ژورنال تبلیغاتی و نکاتی در مورد چاپ و طراحی آن

ژورنال تبلیغاتی یکی از روش‌های تبلیغات چاپی است که تأثیرگذاری بسیار زیادی دارد. رد پای تبلیغات را در همه‌جا می‌توان مشاهده نمود که یکی از آن‌ها ژورنال یا مجله است. امروزه چاپ ژورنال تبلیغاتی بسیار متنوع و متفاوت شده است و این روش یکی از ابتکارات جالب در زمینه تبلیغات چاپی به شمار می‌رود. ژورنال‌های تبلیغاتی را می‌توان زیرمجموعه تبلیغات مطبوعاتی برشمرد. چاپ ژورنال‌ها بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد و به‌صورت دوره‌ای منتشر می‌شوند. ژورنال‌ها انواع مختلفی دارند که شامل ژورنال‌های علمی معتبر و ژورنال‌های تبلیغاتی می‌باشد. ژورنال‌ها را می‌توان به‌صورت چاپی یا آنلاین انتشار داد.
از مهم‌ترین مواردی که در چاپ ژورنال تبلیغاتی باید به آن توجه نمود شامل :

 • تیراژ
 • مخاطبین آن
 • طرح و رنگ‌های مورداستفاده
 • تعداد دفعات چاپ برای یک تبلیغ
 • ابعاد آگاهی‌های تبلیغاتی
 • هزینه چاپ
 • فاصله زمانی بین تعداد دفعات چاپ

می‌باشد.
سفارش طراحی کاتالوگ

مزایای چاپ ژورنال تبلیغاتی

مجلات و ژورنال‌های مختلف به‌سادگی در دسترس طبقات اجتماعی مختلف جامعه هستند و به‌خوبی می‌توانند با مردم ارتباط برقرار نمایند بنابراین فرصت بسیار خوبی برای تبلیغ‌کننده به وجود می‌آورند که دسترسی و تأثیرگذاری بیشتری روی مخاطبین خود داشته باشند. ژورنال‌ها به گروه‌های مختلفی از مخاطبین دسترسی دارند ازاین‌رو در آن از لحن و بیان و عناوین تخصصی متناسب با هر یک از این گروه‌ها می‌توان صحبت نمود.

انواع ژورنال تبلیغاتی

ژورنال‌ها انواع مختلفی دارند و در فرمت‌ها و قطع‌های گوناگونی می‌توانند در اختیار مخاطبین قرار گیرند. برای رساندن پیام خاص به‌صورت مستقیم به مخاطبین خاص یکی از بهترین روش‌ها درج تبلیغات در مجله است. همچنین چاپ دیجیتال ژورنال فرصت ویرایش آگهی را به صاحب‌امتیاز ژورنال می‌دهد و می‌تواند از این طریق تبلیغات مناسبی انجام دهد. تنوع و کیفیت ژورنال‌ها از نظر چاپ و نوع کاغذ نیز متفاوت است اما معمولاً از کاغذهای بسیار با کیفیت و چاپ مناسب برای چاپ ژورنال تبلیغاتی استفاده می‌شود. به همین جهت است که دست تیم اجرایی ژورنال برای ارائه ارزش‌ها در تبلیغات خود باز است.

 

کمبودهای ژورنال‌ها

تبلیغات در ژورنال مانند تبلیغات در تلویزیون و اینترنت دارای صدا و حرکت نیستند و این شاید بزرگ‌ترین کمبود ژورنال تبلیغاتی و دیگر روش‌های تبلیغات چاپی باشد. همچنین ممکن است در ژورنال به دلیل تعدد و تنوع تبلیغات مختلف که شامل تصاویر , توضیحات و آگهی‌های گوناگون می‌باشند امکان برقراری ارتباط بهتر با مخاطبین را نداشته باشند. ژورنال‌ها همچنین از جمله تبلیغات کم‌دوام هستند و زمان ماندگاری آن‌ها بسیار کمک است این نوع تبلیغات معمولاً پس از خوانده شدن دور انداخته می‌شوند اما مجلات ممکن است برای مدت طولانی‌تر نگهداری شوند و یا برای خوانده شدن به دوستان و آشنایان داده شوند.

راهکارهای موفقیت در چاپ ژورنال تبلیغاتی

حرفه مطبوعات نیاز به نویسندگانی توانمند و حرفه‌ای دارد.
و این مهم‌ترین عامل موفقیت یک ژورنال است.
در این ژورنال تلاش می‌شود تا یک زندگی ایدئال برای مخاطبین به تصویر کشیده شود. برای چاپ ژورنال تبلیغاتی تیم مربوطه باید با نیازهای اجتماعی , فرهنگی و اقتصادی جامعه امروز آشنا باشند. خلاقیت نکته مهم دیگری برای طراحی ژورنال تبلیغاتی است برای مثال می‌توان از:

 • یک طرح متفاوت
 • عکس‌های جذاب
 • چیدمان مناسب و نگاهی حرفه‌ای
 • صفحه‌بندی متفاوت
 • کاغذ باکیفیت
 • و چاپ مناسب

و … در طراحی این روش تبلیغاتی استفاده نمود تا بتوان مخاطبین بیشتری را جذب کرد. مهم‌ترین معیار تمایز میان ژورنال‌های مختلف نیز همین نکات می‌باشد.

موضوعی که برای ژورنال در نظر گرفته می‌شود و مطالبی که گردآوری می‌شود باید دربرگیرنده نیازهای مشتریان به‌صورت تخصصی و کارآمد باشد. معمولاً در ژورنال‌های تبلیغاتی بهترین‌ها معرفی می‌شوند. از دیگر نکاتی که در چاپ ژورنال تبلیغاتی باید به آن توجه نمود می‌توان به جلد ژورنال , فهرست موضوعی و عناوین آن‌ها اشاره نمود که اهمیت زیادی در جلب نظر مشتری دارند. توزیع ژورنال هم اهمیت زیادی در کنار چاپ ژورنال دارد و این نوع از تبلیغات باید به‌درستی توزیع شوند تا بتوانند سهم بیشتری از مخاطبین موردنظر را جذب نمایند.

برای مثال ژورنال تخصصی تجهیزات پزشکی را می‌توان در کلینیک‌های تخصصی پزشکی , بیمارستان‌ها , مراکز درمانی , مطب پزشکان , داروخانه‌ها , فروشگاه‌های بزرگ و معتبر و … توزیع نمود. مکان‌های مناسبی برای توزیع ژورنال تبلیغاتی خود پیدا کنید همچنین می‌توانید از روش پلاک به پلاک نیز برای این کار استفاده کنید. در ادامه نکاتی برای طراحی و چاپ ژورنال تبلیغاتی مناسب‌تر و بهتر برای موفقیت بیشتر را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

انتخاب نوع ژورنال

انتخاب نوع ژورنال مهم‌ترین چیزی است که باید به آن توجه کنید.
ژورنال‌ها را می‌توان به‌صورت عمومی یا اختصاصی طراحی و چاپ نمود.

ژورنال‌های عمومی شامل چندین تبلیغ از کسب‌وکارهای مختلف می‌باشند و هر صفحه معمولاً به یک کسب‌وکار اختصاص داده می‌شود. بسیاری از کسب‌وکارها ترجیح می‌دهند در این نوع ژورنال تبلیغاتی سرمایه‌گذاری کنند زیرا هم هزینه کمتری نسبت به ژورنال اختصاصی به دنبال دارد و هم بازخورد خوبی دارد. اما ژورنال اختصاصی تنها در یک زمینه به تبلیغات می‌پردازد. برای مثال کسب‌وکارهایی مثل جواهرسازی و جواهرفروشی , لباس مجلسی و … تمایل به استفاده از ژورنال تبلیغاتی اختصاصی دارند که در آن تنها تصاویری از جواهرات یا لباس و …. استفاده‌شده است و اطلاعات مربوط به آن‌ها درج‌شده است.
پیش از هر کاری ابتدا نوع ژورنال خود را انتخاب کنید.

طراحی ژورنال و نکات مهم آن

در طراحی ژورنال بهتر است از یک تیم تخصصی و یک طراح و گرافیست حرفه‌ای استفاده کنید. از تصاویر مناسب و با کیفیت استفاده کنید تصاویر یکی از مهم‌ترین تأثیرات را در ذهن مخاطب به وجود می‌آورند و هرچقدر کیفیت بالاتری داشته باشند تأثیرگذاری آن‌ها نیز بیشتر است. پس از تهیه و تنظیم اطلاعات و متن توجه به زیبایی کار اهمیت بسیار زیادی دارد و تا جایی که ممکن است باید از طرح‌های زیبا و خلاقانه استفاده شود. یکی از اقدامات مهم استفاده از رنگ‌های جذاب و مناسب در طراحی ژورنال تبلیغاتی است.
برای طراحی جلد ژورنال خود نیز از بهترین طراحی و تصویر استفاده نمایید.

اهمیت چاپ ژورنال

علاوه بر طراحی , چاپ ژورنال نیز اهمیت زیادی دارد و باعث جذابیت بیشتر ژورنال شما می‌شود. زمان در چاپ بسیار مهم است ازاین‌رو سفارشات معمولاً شامل چاپ فوری ژورنال می‌باشد. انتخاب چاپخانه مناسب در این مورد بزرگ‌ترین کمک به شما است جنس کاغذ و نوع چاپ نظر مشتری را به ژورنال شما جلب می‌نماید ازاین‌رو باید بیشتر به آن اهمیت بدهید.
شما می‌توانید از چاپ افست یا چاپ دیجیتال برای چاپ ژورنال تبلیغاتی خود استفاده نمایید. . در صورت سفارش و سؤال در زمینه انواع تبلیغات چاپی شامل چاپ بروشور , چاپ کاتالوگ , پوستر , ژورنال و … با چاپ مهرسام در تماس باشید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *