بهترین روش های چاپ روی تی شرت چیست؟

در صنعت چاپ افست می توان روی اجسام مختلفی به پرینت نوشته یا اشکالی پرداخت. بنابراین تنها کاغذ نیست که روی آن روش چاپ به کار گرفته می شود. ما در این مطلب قصد داریم شما را با انواع روش چاپ روی تی شرت آشنا سازیم و بهترین نوع آن را مطرح سازیم.

چاپ روی تی شرت

نمونه از چاپ روی تی شرت

انواع روش های چاپ روی تی شرت

برای چاپ روی تی شرت، روش های مختلفی وجود دارد که در ادامه به معرفی تمام این روش ها خواهیم پرداخت.

  1. چاپ SCREEN
  2. چاپ DTG
  3. چاپ تی شرت حرارتی
  4. چاپ سابلیمیشن

1. چاپ SCREEN

این یکی از رایج ترین روش های استفاده برای چاپ روی تی شرت می باشد.در این روش از صفحه های تحت فشار برای چاپ رنگ بر روی تی شرت استفاده می شود. هر صفحه پرس برای یک رنگ استفاده می شود، به این معنی است که برای طراحی تی شرت که دارای 5 رنگ می باشد، شما نیاز به 5 صفحه جداگانه خواهید داشت.

چاپ صفحه فشار دارای کیفیت بسیار بالا ، بصورت حرفه ای و با دوام و بسیار مقرون به صرفه در سفارشات در حجم های زیاد می باشد. برخی از مخالفان این روش این نظریه را دارند که چاپ تی شرت در حجم های کم مثلا در حدود یک یا دوتا، از این روش اصلا مقرون به صرفه نمی باشد و اگر بخواهید برروی تی شرت تیره عکسی را چاپ کنید باید ابتدا یک تصویر پس زمینه سفید چاپ کنید بعد سایر رنگها را بر روی آن به چاپ برسانید.

2. چاپ DTG

چاپ تی شرت بصورت تحت فشار یک روش چاپ سنتی می باشد در حالیکه روش چاپ بصورت مستقیم یک روش نسبتا جدیدتری می باشد. چابگرهای این روش بسیار گران هستند اما کیفیت چاپ بسیار فوق العاده ای دارد.با استفاده از این چابگرها طرح بصورت مستقیم بر روی لباس به چاپ می رسد.

امکانات این دستگاه اجازه می دهد شما بتوانید رنگ ها و سایه های نامحدودی را به چاپ برسانید و تصاویری که چاپ ناممکنی دارند با استفاده از این دستگاه ها به راحتی می توانید به چاپ برسانید و گزینه مناسبی برای چاپ عکس های بسیار دقیق بر روی تیشرت می باشد. نسخه چاپی به روش مستقیم به عنوان تنها گزینه حرفه ای برای سفارشات با قیمت پایین می باشند.

این بدان معنی است که شما می توانید یک تی شرت یا صد تی شرت بدون هیچ عیب و ایرادی به چاپ برسانید. ایرادی که چاپ تیشرت به شیوه مستقیم در مقایسه با چاپ به روش تحت فشار دارد بحث زمان آن می باشد که در روش مستقیم زمان طولانی تری باید برای چاپ تی شرت صرف کرد و عیب بزرگ تر آن این است که تصاویر را نمی توان در تی شرت های تیره به چاپ برسانیم البته به استثنا بعضی از شرایط خاص.

3. چاپ تی شرت حرارتی

بهترین انتخاب برای شروع یک کسب و کار کوچک انتخاب این نوع چاپ می باشد که ما در این شیوه طرح های خود را بر روی کاغذهای مخصوص که شفاف می باشند چاپ میکنیم و سپس با انتقال حرارت این تصویر برروی تی شرت به چاپ می رسد.با استفاده از این روش می توان هر نوع تصاویر رنگی را با کیفیت بالا به چاپ برسانیم.این چابگرها با انتقال حرارت در حدود 180 درجه بسیاری از طرح های پیچیده را بر روی تی شرت به چاپ می رساند. مزیت این روش این است که رنگ ها نیاز به جدا شدن از هم ندارند.چابگرهای حرارتی بهترین روش برای چاپ تی شرت فوری می باشد. معایب این روش در این است که تصاویر را فقط می توان بر روی تی شرت های نسبتا نازک به چاپ برسانید زیرا ممکن است رنگهایی که قرار است به چاپ برسد تحت تاثیر رنگ تی شرت قرار بگیرد و همچنین این روش چون بسیار سریع صورت می گیرد ممکن است رنگ به راحتی از تی شرت جدا بشود.

4. چاپ سابلیمیشن 

این روش با استفاده از عمل تصعید صورت می گیرد به گونه ای که جوهر تصعید، یک جوهر مخصوصی می باشد که وقتی حرارت اعمال شود آن جوهر به گاز تبدیل می شود. گرما منافذ پلی استر را برای باز کردن و جا به جایی جوهر به تی شرت را فراهم می کند. از این روش هم نیز می توان بسیاری از تصاویر را بر روی اشیاء دیگر غیر از نساجی مانند چاپ روی لیوان و … به چاپ برسانیم.

همچنین چاپ سابلیمیشن نیاز به یک کاغذ خاص برای انتقال رنگ می باشد که البته این کاغذها ارزان تر از کاغذ انتقال جوهر افشان می باشند، اما جوهر متعادل سازی این روش بسیار گران می باشند.

نتیجه گیری

علاوه بر این مطالب گفته شده روش های دیگری هم نیز موجود می باشند که بسیاری از مردم از آن روش ها استفاده می کنند و شما باید بسته به نیاز خود یکی از این روش ها را انتخاب کنید و ما در اینجا بعضی از اسامی سایر روش های چاپی را نام می بریم مانند: چاپ پلاستیزول، چاپ بر پایه آب، چاپ غیر پی وی سی، چاپ تخلیه، جوهر فلزی، چاپ سه بعدی، برش و دوختن.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

میانگین امتیازات ۵ از ۵