سررسید

4 نکته مهم در سفارش سررسید 1400 ؛ هدیه تبلیغاتی ارزان و کاربردی

از آبان ماه که می‌گذرد، کم‌کم شرکت‌ها به فکر آماده کردن هدایای تبلیغاتی ویژه نوروز و سفارش سررسید و یا چاپ سررسید اختصاصی می‌افتند. ما در چاپ مهرسام این روزها پاسخگویی کاربرانی هستیم که درباره سررسید اختصاصی 1400 یا چاپ سررسید 1400 و انواع تقویم رومیزی یا جیبی برای سال 1400 می‌پرسند. غالباً دغدغه مشتریان درباره‌ی قیمت چاپ سررسید و کیفیت آن است اما در این میان بسیاری از برندهای معتبر و شرکت‌های بزرگ به فکر طراحی اختصاصی سررسید یا تقویم نیز هستند. کارشناسان مهرسام با در نظر گرفتن تمام نیازمندی‌ها به هر مشتری مناسب‌ترین پیشنهاد را ارائه می‌کنند. اگر تا به امروز برای سفارش سررسید 1400 کمی دچار تردید شده‌اید و نمی‌دانید بهترین انتخاب چیست و چه‌ نکاتی را در نظر بگیرید،این پست به شما کمک می‌کند. با ما همراه باشید.

سررسید

1.کدام قطع سررسید مناسب است؟ 

احتمالاً اگر به مراکز فروش سررسید 1400 یا تقویم جیبی یا رومیزی رفته باشد، با انواع و اقسام سررسید روبرو شده‌اید که زیبایی و تنوعش انتخاب شما را سخت‌ کرده است. سررسیدها ابعاد استاندارد و مشخصی دارند که شما می‌توانید بنا به سلیقه و نوع کاربردتان از آن‌ها استفاده کنید. خواندن جدول زیر به شما کمک می‌کند تا بدانید چه قطع سررسید 1400 برای شما مناسب‌تر است.

قطع سررسید

اندازه سررسید

کاربرد

سررسید وزیری

17*24 سانتیمتر

جهت یادداشت روزانه مناسب و جادار است و افراد کمتر این قطع از سررسید را با خود جابجا می‌کنند

سررسید رقعی

15*21 سانتیمتر

به دلیل جمع وجور بودنش، حمل این نوع سررسید راحت است

سررسید اروپایی

12*21 سانتیمتر

به‌دلیل عرض کم، زیباتر از قطع رقعی است. صحافی این سررسید فنر و کش روی جلد است.

سررسید خشتی

ابعاد متنوع(مربع)

سررسید خشتی متفاوت‌تر از سایر سررسیدها است. به‌دلیل اتلاف زیاد کاغذ در تولید این نوع سررسید و غیرعمومی بودن آن بصورت اختصاصی و با هزینه بیشتری انجام می‌شود.

سررسید پالتویی

10*17 سانتیمتر

برای مشاهده تاریخ و یا نوشتن مطالب کوتاه مناسب است و ارزان قیمت‌ترین سالنامه است

سررسید 12*17

12*17

سالنامه‌ای خاص در ابعادی کوچک، کاربردی و خوش دست که به آسانی جابجا می‌شود و قابلیت یادداشت نویسی دارد.

ممکن است شما به دنبال سفارش سررسید کاملاً خاصی بگردید که شامل هیچ‌یک از ابعاد بالا نباشد. برای سفارش سررسید 1400 کاملاً متفاوت همکاران ما در مهرسام آماده دریافت نظرات و ارائه پیشنهادات هستند. با ما تماس بگیرید.

2.حک لوگو روی جلد سررسید یا چاپ لوگو در صفحات سررسید؟

در سفارش سررسید طبیعتاً وقتی سررسید را به‌عنوان هدیه تبلیغاتی برای دیگران ارسال می‌کنید باید نشانی از شما در آن باشد. نکته‌ی بسیار مهمی که کارفرمایان غالباً به‌خوبی به آن توجه نمی‌کنند. نه! اشتباه نکنید تمام سررسیدها لوگویی از شرکت روی جلد یا داخل صفحات دارند اما نحوه حک لوگو روی جلد سررسید یا چاپ لوگو داخل صفحات سررسید گاهی با بی‌دقتی و استفاده از شیوه‌های نامناسب صورت می‌گیرد. زیبایی، جاگذاری مناسب لوگو و نحوه انجام این کار می‌تواند سررسید را برای مشتریانتان دوست‌داشتنی‌تر از سایر سررسیدهای دریافتی آن‌ها کند. اگر ترجیح می‌دهید لوگو روی جلد سررسید حک شود، می‌توانید یکی از شیوه‌های زیر را انتخاب کنید. البته باید در نظر بگیرید که روش مناسب حک لوگو به نوع سررسید و جلد آن و خواسته شما بستگی دارد.

جدول آشنایی با روش‌های چاپ لوگو

نوع حک لوگو روی جلد سررسید

توضیحات بیشتر

لیزر مستقیم لوگو روی جلد

نوع جلد، نوع دستگاه لیزر و دقت و زمان صرف شده برای لیزر در این روش بسیار مهم است، جلد جیر برای لیزر مستقیم بسیار خوب است. لیزر در برخی از جلدهای چرم مصنوعی نیز خوب است.

پلاک فلزی

کیفیت حک لیزر بر پلاک، ضخامت ورق پلاک، جنس ورق پلاک و نوع چسب بر کیفیت پلاک فلزی تاثیر می‌گذارد. استفاده از پلاک فلزی، جلوه‌ای عالی به سررسید می‌دهد.

پلاک مولتی استایل

قیمت کمتر مولتی استایل نسبت به استیل انتخاب برخی از سفارش‌دهندگان است گرچه که لیزر بر مولتی استایل جذابیت پلاک فلزی را ندارد.

حک داغی

کیفیت ساخت کلیشه، عملکرد دستگاه داغی و کیفیت جلد عوامل تاثیرگذار در حک داغی است. حک لوگو توسط داغی ایجاد طرح لوگو بر روی جلد از طریق حرارت و فشار است.

طلاکوب و نقره کوب

برخلاف نامش می‌توان با تنوع رنگی زیادی پیاده کرد، مشابه حک داغی است و بر روی جلدهای چرم و گالینگور مرسوم‌تر است

چاپ سیلک

در این قدیمی ‌ترین روش چاپ، کیفیت شابلون و مرکب استفاده شده و مهارت اجرا کننده بسیار حایز اهمیت است.

نکاتی در مورد چاپ لوگو در صفحات داخلی

چنانچه می‌خواهید نام و اطلاعات مجموعه شما هر روز دیده شود، چاپ لوگو در صفحات سررسید پیشنهاد می‌شود. غالباً از دو شیوه چاپ لوگو در بالای صفحه سررسید و چاپ لوگو در زمینه صفحه سررسید برای سفارشی‌سازی سررسید استفاده می‌شود.
در حالت چاپ لوگو در بالای صفحه سررسید، لوگو در ابعادی کوچک چاپ می‌شود و عمدتاً به‌صورت تک‌رنگ یا دو رنگ است. در این حالت هزینه زیادی به شرکت سفارش‌دهنده تحمیل نمی‌شود در غیراین‎صورت چاپ چهار رنگ لوگو مستلزم پرداخت هزینه بالاتری است.
چاپ لوگو در زمینه صفحه در سفارش سررسید گاهی به‌صورت شمشیر دو لبه رفتار می‌کند چراکه بسته به نوع سلیقه مصرف‌کننده ممکن است جذاب یا خسته‌کننده باشد. چاپ لوگو در زمینه اغلب به‌صورت تک‌رنگ و گاهی دو رنگ صورت می‌گیرد. زیرا استفاده از تعداد رنگ بیشتر علاوه بر افزایش هزینه، صفحه را نیز بیش‌ازاندازه شلوغ می‌کند.

سررسید

3. سفارش سررسید اختصاصی 1400 یا عمومی، کدام‌یک بهتر است؟

این پیشنهاد وسوسه‌برانگیز است که بتوانید سررسیدی کاملاً متمایز از دیگران داشته باشید. برخی از مشتریان مهرسام با در نظر گرفتن تعداد موردنیاز، طراحی‌های منحصربه‌فرد و ابعاد و اشکال متفاوت اقدام به سفارش سررسید اختصاصی می‌کنند. ازآنجایی‌که عمده فعالیت شرکت مهرسام در زمینه ارائه خدمات چاپ اختصاصی به سازمان‌ها و برندهای معتبر است بنابراین کاملاً با نیاز این دسته از کارفرمایان آشنا هستیم. اما اگر شما برای بار اول به فکر سفارش چاپ سررسید اختصاصی 1400 افتاده‌اید، بهتر است این نکات را حتماً در نظر بگیرید.
سفارش سررسید اختصاصی شامل:
 • ابعاد اختصاصی
 • جلد اختصاصی
 • طراحی صفحات اختصاصی
 • رنگ چاپ اختصاصی
 • کاغذ اختصاصی
 • برش کاغذها یا قالب خاص
 • پرفراژ کردن کاغذها
 • اضافه کردن جای خودکار

و . . . به جلد، برش و دوخت جلد به شکلی خاص و سایر موارد است. بنابراین سفارش سررسید اختصاصی به‌مانند ساخت یک منزل شخصی، بر اساس سلیقه و نیازمندی‌های شما قابل تعریف و انجام است. از طرفی دیگر برای چاپ سررسید اختصاصی 1400 باید به تاریخ همین امروز دقت کنید. هر چه زودتر در نیمه دوم سال به ارزیابی تولیدکنندگان و شرکت‌های چاپ و تبلیغات بپردازید و سفارش خود را ثبت کنید.
زمان در سفارش سررسید اختصاصی بسیار مهم است.
از طرفی دیگر قیمت سفارش سررسید با عوامل مختلف قابل‌تغییر است.
حتماً در نظر داشته باشید که چنانچه قصد سفارش سررسید با تیراژ بالا را دارید به سمت چاپ سررسید اختصاصی بروید چراکه در غیر آن سفارش سررسید اختصاصی اصلاً مقرون‌به‌صرفه نیست. کارشناسان مهرسام در این زمینه می‌توانند به شما کمک کنند.

4.کیفیت سررسید را چطور بسنجید؟

کیفیت یک سررسید یا سالنامه خوب تنها در جلد یا شیرازه یا در طراحی و ابعاد آن خلاصه نمی‌شود مجموعه‌ای از عوامل کیفیت یک سررسید را معین می‌کنند. همان‌طور که صحافی خوب، دوام و طول عمر سررسید را در برابر ورق زدن‌ها و استفاده‌های زیاد تضمین می‌کند، جلد محکم و جذاب به مصرف‌کننده اشتیاق استفاده پی‌درپی از سالنامه شما را منتقل می‌کند. احتمالاً برای شما نیز پیش‌آمده که جلد از داخل سررسید جدا شده است. این اتفاق زمانی می‌افتد که جلد چسبانی به‌عنوان یکی از مراحل مهم صحافی با بی‌دقتی انجام‌گرفته است. کاغذ مرغوب را عمدتاً از کشور سازنده آن می‌توان تشخیص داد.
کاغذهای ساخت اندونزی بهترین و چین نامرغوب‌ترین هستند.
تکنولوژی دستگاه چاپ مورداستفاده برای چاپ صفحات داخلی بسیار سرنوشت‌ساز است. نوع مرکب و میزان مهارت و دقت اپراتور چاپ می‌تواند چاپ سررسید را به‌کلی تغییر دهد.
یک چاپ باکیفیت دارای ویژگی‌هایی مانند:

 • تراکم رنگ بالا
 • زنده‌بودن رنگ
 • یکدست بودن رنگ
 • عدم‌تغییر در محل چاپ اجزا
 • و روی‌هم خوری مناسب

است.
ما در چاپ مهرسام عمدتاً برای مشتریان، نمونه‌ای از طراحی و چاپ سررسید را ارسال می‌کنیم. از دید ما تمام کسانی که قصد ثبت سفارش طراحی سررسید و یا سفارش سررسید با چاپ اختصاصی را دارند، باید نمونه‌ای واقعی از مجری ببینند. ممکن است نتوانید به‌خوبی توانمندی سفارش‌گیرنده را بسنجید اما مشتریان قبلی و تنوع نمونه کارها می‌تواند در انتخاب شما تأثیرگذار باشد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *