور که صحافی خوب، دوام و طول عمر سررسید را در برابر ورق زدن‌ها و استفاده‌های زیاد تضمین می‌کند، جلد محکم و جذاب به مصرف‌کننده اشتیاق استفاده پی‌درپی از سالنامه شما را منتقل می‌کند. احتمالاً برای شما نیز پیش‌آمده که جلد از داخل سررسید جدا شده است. این اتفاق زمانی می‌افتد که جلد چسبانی به‌عنوان یکی از مراحل مهم صحافی با بی‌دقتی انجام‌گرفته است. کاغذ مرغوب را عمدتاً از کشور سازنده آن می‌توان تشخیص داد.
کاغذهای ساخت اندونزی بهترین و چین نامرغوب‌ترین هستند.
تکنولوژی دستگاه چاپ مورداستفاده برای چاپ صفحات داخلی بسیار سرنوشت‌ساز است. نوع مرکب و میزان مهارت و دقت اپراتور چاپ می‌تواند چاپ سررسید را به‌کلی تغییر دهد.
ویژگی‌هایی یک چاپ باکیفیت عبارتند از:

 • تراکم رنگ بالا
 • زنده‌بودن رنگ
 • یکدست بودن رنگ
 • عدم‌تغییر در محل چاپ اجزا


ما در چاپ مهرسام عمدتاً برای مشتریان، نمونه‌ای از طراحی و چاپ سررسید را ارسال می‌کنیم. از دید ما تمام کسانی که قصد ثبت سفارش طراحی سررسید و یا سفارش سررسید با چاپ اختصاصی را دارند، باید نمونه‌ای واقعی از مجری ببینند. ممکن است نتوانید به‌خوبی توانمندی سفارش‌گیرنده را بسنجید اما مشتریان قبلی و تنوع نمونه کارها می‌تواند در انتخاب شما تأثیرگذار باشد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵