کاهش کتابخوان ها با توجه به فضای مجازی و همچنین افزایش قیمت کاغذ

کاهش کتابخوان ها با توجه به فضای مجازی و همچنین افزایش قیمت کاغذ

آقازاده گفت: با فراگیر شدن فضای مجازی و اینترنت روز به روز از تعداد کتاب خوان های ما کاسته می شود و همچنین افزایش قیمت کاغذ و کتاب بر این نگرانی افزوده است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از اراک، «علی آقازاده» در مراسم افتتاحیه دهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان مرکزی در مصلای بیت المقدس اراک گفت: برپایی نمایشگاه های کتاب برای فعالان صنعت کتاب، ناشرین، و کتابخانه ها، کتابخوان ها و شخصیت های فرهنگی و هنری کشور و همه کسانی که افزایش علم و دانش خود را در گروه مطالعه می دانند اتفاق مبارکی است.

استاندار مرکزی با بیان اینکه به همه توصیه می شود از نمایشگاه کتاب دیدن کنند، گفت: ایران اسلامی در دو دهه گذشته از سرانه کتابخوانی کمی بهره مند بوده و آمار خوبی در این زمینه نداشته با فراگیر شدن فضای مجازی و اینترنت روز به روز از تعداد کتابخوان های ما کاسته می شود و همچنین افزایش قیمت کاغذ و کتاب بر این نگرانی افزوده است.

وی با اشاره به راهکارهای مناسبی که می تواند با هماهنگی و برنامه ریزی در نمایشگاه و ناشرین و همکاری دست اندرکاران به ویژه اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی در زمینه افزایش سرانه مطالعه ایجاد شود اظهار کرد: نمایشگاه دهم این فرصت را فراهم خواهد کرد که کتاب دوستان و بازدید کنندگان از تخفیف های خوبی در خرید کتاب بهره مند شوند.

فرهنگ سنتی مطالعه را باید در خانواده ها احیا کرد

آقازاده بیان کرد: فرهنگ سنتی مطالعه را باید در خانواده ها احیا کرد و این مهم از طریق توصیه پدران و مادران به فرزندان یا بالعکس میسر می شود.

دهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان مرکزی هشتم آبان همزمان با اول ربیع الاول با حضور اشرف بروجردی مشاور رئیس جمهور و رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، دکتر قادر آشنا مدیر عامل موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران، آیت الله دری نحف آبادی، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک، آقازاده استاندار استان مرکزی و‌ معاونان وی، شهردار و اعضای شورای شهر و مدیران کل دستگاه های اجرایی افتتاح شد.

سیصد و نود و سومین نمایشگاه بزرگ کتاب استانی و دهمین نمایشگاه استان مرکزی از هشتم تا سیزدهم آبان در مصلای اراک دایراست.

منبع خبر: خبرگزاری شبستان

اخبار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *