راهکارهای تبلیغ برند با استفاده از شاپینگ بگ

ثابت شده است که شاپبنگ بگ تبلیغاتی یکی از کاربردی ترین و سودمندترین راه ها برای تبلیغ برند است. وقتی کسب‌وکارها به دنبال تقویت سازمان خود هستند، تمایل دارند فقط بر روی تبلیغات دیجیتالی در رسانه‌های اجتماعی، تلویزیون و رادیو تمرکز کنند. البته، این روش‌ها روشی موثر برای تبلیغ برند شما هستند، اما هزینه زیادی برای کسب‌وکار دارند. از سوی دیگر، کیسه‌های خرید حاوی لوگو روشی سنتی برای معرفی نام برند شرکت برای مشتریان بالقوه تان هستند.

شاپبنگ بگ تبلیغاتی

شاپبنگ بگ تبلیغاتی

تبلیغ برند با استفاده از شاپینگ بگ تبلیغاتی

در بازار امروز، هر شرکتی با رقابت مواجه است و هر روز رقابت سخت تر می شود. وقتی صحبت از شناخت برند به میان می‌آید، برخی از آنها به‌ویژه کسب‌وکارهای کوچک‌تر با مشکل مواجه هستند، زیرا نمی‌توانند مبالغ هنگفتی را که شرکت‌های بزرگ‌تر برای تبلیغات اختصاصی می‌دهند، بپردازند. اینجاست که شاپبنگ بگ تبلیغاتی وارد بازار می‌شود تا به کسب‌وکارهایی که در حال رقابت هستند، کمک کنند. این ساک ها با قرارگیری هوشمندانه و طراحی خوب می توانند کمک قابل توجهی به برند شرکت کنند. آنچه برای شما مهم است این واقعیت است که شاپبنگ بگ مارک دار طرفداران برند ایجاد می‌کنند. اگر طراحی شما برجسته باشد، مردم بارها و بارها از ساک دستی آماده شما استفاده می کنند و این ساک ها تبدیل به یک وسیله تبلیغاتی به هنگام پیاده روی خریداران می شوند.
یکی از مزایای مهم برندسازی شاپینگ بگ تبلیغاتی این است که افرادی که آنها را دریافت می کنند به برند شما وفادار می شوند. تحقیقات نشان داده است که از هر 10 نفر 9 نفر برند شما را و هر 10 نفر 8 نفر پیام شما را به خاطر خواهند آورد.

راهکارهای برندیگ شرکت با شاپینگ بگ تبلیغاتی

در این بخش چند ایده برای تبدیل شاپینگ بگ فروشگاه تان به ابزاری ساده سودمند برای تبلیغات پیاده روی آورده شده است.

شاپبنگ بگ تبلیغاتی

شاپبنگ بگ تبلیغاتی

لوگوی خود را روی آن قرار دهید.

اگر بین انواع ایده‌ها گیر کرده‌اید اما وقت کافی ندارید و می‌خواهید با شاپبنگ بگ تبلیغاتی شروع کنید، ساک دستی آماده که حاوی لوگوی ساده ای است می‌تواند برای تان سودمند باشد. مزیت این روش این است که بعید است لوگوی شما هرگز از مد بیفتد و همیشه می توانید از کیسه های باقیمانده اضافی استفاده کنید مثل زمانی که ساک های دستی دیگری که بیشتر مربوط به فصلی خاص یا رویدادی هستند کم شوند. حتی اگر بعداً تصمیم گرفتید طراحی کیف منحصر بفردی داشته باشید، شاپینگ بگ تبلیغاتی لوگوی شما می‌توانند جزء اصلی و استاندارد خوبی برای نگهداری در صورت نیاز باشند. علاوه بر این، قرار گرفتن بیشتر در معرض لوگو، باعث می شود برند شما در ذهن مشتریان نقش ببندد، و به طور نامحسوس تصویر برند شما را بدون نیاز به انجام کارهای بیشتر تقویت می کند.

از کیسه های فصلی یا رویدادی استفاده کنید.

شما به راحتی می توانید با سفارش دادن شاپینگ بگ های سفارشی متناسب با فصل، تعطیلات پیش رو و رویدادهای خاص، هیجان و تحرک را به استراتژی بازاریابی خود اضافه کنید. این نوع کیف‌ها نه تنها نشان می‌دهند که کسب‌وکار شما با محیط اطراف خود هماهنگ است، بلکه می‌توانند بسته به موقعیت مکانی شما به عنوان تبلیغاتی برای خریداران دیگر نیز عمل کند. اگر در حال فروش هستید، چه راه بهتری برای تبلیغ آن وجود دارد تا اینکه مشتریان ساک دستی آماده ای را با خود حمل کنند و به خریداران همکار خود اعلام کنند که اتفاق خاصی در فروشگاه شما در حال رخ دادن است؟

مقداری شور و هیجان اضافه کنید.

همکاری با طراحان حرفه ای، همچون مجموعه مهرسام چاپ را در نظر بگیرید تا شاپینگ بگی سفارشی که چشم نواز و خلاقانه باشد، طراحی کنند. شاپبنگ بگ تبلیغاتی باید با تصویر برند فعلی شما یا هر پیامی که می‌خواهید منتقل کنید سازگار باشد، اما هر کیسه خریدی که طراحی می‌کنید این پتانسیل را دارد که به موضوعی برای گفت‌وگو در بین خریداران تبدیل شود و راهی برای نشان دادن تصویر و نام شما در آنجا باشد.

شاپینگ بگ تبلیغاتی سازگار با محیط زیست انتخاب کنید.

یکی از بزرگ‌ترین نگرانی‌ها در مورد شاپینگ بگ هاب پلاستیکی در مقابل کاغذی، پارچه ای و … ردپای محیطی آن است. قبل از بحث در مورد سایر گزینه های موجود، باید توجه داشته باشید: تولید کیسه های کاغذی 70 درصد بیشتر از تولید کیسه های پلاستیکی آلودگی هوا ایجاد می کند و 80 درصد بیشتر گازهای گلخانه ای منتشر می کنند. تولید کیسه های کاغذی چهار برابر بیشتر از تولید کیسه های پلاستیکی انرژی مصرف می کند. تولید کیسه های کاغذی سه برابر تولید کیسه های پلاستیکی آب مصرف می کند. بنابراین، تا آنجا که به نگرانی های زیست محیطی مربوط می شود، استدلال های زیادی به نفع کاغذ در مقابل پلاستیک وجود ندارد. با این حال، باید بدانید که تولید کنندگانی وجود دارند که کیسه هایی با کیفیت بالا مانند کیسه های پلاستیکی زیست تخریب پذیر تولید می کنند. شاپینگ بگ های پلاستیکی زیست تخریب پذیر از مزایای هر دوس کیسه های پلاستیکی و کاغذی برخوردار هستند.

شاپبنگ بگ تبلیغاتی

شاپبنگ بگ تبلیغاتی

استراتژی بازاریابی خود را مختل نکنید.

شاپبنگ بگ تبلیغاتی روشی مقرون به صرفه برای تبلیغ کسب و کار شما هستند و در مقایسه با هر نوع تبلیغات دیگری که در دسترس است، قیمت نسبتاً پایینی دارند. احتمالاً شرکت شما در حال حاضر فرآیند و استراتژی خاصی را برای سفارش، دریافت، ذخیره و بازاریابی برای مشتریان در نظر گرفته است. با افزودن عنصر ساک دستی آماده یا سفارشی به کمپین بازاریابی، این فرایند نیازی به تغییر ندارد و اطمینان پیدا کنید که این عنصر با پیام و مأموریت کلی شرکت تان مطابقت دارد، بدون اینکه هیچ گونه اختلالی در عملیات موجود ایجاد شود.

نتیجه گیری

مهرسام چاپ گزینه های متعددی را برای ساک دستی آماده یا سفارشی ارائه می دهد، از طرح های اولیه با چاپ ساده گرفته تا محصولاتی که طراحی پیچیده تری دارند. شاپینگ بگ های مجموعه مقرون به صرفه هستند، حتی اگر آنها را در تعداد کم سفارش دهید. مهرسام چاپ می تواند هر نوع شاپینگ بگ سفارشی شما را طراحی و اجرا کند. هنگامی که تصمیم گرفتید از کیسه های خرید برای شرکت خود استفاده کنید، با شماره های موجود در تماس با ما تماس بگیرید. متخصصان گروه به شما کمک می کنند تا سبک، اندازه، شکل و رنگ شاپبنگ بگ تبلیغاتی مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای دریافت ساک دستی آماده خود که اهداف تبلیغاتی و عملیاتی شما را برآورده می کنند، همین امروز تماس بگیرید.

معرفی مد رنگ RGB و نقش آن در طراحی رابط کاربری

مد رنگ RGB | استفاده مناسب از رنگ ها و مد رنگ RGB در طراحی کاتالوگ و بروشور و یا هر تصویر تبلیغاتی دیگر، برای ایجاد تصویری مثبت در ذهن مشتریان بسیار مهم است، به همین دلیل رنگ نقش اصلی را در طراحی رابط کاربری بازی می کند. هیچ روش ارتباطی دیگری به اندازه رنگ همه حواس مخاطب را با ارسال یک پیام به صورت آنی به خود جلب نمی کند. در این پست از مهرسام چاپ قصد داریم تاثیر مد رنگ RGB بر طراحی رابط کاربری و در نتیجه درک کل محصول یا خدمات را مورد بحث قرار دهیم.

مد رنگ RGB

مد رنگ RGB چیست؟

مد رنگ RGB مدل رنگی افزودنی است که در آن رنگ‌های قرمز، سبز و آبی به نسبت های مختلف با هم ترکیب می‌شوند تا مجموعه‌ای از رنگ‌ها را تشکیل دهند. این نام با حروف اول سه رنگ اصلی قرمز، سبز و آبی داده شد. در این مدل رنگ ها با افزودن اجزاء تهیه می شوند که سفید همه رنگ ها را در خود دارد و مشکی بدون هیچ رنگی است. مد رنگی RGB در نمایشگرهای دیجیتال مختلف مانند نمایشگرهای تلویزیون و ویدئو، نمایشگرهای کامپیوتری، دوربین های دیجیتال و سایر دستگاه های نمایشگر مبتنی بر نور استفاده می شود. حتی با اینکه مد رنگ RGB در اکثر دستگاه های الکترونیکی وجود دارد، عناصر رنگ در سیستم ها و مدل ها متفاوت است. برای مثال ممکن است تصویری که در مک بوک خود می بینید با تصویری که در لپ تاپ دل دوست تان می بینید، متفاوت باشد.
مد رنگ RGB به جای استفاده از جوهر برای تولید رنگ‌ها، از فرآیند افزایشی برای تولید رنگ با ترکیب نور استفاده می‌کند. این دقیقاً برعکس فرآیندهای کاهشی است، مانند مخلوط کردن جوهر یا رنگ. وجود تمام رنگ‌های RGB با شدت کامل باعث ایجاد رنگ سفید می‌شود، در حالی که عدم وجود رنگ باعث ایجاد سیاهی می‌شود. به همین دلیل است که وقتی صفحه دستگاه خود را خاموش می کنید، عدم وجود رنگ RGB را مشاهده می کنید و در نتیجه سیاه می شود. نمایش‌های رنگی روی صفحه نمایش شما ناشی از وجود رنگ های پایه RGB است.

موارد کاربرد سیستم رنگی RGB

  •  طراحی وب و اپلیکیشن
  •  طراحی دیجیتال رسانه های اجتماعی
  •  تبلیغات آنلاین
  •  طراحی کاتالوگ و بروشور دیجیتالی
  •  و …

هنگامی که برای وب سایت ها، برنامه ها، رسانه های اجتماعی یا تبلیغات آنلاین طراحی می کنید، اسناد طراحی در نرم افزار طراحی معمولا در مد رنگ RGB تنظیم می شوند. در اصل، هر تصویری که قرار است روی صفحه نمایش داده شود باید RGB باشد.

نقش مد رنگی در طراحی رابط کاربری

طراحی رابط کاربری چیست؟

مسئولیت جلوه های بصری بر عهده طراحی رابط کاربری است و بر ظاهر محصول تمرکز می‌کند. اینکه هر ویژگی محصول چگونه باید ارائه شود، از جمله دکمه‌ها، ورودی‌ها، متن، تصاویر، چک باکس‌ها و هر عنصر رابط بصری که افراد با آن تعامل دارند. رنگ ها یکی از مهمترین نقش ها را در این فرآیند ایفا می کنند. برخی از مطالعات نشان داد که مغز ما بلافاصله مارک های قابل تشخیص را ترجیح می دهد و رنگ را به عنصر مهمی در ایجاد هویت برند تبدیل می کند. این می تواند با انتخاب رنگ مناسب به برجسته شدن محصول یا خدمات شما کمک کند. به عنوان مثال، اگر شرکتی دارای رنگ‌های روشن شرکتی روی لوگو و اقلام برند است، استفاده از همان رنگ‌ها در وب‌سایت یا اپلیکیشن موبایل آن همیشه ایده خوبی است. اینگونه است که طراحی یکپارچگی راه حل های بصری را ایجاد می کند که تمام کانال های ارتباطی شرکت را به هم متصل می کند و همچنین آگاهی از برند را افزایش می دهد.

نقش مد رنگی RGB در طراحی رابط کاربری

فرآیند تصمیم گیری پس از تعامل اولیه با محصولات یا رابط هایی که می بینید حدود 90 ثانیه طول می کشد. علاوه بر این، مطالعه انجام شده در دانشگاه وینیپگ نشان داد که تقریباً 62 تا 90 درصد ارزیابی ها تنها بر اساس رنگ ها است. بنابراین، استفاده خوب از رنگ‌ها می‌تواند نه تنها به تمایز محصولات از رقبا، بلکه در شکل دهی احساسات مشتریان (مثبت یا منفی) و در نتیجه، نگرش نسبت به محصولات خاص کمک کند. از آنجا که دیجیتال مارکتینگ بخش مهمی از کسب و کارها است و سیستم رنگی که در طراحی های دیجیتال پرکاربرد است مد رنگ RGB است، پس سیستم رنگی RGB به عنوان رنگ اصلی در رابط کاربری اپلیکیشن ها، بنر ها و … نقش مهمی را در تاثیر گذاری روی کمپین های دیجیتال مارکتینگ دارد.

طراحان می توانند از رنگ برای تأثیرگذاری بر نحوه تفکر و رفتار کاربران نسبت به یک برند و نحوه درک آنها از برخی جزئیات استفاده کنند. و به همین دلیل است که طراحان و صاحبان محصولات باید معنای رنگ های مختلف را درک کنند. شکی نیست که رنگ ها می توانند شیمی مغز افراد را تحریک کنند و بر این اساس احساسات ایجاد کنند. نتایج می تواند جسمی و روانی باشد. رنگ‌های سبز و آبی که در طبیعت رایج‌ترین رنگ‌ها هستند، می‌توانند شفای بهتری برای ذهن پرتنش ایجاد کنند. به همین دلیل است که رنگ آبی، به عنوان مثال، معمولا در روان درمانی برای کاهش استرس استفاده می شود.
رنگ چیزی بیش از عنصر زیبایی است. به عنوان مثال، انتخاب بین یک رابط کاربری تیره یا روشن نه تنها بر جذابیت طراحی وب و موبایل شما تأثیر می گذارد، بلکه بر سطح قابلیت استفاده نیز تأثیر می گذارد. در نتیجه، برخی از کسب‌وکارها برای دستیابی به نتایج بهتر، رنگ‌هایی را برای طراحی رابط کاربری در استراتژی‌های بازاریابی خود وارد می‌کنند.

تاثیر رنگ ها بر مخاطب

نتیجه گیری

همانطور که ذکر شد، از دیدگاه استراتژیک، ظاهر بصری بر تصمیمات خرید مصرف کننده تأثیر می گذارد. بنابراین استفاده از سیستم رنگی مناسب در طراحی رابط کاربری و سایت ها، تاثیر آن بر مخاطب هدف را افزایش می دهد. مجموعه مهرسام چاپ با آگاهی از تاثیر رنگ ها بر نحوه تفکر و رفتار کاربران نسبت به برند شرکت، بهترین طراحی های خاص شرکت تان را ارائه خواهند داد، کافی است برای سفارش طراحی های دیجیتال خود با راه های ارتباطی در تماس با ما، ارتباط برقرار کنید.

مهرسام چاپ تولید کننده تخصصی انواع سررسید، تقویم رومیزی و چاپ اختصاصی سررسید در ایران می باشد.

معرفی مد رنگ CMYK و نقش آن در چاپ افست

اگر تا به حال چیزی را با دستگاه های چاپ تجاری چاپ کرده اید، احتمالاً اصطلاح مد رنگ CMYK را شنیده اید. اما به چه معناست و چرا مهم است؟ در این مقاله با تعریف مد رنگی CMYK، دلیل استفاده از آن برای چاپ آشنا می شوید و در نهایت اینکه چگونه مطمئن شوید از رنگ های مناسب در طرح های چاپ خود استفاده کنید، توضیح داده خواهد شد.

مد رنگ CMYK

مد رنگ CMYK چیست؟

مد رنگ CMYK که به چاپ چهار رنگ نیز معروف است مخفف چهار رنگ Cyan، Magenta، Yellow و Key، یعنی فیروزه ای، سرخابی، زرد و سیاه است؛ رایج ترین رنگی است که در فرآیند چاپ استفاده می شود. ماشین های چاپ تجاری به جای مد رنگ RGB با مد رنگ CMYK چاپ می کنند که به آن چاپ فرآیندی می گویند و بنابراین طیف رنگی متفاوتی تولید می کنند. ماشین های چاپ تجاری از نقاطی از جوهر با استفاده از این چهار رنگ برای ایجاد تصویر استفاده می کند. « Key یا همان کلید» در واقع به معنای سیاه است، زیرا رنگ اصلی است که برای تعیین نتیجه تصویر استفاده می شود. جوهر سیاه عمق و سایه را ایجاد می کند، در حالی که رنگ های دیگر بسته به نحوه ترکیب آنها، رنگ های مختلفی را در طیف ایجاد می کنند. به عنوان مثال، فیروزه ای و زرد زمانی که یکی روی دیگری پوشانده شود، رنگ سبز ایجاد می کنند.
از نظر فنی اگر رنگ های فیروزه ای، سرخابی و زرد موجود در مد رنگ CMYK را به مقدار مساوی و زیاد با هم ترکیب کنید، رنگ سیاه خالص ایجاد می شود. با این حال به دلیل ناخالصی های موجود در جوهر رنگ ها، بازسازی سیاه واقعی دشوار است، به همین دلیل است که چاپگرها جوهر سیاه (K) را همراه با رنگ های دیگر دارند. رنگ‌های CMYK نسبت به مدهای رنگی دیگر تیره‌تر هستند زیرا طیف کمتری دارند. هنگامی که شما 100٪ از همه رنگ ها را دارید (C 100٪، M 100٪، Y 100٪ و K 100٪) رنگ مشکی یکدستی خواهید داشت، به طور مشابه هم وقتی همه رنگ ها را روی 0% تنظیم کنید، چاپ شما کاملاً خالی می شود.

اهمیت مد رنگ CMYK در چاپ

بیشتر چاپگر های تجاری (از جمله چاپ فوری) برای چاپ افست فقط با مدر رنگ CMYK چاپ می‌کنند، زیرا به لطف طیف رنگ های آن، استانداردسازی CMYK آسان تر است. این بدان معناست که می توانید رنگ تمام محصولات چاپی تان، ازجمله چاپ کاتالوگ و بروشور را در طول دوره چاپ کاملاً ثابت نگه دارید. تنوع بسیار زیادی در RGB وجود دارد که تضمین یکنواختی رنگ ها را در یک دوره چاپی یا حتی بین چاپ های مختلف تقریباً غیرممکن است. CYMK را می توان با استفاده از اسکنر GMG و نرم افزار مربوطه نظارت کرد. این کار اجازه می دهد تا هر دستگاه چاپ بدون توجه به ویژگی های خاص خود، برای تولید رنگ استاندارد کالیبره شود. به همین دلیل است که حتی طراحان پس از طراحی کاتالوگ برای چاپ آن استفاده از چاپگرهای تجاری با مد رنگ CMYK را توصیه می کنند، زیرا به اطمینان از ثبات رنگ در سراسر چاپ و همچنین در بین دستگاه ها کمک می کند.
دلیل مهم دیگر استفاده از مد رنگ CMYK در چاپ افست این است که وقتی روی کاغذ چاپ می‌کنید، رنگ‌های رنگدانه‌ای را روی بوم سفید اضافه می‌کنید و آن را تیره‌تر می‌کنید، به همین دلیل است که از رنگ‌های کم‌رنگ و CMYK برای چاپ استفاده می شود.

طراحی کاتالوگ

کاربرد CMYK در صنعت چاپ و طراحی

از مد رنگ CMYK برای هر پروژه طراحی که به صورت فیزیکی چاپ می شود و روی صفحه نمایش مشاهده نمی شود، استفاده کنید. از CMYK برای همه مواد بازاریابی چاپی مانند چاپ کاتالوگ و بروشورها، بیلبوردها، پوسترها، بسته بندی ها، منوها، کارت ویزیت، لوازم التحریر و کالاها استفاده می شود.
اگر در زمینه طراحی کاتالوگ، بروشور، کارت ویزیت، پوستر و …. فعالیت دارید، می توانید به هنگام طراحی با نرم افزار های فتوشاپ همچون ایندیزاین و … ابتدا مد رنگی خود را تنظیم کنید و سپس به طراحی بپردازید. در نرم افزار ایندیزای به طور خودکار حالت رنگ پیش فرض را بسته به نوع سندی که انتخاب می کنید تنظیم می کند. اگر دسته «چاپ» را انتخاب کنید، به طور پیش فرض، رنگ طراحی شما، روی مد رنگ CMYK قرار خواهد گرفت. اگر دسته «وب» یا «موبایل» را انتخاب کنید، به طور پیش‌فرض روی RGB خواهد بود. از آنجایی که ایندیزاین به شما امکان می دهد فضاهای رنگی را با هم ترکیب کنید، می توانید هر زمان که یک نمونه را ایجاد می کنید، حالت رنگ را تغییر دهید، اما به طور کلی باید رنگ های خود را ثابت نگه دارید، تا بعد از چاپ تنظیمات رنگی آن به هم نخورد.

نتیجه گیری

رنگ ها در طراحی کاتالوگ، بروشور و … و همچنین چاپ کاتالوگ و بروشور عوامل فوق العاده مهمی هستند که کیفیت چاپ و زیبایی، هماهنگی و طراحی چشم نواز را ایجاد می کنند. عدم انحراف رنگ جنبه بسیار مهمی است. بنابراین، انتخاب سیستم رنگ چاپ و فرمول های ترکیب رنگ در چاپ افست مستلزم یادگیری کامل، درک و کاربرد روان چاپگر است. علاوه بر این، انتخاب متخصصان طراحی که دانش اولیه مناسبی را در مورد نحوه سنتز رنگ ها در چاپ افست داشته باشند بسیار مهم است تا مسائل مربوط به الزامات چاپ را رعایت کرده و از آن به هنگام طراحی خود استفاده کنند. شما می توانید با خیالی آسوده طراحی کاتالوگ و بروشور خود را به متخصصان مهرسام چاپ بسپارید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سفارشات طراحی و چاپ می توانید از طریق شماره های موجود در بخش تماس با مای وب سایت مجموعه مهرسام چاپ، تماس بگیرید و سفارشات خود را ثبت کنید.

چاپ افست

عکاسی از محصولات براق می تواند بسیار مشکل زا شود. برای اجسام بسیار براق تنظیم نور زیاد برای عکاسی بهتر، به ندرت راه حل مناسبی است. بهتر است در مورد استفاده نور و به خصوص موقعیت نورپردازهای مورد استفاده فکر کنید و از کمک کننده های کوچک مانند بازتابنده و پرچم به درستی استفاده کنید. در اینجا چند ایده برای کمک به کاهش انعکاس نور هنگام عکاسی از اجسام براق و شیشه ای آورده شده است.

 

عکاسی از محصولات براق | مهرسام چاپ

 

مشکلات عکاسی از محصولات براق و شیشه ای

در میان تمام سناریوهای چالش برانگیز عکاسی که با آنها روبرو خواهید شد، عکاسی از محصولات براق و بازتابنده بدون اینکه تابش خیره کننده آنها عکس را خراب کند ممکن است ناامید کننده ترین مسئله باشد. بسیاری از عکاسان مبتدی و حرفه ای به طور یکسان متوجه می شوند که تابش خیره کننده اشیاء براق باعث مشکلاتی در کیفیت تصویر، نوردهی تصویر و توانایی عکس برای به تصویر کشیدن را سخت می نماید.

برای مثال عکاسی از اشیاء شیشه ای کمی متفاوت از عکاسی از اجسام مات و پلاستیکی است. شیشه به خودی خود در واقع معمولاً نامرئی است و ما فقط شکل آن را از طریق شکست نور می بینیم، وقتی نور از سطح شیشه به چشمان شما یا لنز دوربین منعکس می شود ناحیه ای را در تصویر ایجاد می کند که در آن رنگ ها، بافت یا سطح نمی توانند ثبت شوند زیرا نور بسیار روشن است.

اجسام شیشه ای می توانند کنتراست تصویر را کاهش دهند یا باعث تیرگی ناخواسته شود. همچنین نقاط نورانی آن می تواند حواس چشم را از موضوع اصلی عکس منحرف کند. بزرگی تابش نور می تواند بسته به زاویه و شدت نور تغییر کند. مقداری درخشش می تواند در عکاسی مفید باشد. بازتاب نور برای ثبت ماهیت واقعی اشیاء براق مانند اتومبیل و جواهرات ضروری است. زیرا بازتاب مناسب نور می تواند بافت ها و تعاریف را در عکس های طبیعت بی جان مانند عکاسی از غذا برجسته کند. اما با وجود مزایای بازتاب نور، اگر انعکاس آن بیش از حد باشد، باعث دردسر می شود.

راهکارهای عکاسی از محصولات براق

درست است که تکنیک‌هایی برای ویرایش عکس های گرفته شده جهت تنظیم بازتابش خیره‌کننده نور در عکس‌ها وجود دارد، اما بهتر است قبل از عکاسی از محصولات براق، بازتابش نور را کاهش دهید. در این بخش نکاتی برای کاهش یا از بین بردن بارتابش نور، با تجهیزات تخصصی، نورپزدازی و حتی با تنظیمات دوربین بیان می شود.

1. استفاده از فیلتر پلاریزه

اولین بخش برای شروع عکاسی از محصولات براق، سرمایه گذاری در فیلتر پلاریزه است. فیلترهای پلاریزه، شیشه های نازکی هستند که به جلوی لنز دوربین متصل می شوند. فیلترهای پلاریزه تابش نور از سطوح بازتاب شده را کاهش می دهند. آن‌ها از شیشه‌های مخصوص ساخته شده‌اند که وقتی با زاویه به منبع نور تبدیل می‌شوند، تابش خیره‌کننده را کاهش می‌دهند.

2.استفاده از سایبان دوربین 

سایبان های دوربین وسایلی هستند که در قسمت جلوی سایه لنز شما پیچ می خورند تا هنگام عکاسی از محصولات براق منابع نور را مسدود کنند و از تابش خیره کننده، نورانی شدن لنز و حتی انعکاس نور جلوگیری کنند. نورانی شدن و تابش لنز به دلیل برخورد نادرست نور به لبه شیشه لنز اتفاق می افتد و باعث می شود که پرتو نور از کل تصویر عبور کند.

عکاسی از محصولات براق و شیشه ایی

 

3. زاویه ها در عکاسی از محصولات براق

اگرچه ممکن است نیاز باشد که ترکیب بندی یا تصویربرداری خود را تنظیم کنید، اما امتحان کردن زوایای مختلف به هنگام عکاسی از محصولات براق می تواند به به حداقل رساندن یا کاهش کامل بازتاب نورکمک کند! موقعیت عکاسی خود را چند اینچ به چپ، راست، بالا یا پایین تغییر دهید و ببینید که چگونه انعکاس تغییر می کند (یا کاملاً ناپدید می شود). حتی گاهی اوقات عکاسی با لنزهای بلندتر، مانند لنز تله فوتو، و قرار گرفتن در فاصله ای دور می تواند بازتاب را به حداقل برساند. مطمئناً ارزش یک بار امتحان کردن را دارد!

4. پوشاندن منابع نوری استفاده نشده

این مسئاه با وجود واضح بودن ممکن است به راحتی فراموش می شود! تمام منابع نور محیطی که برای عکاسی از محصولات براق و شیشه ای مناسب نیستند را بپوشانید. این کار مانع از ایجاد هرگونه تابش خیره کننده می شود. می توانید منابع نور را خاموش کنید یا پارچه مشکی را روی آن بپوشانید.

5. پوشیدن لباس و دستکش مشکی

با پوشیدن لباس‌ها و یا دستکش‌های مشکی، می‌توانید انعکاس خود را به سادگی با تبدیل شدن به بخشی از پس‌زمینه به حداقل برسانید!

6. قرار دادن منبع نور در زاویه 45 درجه یا بالاتر از سوژه

نور در عکاسی از محصولات براق بسیار مهم است و می‌تواند نقطه اصلی هر عکاسی از محصولات براق باشد تا از انعکاس نور جبوگیری شود. منبع نور خود را 45 درجه در یک طرف یا بالاتر از سوژه قرار دهید تا از انعکاس نور روی شیشه جلوگیری کنید. هنگام قرار گرفتن در موقعیت عکاسی، زیر منبع نور قرار نگیرید زیرا این امر به کاهش انعکاس خود در شیشه کمک می کند. هرگز نباید آن را از همان زاویه دوربین روشن کنید، در غیر این صورت فقط نور مستقیماً به سمت شما بازتاب می کند! مطمئن شوید که فاصله خوبی بین جسم شیشه ای و نور شما وجود دارد!

7. روزنه تخته سیاه چاره عکاسی از محصولات براق

اگر نکات بالا برای عکاسی از محصولات براق تان کار نکرد، می توانید روزنه ای برای عکاسی از لنز خود نیز ایجاد کنید. یک تخته سیاه با یک سوراخ در آن برای لنز خود بسازید، سپس لنز را در آن بچسبانید و عکس های خود را بگیرید. سپس انعکاس یک سطح سیاه با یک سوراخ گرد کوچک و تیره خواهد بود، که ممکن است نشان داده نشود، یا به راحتی در پس پردازش قابل ویرایش باشد.

8. پس پردازش

در نهایت همیشه می توانید برای ادیت عکاسی از محصولات براق از برنامه های ویرایشگر عکس برای حذف انعکاس استفاده کنید (انگار هرگز وجود نداشته است)! محصولات ادوبی مانند فتوشاپ و لایت روم ابزاری به نام ابزار Clone Stamp دارند که به شما امکان می دهد قسمتی از تصویر خود را که می خواهید حذف کنید نقاشی کنید. می توانید این را روی ناحیه بازتاب بکشید و برنامه می تواند آن را برای شما حذف کند.

عکاسی از محصولات براق

عکاسی از محصولات براق

 

سخن آخر در موضوع عکاسی از محصولات براق

نکات فوق از مقاله مهرسام چاپ چندین راه برای کمک به کاهش یا حذف کامل انعکاس نور به هنگام عکاسی از محصولات براق و شیشه ای هستند! عکاسی تبلیغاتی از محصولات برای گنجاندن آنها در طراحی کاتالوگ و بروشور شرکت بسیار مهم است، زیرا کاتالوگ های محصولات گاه به عنوان اولین معرف شرکت در دید مشتری قرار می گیرند. در نتیجه داشتن عکس هایی زیبا و حرفه ای بسیار مهم است تا تاثیر مثبتی از شرکت و فروشگاه تان در مخاطبان ایجاد شود.
مهرسام چاپ از موسسات چاپی فعال در زمینه طراحی، چاپ کاتالوگ و چاپ بروشور، چاپ افست، تقویم رومیزی، چاپ پوستر، سررسید ۱۴۰۲ و… فعال  است، شما می توانید سفارشات خود به صورت آنلاین ثبت کنید یا از طریق شماره های درج شده در بخش تماس با ما اقدام کنید.

 

دستگاه چاپ هایدلبرگ

دستگاه چاپ هایدلبرگ حتی در این «عصر چاپ افست» ارزش خود را روز به روز ثابت می کند. هنوز هم یکی از همه کاره ترین دستگاه های چاپ موجود در بازار است که می تواند کارهای چاپ، شماره گذاری، سوراخ کردن، پانچ، شکاف، برجسته کردن، برش قالب، اسکور و … را انجام دهد.

 

شرکت هایدلبرگ

معرفی شرکت سازنده دستگاه چاپ هایدلبرگ 

دستگاه چاپ هایدلبرگ توسط شرکت هایدلبرگر دروکماشینن ساخته شد. شرکت هایدلبرگ بیش از 170 سال پیش تاسیس شد، زمانی که آندریاس هام، ماشین‌ساز آلمانی، کارخانه‌ای را در شهر دانشگاهی هایدلبرگ در بادن-وورتمبرگ در سال 1850 برای ساخت پرس، ماشین‌های تاشو و موتورهای گازی راه اندازی کرد. اندکی قبل از آغاز قرن، او شروع به تمرکز بر طراحی ماشین‌های لترپرس با سرعت بالا کرد.

در سال 1912 کار و آزمایش بر روی دستگاه چاپ اصلی هایدلبرگ آغاز شد. سرعت، ثبت دقیق و گیره آسیاب بادی در این مکانیسم مبتکرانه گنجانده شد. دستگاه هایدلبرگ اولین کار خود را در سال 1913 انجام داد. دستگاه چاپ اولیه هایدلبرگ دارای سیستم دیسک جوهر گردان بودند، اما در سال 1919 به نفع سیستم مرکب استوانه ای که در حال حاضر استفاده می شود، کنار گذاشته شد. عمل تغییر جهت کنترل حرکت صفحه تا سال 1924 در دستگاه هایدلبرگ وجود نداشت. در همین سال یک خط مونتاژ برای افزایش تولید دستگاه چاپ ایجاد شد. در آن زمان سرعت دستگاه های چاپ بیش از 3000 بار در ساعت بود. در سال 1933 دستگاه هایدلبرگ 13*18 اینچی با قدرت تاثیرگذاری 60 تن معرفی شد. سه سال بعد این شرکت شروع به ساخت دستگاه چاپ سیلندری کرد. و سرعت چاپ صفحه ای به 5000 (10000 با استفاده از ضمیمه فیدر دوبل) افزایش یافت. فروش دستگاه ها افزایش یافت و ظرف چند سال، دستگاه های منحصر به فرد هایدلبرگ در تمام نقاط جهان مشغول فعالیت بودند.

درباره دستگاه چاپ هایدلبرگ

در سال 1957 کارخانه دیگری در ویزلاک آلمان غربی افتتاح شد و تعداد کارمندان به حدود 6000 نفر رسید. در سال 1958 خط جدیدی از پرس های صفحه ای برش و چین دار معرفی شد. چهار سال بعد، به دلیل خواسته های آمریکا، دستگاه هایی برای تکثیر حروف و چاپ افست ساخته شد و استقبال فوق العاده ای از دستگاه های چاپ افست به عمل آمد.

امروزه شرکت هایدلبرگ با سهم بازاری بیش از 40 درصد برای دستگاه های چاپ افست، توانسته است جایگاه خود را به عنوان پیشرو در بازار و فناوری صنعت چاپ در سال مالی جاری (2022) تثبیت کند.

معرفی دستگاه چاپ هایدلبرگ 

دستگاه هایدلبرگ در مدل های مختلفی توسط شرکت سازنده آن ارائه می شود. این دستگاه ها می توانند روی طیف گسترده ای از خمیرهای کاغذی از کاغذهای بسیار نازک گرفته تا روی کارتن چاپ کنند. برخی از مدل ها می توانند روی چرم، پارچه و پلاستیک هم چاپ کنند. پرس هایدلبرگ که توسط صنعتگران آلمانی طراحی و ساخته شده است، دارای ساختار سنگینی است که از قطعات زیر تشکیل شده است: پایه و صفحه بزرگ از آلیاژ ریخته‌گری‌شده خاص، محور ستون، محرک اهرمی با کنترل فشار، مکانیزم فشار و کشش برای تغذیه کاغذ بسیار نازک، تنظیم در سرعت های مختلف، سیستم جوهر سیلندر و غلطک هایی که در بلبرینگ های دقیق کار می کنند. اما اصلی ترین ویژگی چاپ هایدلبرگ اورجینال فیدر، تیغه های آسیاب بادی مانند آن است. این تیغه دوتایی پهن، با گیره‌هایی در دو انتها، در یک ربع از قسمت تغذیه (ورودی) تا چاپ و موقعیت تحویل (خروجی) حرکت می‌کند. مکنده‌های این دستگاه ورق‌های چاپ‌نشده را از روی قسمتی که آن‌ها را نگه می‌دارد بلند می‌کنند و تا زمانی که توسط گیره‌هایی در دو انتهای تیغه می‌چرخد، ورق را به لبه صفحه می‌برد. هم زمان که گیره ها ورق را نگه می دارند، پرس بسته می شود و چاپ انجام می شود. پس از باز شدن صفحه، تیغه ها یک چهارم دور دیگر می چرخند ​​و ورق چاپ شده را تحویل می دهند.

دستگاه چاپ کاتالوگ و بروشور

معرفی انواع دستگاه های چاپ هایدلبرگ 

شرکت هایدلبرگ دستگاه های چاپ مختلفی از قبیل چاپ افست، دیجیتال یا تحت وب را برای همه فرآیندهای چاپ ارائه می دهد. مجموعه هایدلبرگ از ماشین‌های چاپ جذاب و از پیش تنظیم‌شده تا ماشین‌های ویژه با پیکربندی جداگانه برای حداکثر بهره‌وری و سخت‌ترین کاربردها را شامل می‌شود.

دستگاه چاپ افست هایدلبرگ

هایدلبرگ با نسل Speedmaster 2020، خودکارترین و هوشمندترین دستگاه چاپ افست را به شما ارائه می دهد. ماشین‌های هوشمند سری اسپید مستر از طیف عظیمی از امکانات دیجیتال برای بهره‌وری فوق‌العاده و افزایش قابل‌توجهی در اثربخشی کلی تجهیزات (OEE) بهره می‌برند. تمرکز واضح بر عملکرد مستقل از اپراتور در اسپید مستر جدید، فلسفه Push to Stop هایدلبرگ را به سطح جدیدی ارتقا می دهد.

دستگاه چاپ دیجیتال هایدلبرگ

جدیدترین دستگاه های چاپ دیجیتال مجموعه هایدلبرگ سیستم‌های چاپ دیجیتال Versafire است، این سری از دستگاه ها امکانات چاپ افست به علاوه چاپ دیجیتال را ارائه می دهند. Versafire بیشتر برای محصولات چاپی مانند چاپ کاتالوگ و بروشور طراحی شده است زیرا تولید آنها با استفاده از چاپ افست دشوار یا گران است. این دستگاه هایدلبرگ مزایای هر دو روش چاپ دیجیتل و چاپ افست را ترکیب می کند و برای تولید چاپ های کوتاه مقرون به صرفه است.

دستگاه چاپ لیبل تحت وب هایدلبرگ

تقاضای بالا برای برچسب های تکمیلی و تحویل به موقع نیازمند رویکرد جدیدی برای تولید است. دستگاه های چاپ مدولار گالوس و هایدلبرگ برای حداکثر بهره وری و کارایی طراحی شده اند، به طرز چشمگیری انعطاف پذیر و کاربر پسند هستند. بسیار خودکار هستند، ضایعات و زمان تعویض را کاهش می دهند.

نتیجه گیری

مهرسام چاپ در زمینه طراحی کاتالوگ و بروشور و چاپ کاتالوگ و بروشور فعالیت دارد، زیباترین طراحی های خود را از مهرسام چاپ بخواهید، هیچ شکی در کیفیت چاپ های افست و چاپ بروشور مجموعه مهرسام چاپ نداشته باشید زیرا که از به روز ترین دستگاه های چاپ آلمانی هایدلبرگ استفاده می شود. برای ثبت سفارشات و کسب اطلاعات از تمامی خدمات مجموعه می توانید از طریق شماره های موجود در تماس با ما، ارتباط برقرار کنید.

منابع

https://www.apa-letterpress.com/T%20&%20P%20ARTICLES/Press%20&%20Presswork/heidelberg%20wind.html

https://www.heidelberg.com/global/en/about_heidelberg/company/company_profile/company_profile_1/company_profile_1.jsp

https://www.piworld.com/article/heidelberg-expands-its-printing-equipment-plant-china/all/

https://www.heidelberg.com/global/en/products/offset_printing/sheetfed_offset_overview.jsp

محتوا نویسی کاتالوگ

هدف اصلی محتوا نویسی کاتالوگ طبقه بندی اطلاعات محصول است، کاتالوگ محصول نه تنها برای خریداران بلکه برای تصمیم گیرندگان، خرده فروشان، بازاریابان و نمایندگان فروش نیز مفید است. طراحی کاتالوگ های محصولات از جمله دارایی های فروش و بازاریابی بسیار مفیدی است که تمام اطلاعات محصول شما را در یک مکان سازماندهی می کنند. به نظر می رسد کاتالوگ ها نوع متفاوتی از مواد تبلیغاتی هستند زیرا توضیحی در مورد محصولات مختلف ارائه می دهند. شاید بتوان گفت هدف از نوشتن کاتالوگ این است که مردم به سفارش محصول ترغیب شوند. پس حرفه ای نوشته شدن آن می تواند سهم به سزایی در فروش محصولات و جذب مخاطبان داشته باشد.

نکات مهم و حرفه ای در محتوا نویسی کاتالوگ

 محتوانویسی کاتالوگ کار ساده ای نیست. اگرچه هر نویسنده‌ای می‌تواند مقاله‌ای بنویسد که محصول شما را به درستی توصیف کند، اما نوشتن کاتالوگی که واقعاً بتواند محصولات شما را بفروشد، اینطور نیست. محتوا نویسی کاتالوگ مانند هر حوزه تخصصی دیگر قواعد و اصولی دارد و برای آن که نتیجه بخش و کاربردی باشد باید به صورت حرفه ای طراحی شود. اما منظور از حرفه ای نوشتن چیست و چه نکاتی را باید افزود و توجه کرد؟ در این مقاله از مهرسام چاپ  به بررسی این نکات پرداخته خواهد شد.

1- از تیترهای جذاب استفاده کنید!

برای محتوا نویسی کاتالوگی کارآمد می توان اول از همه گفت که شما باید عنوانی جذاب داشته باشید، زیرا سرفصل ها یکی از اولین چیزهایی است که مشتریان هنگام باز کردن کاتالوگ می بینند. به همین دلیل است که تلاش برای نوشتن سرفصل های کاتالوگ جذاب بسیار مهم است. سرفصل ها توجه را جلب می کنند و این مهم است. علاوه بر این، اگر مردم عنوانی را جالب بدانند، شانس خواندن ادامه، مطالعه افزایش می یابد. استفاده از حتی چند کلمه برای نوشتن عنوان کافی خواهد بود. در عین حال، باید به خاطر داشته باشید که توضیحی درباره محصول خود در آن ارائه نکنید. هنگام ایجاد عنوان، باید خلاق باشید. به عنوان مثال، اگر هدف شما فروش قرص لاغری است، نباید از عبارت «قرص لاغری» در عنوان خود استفاده کنید. در عوض، بهتر است جملۀ شوخ طبعانه‌ای بنویسید که حاکی از پیام کلی باشد.

تیتر جذاب در محتوا نویسی کاتالوگ

2- نامه نگاری کنید.

هنگام محتوا نویسی کاتالوگ، باید به نوشتن نامه ای از سمت شرکت نیز توجه کنید. یعنی نوشته ای که حالت اعتبارنامه از سمت ارائه دهنده محصول (خدمت) داشته باشد و به مطالبی مثل: شفاف سازی اطلاعات مربوط به کیفیت محصولات، تعهد به رفع نیازهای مشتری و تضمین رضایت بیشتر مشتری اشاره داشته باشد. علاوه بر این، نامه می تواند ویژگی خاصی از خط تولید را روشن کند. یکی دیگر از ویژگی های مهم محتوانویسی حرفه ای کاتالوگ، ارائه مجموعه ای از حقایق ضروری است. بنابراین، مشتری بالقوه متوجه ایده‌ها و مفاهیمی می‌شود که واقعاً اهمیت دارند و در عرض چند ثانیه تصمیم به خرید می‌گیرند.

3- داستان سرایی کنید.

تسلط بر هنر داستان نویسی قدرتمند است. می توانید از داستان سرایی به عنوان ابزار الهام بخش، آموزشی و تأثیرگذار در محتوانویسی کاتالوگ استفاده کنید. رابرت مک کی این شیوه را به بهترین وجه توصیف می کند: « قصه گویی قدرتمندترین راه برای ارائه ایده ها در جهان امروز است». به آخرین مطلبی که خوانده اید فکر کنید! چیزی که موجب شده شما تا انتهای تمام شدن مطالب از جای خود بلند نشوید. بله! این کاری است که داستان سرایی عالی انجام می دهد. اکنون هنگام محتوا نویسی کاتالوگ به داستان سرایی فکر کنید. چه چیزی خوانندگان را بیشتر تحریک می کند و به آنان الهام می بخشد؟ لیستی بی پایان از ویژگی ها و مشخصات؟ یا داستانی خوش فکر از محصول؟ …. داستانی را روایت کنید که خواننده بتواند با آن هم ذات پنداری کند.

4- بخش بندی نکنید!

محتوانویسی کاتالوگ شامل توضیح واضحی از مقالاتی باشد که قصد تبلیغ آن را دارید، مهم است که نسخه شما مختصر باشد و تمام ایده های لازم برای تصمیم گیری مشتری برای خرید محصول را داشته باشد. هنگام طراحی کاتالوگ، نباید کاتالوگ خود را به چند بخش تقسیم کنید. در عوض، بسته به اهمیت محصولات تبلیغ شده، در وهله اول می توانید توجه را به مهم ترین موارد جلب کنید و موارد کم اهمیت تر  را در پشت کاتالوگ بگنجانید.

5- برای مشتری بنویسید.

 هنگام کاتالوگ نویسی و طراحی کاتالوگ، باید از تکنیک های فروش نیز استفاده کنید، شناخت مخاطبان هدف ضروری است. سبک نوشتن شما برای کاتالوگ ها تا حد زیادی به مصرف کنندگان شما بستگی دارد. این بدان معناست که ابتدا باید تحقیقاتی انجام دهید و مخاطبان خود را درک کنید تا بدانید که آنها در مورد محصول شما چگونه صحبت می کنند و چگونه آن را توصیف می کنند. می توانید به بخش نظرات مشتریان شرکت نگاهی بیندازید و از آنها به عنوان منبعی الهام بخش برای محتوا نویسی کاتالوگ استفاده کنید. بهتر است با استفاده از کلمات آنها با آنها صحبت کنید. یعنی هر عبارتی که مشتری بالقوه شما را هدف قرار می دهد باید شوخ و جذاب باشد. هنگام نوشتن عنوان، وظیفه شما این است که علاقه مشتریان خود را نسبت به محصولاتی که ارائه می‌دهید برانگیزانید و همچنین آنها را متقاعد کنید که تمام صفحات کاتالوگ را بررسی کنند.

6- کلام را ساده نگه دارید.

اگر فرض کنیم که تبلیغی واقعی است، کدام یک از این دو مثال به نظر شما بهتر است؟

  • « این ماشین را برای لذت بیشتر در رانندگی بخرید. ماجراجویی بعدی خود را شروع کنید.» 
  • «این اتومبیل را برای شادکامی در سیر و سیاحتی هیجان انگیز خریداری کنید. پیشامد بعدی خود را آغاز کنید.»

.باید اعتراف کرد، مثال دوم اغراق آمیز است، هیچ کس واقعاً اینقدر رسمی صحبت نمی کند! در محتوانویسی کاتالوگ سادگی همیشه بهترین راه است. شما باید آن را در هر چیزی که مربوط به توضیحات محصول است پیاده کنید کنید. از کلمات طولانی و اصطلاح نامه هایی که هدف شان گیج کردن است خودداری کنید، به جای آن به زبان ساده و در عین حال قدرتمند برای الهام بخشیدن به خوانندگان استفاده کنید. بیش از حد پیچیده کردن چیزها در طراحی کاتالوگ فایده ای ندارد. مردم باید بتوانند به راحتی شما را درک کنند و محتوا نویسی کاتالوگ ها باید ساده باشد. همانطور که ضرب المثل «کمتر، بیشتر است» مصداق آن است.

سادگی کلام در محتوا نویسی

سادگی کلام در محتوا نویسی

سخن پایانی

محتوا نویسی کاتالوگ ممکن است ترسناک به نظر برسد، اما امیدواریم نکاتی که ارائه گردیده اند مفید واقع شوند. سعی کنید این ایده ها را در دفعه بعد که به طراحی کاتالوگ محصولات (خدمات) می پردازید رعایت کنید. یا هم اگر به اهمیت کاتالوگ در ارتقای شرکت تان پی بردید ولی وقت طراحی و محتوا نویسی کاتالوگ را ندارید فراموش نکنید که می توانید طراحی کاتالوگ و بروشور محصولات خود را به مهرسام چاپ بسپارید.


منابع

https://writology.com/tips-on-efficient-catalog-writing

https://blog.flipsnack.com/writing-copy-for-catalogs/

طراحی کاتالوگ در ایندیزاین

 طراحی کاتالوگ در ایندیزاین یکی از نرم افزارهای رایج در طراحی کاتالوگ می باشد. معمولا پیشنهاد می شود هنگام ایجاد اسنادی مثل کاتالوگ که از نظر گرافیکی غنی اند و ترکیبی از متن و گرافیک هستند، از ایندیزاین استفاده شود. کاتالوگ ها معمولاً اسناد بزرگ و پیچیده ای هستند و به کاربران ماهر با تخصص خاص برای ایجاد و حفظ محتوای جذاب، مقرون به صرفه و مناسب نیاز دارند تا از استراتژی فروش و بازاریابی سازمان پشتیبانی کنند.

ایندیزاین چیست؟

ایندیزاین نرم افزار انتشاری دسکتاپ برای طراحی بروشور، کاتالوگ، مجله، روزنامه و کتاب است. طراحی کاتالوگ در ایندیزاین را می توان در هر دو فرمت دیجیتال و چاپی به اشتراک گذاشت. ایندیزاین توسط طراحان گرافیک، هنرمندان، ناشران و متخصصان بازاریابی استفاده می شود. این نرم افزار با استفاده ازAdobe Systems توسعه و تولید شده است و به صورت جداگانه یا به عنوان بخشی از Adobe Creative Cloud در دسترس است. برنامه ایندیزاین قبلاً به عنوان بخشی از مجموعه برنامه های Creative Suite در دسترس بود.

مزایای مهم طراحی کاتالوگ در ایندیزاین

هر طراح دیجیتالی به شما خواهد گفت که برای طراحی کاتالوگ محصولات نرم افزاری از جمله ایندیزاین بهتر از سایرین هستند. اما چرا؟ چرا برنامه دیگری با قابلیت های مشابه انتخاب نمی شود؟ مزایای طراحی کاتالوگ ایندیزاین در مقابل سایر رقبا چیست؟ در اینجا 8 دلیل قانع کننده برای انتخاب ایندیزاین در طراحی کاتالوگ برای پروژه بعدی تان آورده شده است:

طراحی کاتالوگ در ایندیزاین

1- صرفه جویی در وقت

ایندیزاین شامل ابزارهای زیادی است که بسیار کاربردی هستند. اکثر این ابزارها در صورت استفاده صحیح باعث صرفه جویی در زمان می شوند. زمانی که پروژه طراحی کاتالوگ در ایندیزاین به صورت مدولار و قابل تکرار استفاده شود بهترین کارایی را خواهد داشت.

2- قابلیت بروز رسانی

ایندیزاین بیش از بیست سال است که توسعه یافته و همواری طی زمان یکی از محبوب ترین نرم افزارهای انتشاری دسکتاپ در بازار است. آدوب به طور مداوم نرم افزار ایندیزاین را به روز رسانی می کند تا با نیازهای صنعت نشر الکترونیک امروزی مطابقت داشته باشد. 

3- فونت های متنوع

طراحی کاتالوگ در ایندیزاین با فونت های مختلفی که تقریباً برای همه زبان ها سازگار است، قابل انجام است. که این مزیت برای متخصصان تولید که با متن های ترجمه شده به زیان مختلف کار می کنند واقعا مفید است. ایندیزاین نسخه خاورمیانه ای نیز دارد. نسخه خاورمیانه به طراح اجازه می دهد تا بسیاری از زبان های رایج در خاورمیانه از جمله عربی و فارسی را نیز تایپ کند و او را قادر می‌سازد تا متن را به گونه‌ای برگرداند که از راست به چپ اجرا شود.

طراحی کاتالوگ با این دیزاین

4- افزونه Trados 

یکی دیگر از مزیت های طراحی کاتالوگ در ایندیزاین که باعث صرفه جویی در هزینه و زمان استفاده از می شود وجود گزینه Trados است. این افزونه اجازه می دهد تا متن از فایل ایندیزاین به فرمت مناسبی از Trados صادر شود. پس از تکمیل فرآیند ترجمه، فایل ترجمه شده را می توان دوباره به سند ایندیزاین وارد کرد و یک نسخه زبان خارجی از همان طرح ایجاد می شود. این امر کل فرآیند ترجمه سند را سرعت می بخشد و زمان و هزینه را برای مشتری کاهش می دهد. فایل ترجمه وارد شده همچنان به حروف چینی نیاز دارد، زیرا زبان های مختلف دارای طول متن متفاوتی هستند، بنابراین برای حفظ زیبایی شناسی سند زبان اصلی، نیاز به دستکاری در متن است. 

5- بهترین پروژه خروجی

 با طراحی کاتالوگ در ایندیزاین خروجی با بهترین ویژگی خواهید داشت. ویژگی‌هایی که ایندیزاین برای مشاهده صفحه آرایی در طراحی  کاتالوگ از ابتدا تا انتها ارائه می‌دهد، فوق‌العاده قوی هستند. با در نظر گرفتن خروجی آن برای هر پروژه معین، قابلیت Multiple Platforms Usage به شما امکان می دهد با استفاده از Layout> Alternate Layout یا منوی پانل Pages، سندی را به صورت افقی و عمودی طراحی کنید. Liquid Layout همچنین به طراحان اجازه می دهد تا محتوا را برای اندازه های مختلف صفحه چیدمان کنند.

6- کیفیت بالای چاپ

طراحی کاتالوگ در ایندیزاین محتوای با کیفیت بالاتری را برای چاپ و دیجیتال ایجاد می کند. هر طراح به شما خواهد گفت که کیفیت محتوا در ایندیزاین فوق العاده است. وقتی نوبت به تنظیم دقیق متن و گرافیک فایل شما می‌رسد، قابلیت‌های ویرایش نرم‌افزار به دقت 0.001 درجه است. ناگفته نماند که قابلیت کنترل کاربر و ویرایش حروف، رنگ ها و استایل در هر صفحه ارائه شده است.

7- قابلیت به اشتراک گذاری

همکاری و به اشتراک گذاری طراحی های ایجاد شده را با اعضای تیم آسان می کند. کتابخانه‌ای از مجموعه طراحی کاتالوگ شما در Cloud ذخیره می شود که ایجاد و اشتراک‌گذاری عکس‌ها، طرح‌های رنگی، نمادها، آرم‌ها، سبک‌های تایپ و موارد دیگر را برای هم تیمی‌های شما آسان می‌کند! یا طراحی کاتالوگ در ایندیزاین هر عضو تیم می تواند فایل ها را باز و ویرایش کند (البته با اجازه شما). این مزیت نیز باعث صرفه جویی زیادی در زمان می شود و بهره وری شما را افزایش می دهد.

8- پشتیبانی کامل

 ایندیزاین پشتیبانی گسترده ای را در اختیار کاربرانش قرار می دهد. انجمن پشتیبانی همچنین یک انجمن آنلاین است که در آن می توانید سوالات خود را بپرسید، پاسخ های خود را بیابید، از کارشناسان بیاموزید و دانش خود را به اشتراک بگذارید.

سخن پایانی

این مقاله از مهرسام چاپ نشان می دهد که طراحی کاتالوگ در ایندیزاین مزیت های بی نظیری دارد و باعث می شود در انتها خروجی آن کاری حرفه ای و تخصصی باشد. اما باید دانست که استفاده از آن نیاز به مهارت دارد و اگر پیش نیازی در زمینه طراحی و فتوشاپ ندارید بهتر است درکلاس های آموزشی ایندیزاین شرکت کنید. اگر مجموعه شما به طراحی کاتالوگ فوری نیاز دارد و وقت شرکت در کلاس های آموزشی فوتوشاپ و ایندیزاین را ندارید، نگران نباشید، گروه مهرسام چاپ با بهره گیری از مجموعه نرم افزارهای تخصصی در زمینه طراحی کاتالوگ فعالیت دارد که این کار توسط متخصصان حرفه ای و با تجریه صورت می گیرد. برای ثبت سفارشات خود کافی است با کجموعه ارتباط برقرار کنید.


منابع

https://www.agitraining.com/adobe/indesign/classes/what-is-indesign

https://catalogtips.com/creating-data-driven-catalogues/indesign-fundamentals-for-catalogue-production/

https://www.thetranslationpeople.com/2009/08/advantages-of-indesign/

https://www.vpclasses.com/2020/02/8-reasons-you-should-switch-to-indesign-for-your-publishing-needs/

طراحی کاتالوگ رستوران

مقدمه

در این مقاله از وبسایت مهرسام چاپ به بررسی دلیل استفاده از رنگ قرمز در طراحی کاتالوگ رستوران پرداخته خواهد شد. فضای داخلی رستوران شما تنها جایی نیست که باید در مورد انتخاب رنگ خود هوشیار باشید، زیرا رنگ های موجود در طراحی کاتالوگ رستوران نیز می تواند بر مشتریان تأثیر بگذارد. بنابراین، زمانی که در حال ایجاد منوی رستوران خود هستید، باید از رنگ هایی که استفاده می کنید و نحوه تعامل آنها با مشتریان و تأثیرگذاری بر اشتها و انتخاب آنها آگاه باشید. وقتی صحبت از رنگ های منو می شود، بسیاری از قوانین مشابه طراحی داخلی اعمال می شود.

شما می خواهید از رنگ های غیر طبیعی مانند آبی و بنفش اجتناب کنید و در عوض با توجه به مفهوم و سبک رستوران خود، رنگ های روشن و زنده مانند قرمز، زرد و نارنجی را انتخاب کنید. همچنین می‌خواهید از نحوه تعامل رنگ‌ها با یکدیگر در طراحی کاتالوگ رستوران آگاه باشید و مطمئن شوید که با هم در تضاد نیستند. نکته دیگر این است که چگونه رنگ های منوی شما با رنگ های فضای ناهارخوری شما ارتباط برقرار می کند. به عنوان مثال، اگر فضای داخلی شما از رنگ های خاکی زیادی مانند قهوه ای و سبز تیره استفاده می کند، نمی خواهید از رنگ های روشن زیادی در طراحی کاتالوگ خود استفاده کنید.

انتخاب طرح رنگ رستوران بسیار مهم است زیرا سایه هایی که برای تزئین کسب و کار خود استفاده می کنید می تواند تأثیر زیادی روی مشتریان شما داشته باشد. برای انتخاب رنگ بندی ایده آل، باید به این فکر کنید که می خواهید مشتریان شما در رستوران شما چه نوع تجربه ای داشته باشند. علاوه بر این، برای موسسات مدرن، ممکن است بخواهید انواع دکورها و طرح های رنگی محبوب را در نظر بگیرید. اما، صرف نظر از اینکه از چه رنگ هایی در عملیات خود استفاده می کنید، باید مطمئن شوید که آنها مطابق با هدف شما هستند.

تاثیر رنگ ها در طراحی کاتالوگ رستوران

کاربرد رنگ در طراحی کاتالوگ رستوران و سایر کسب و کار ها می تواند نقش مهمی در انتقال اطلاعات به صورت غیرکلامی، ایجاد حالات خاص و حتی تاثیرگذاری بر تصمیمات افراد داشته باشد. با توجه به اینکه 90 درصد قضاوت های فوری تحت تأثیر تأثیرات روانی رنگ به تنهایی است، مهم است که بدانیم رنگ ها چه معنایی دارند و چه پاسخ هایی می توانند برانگیزند. سپس می توانید ظاهری را که می خواهید برای طراحی کاتالوگ رستوران و شرکت خود انتخاب کنید تا به نتایج دلخواه خود برسید.

در صنعت غذا، رنگ چیزهای زیادی در مورد اینکه شما چه کسی هستید و رستوران شما در مورد چیست می گوید. تصور کنید گروهی از تاجران برای بازدید از یک رستوران گران‌قیمت میشلن می‌روند. وقتی وارد رستوران می شوند، به اطراف نگاه می کنند و می بینند که کل فضای داخلی نارنجی نئون، سبز لجنی و زرد خردلی است. وقتی منو دریافت می‌کنند، متوجه می‌شوند طراحی کاتالوگ رستوران نیز با همین رنگ‌ها پوشانده شده است که خواندن متن را دشوار می‌کند. در این مرحله، آنها احتمالاً احساس انزجار، شوکه یا گیجی می کنند. برخی از آنها حتی ممکن است در نقطه ای باشند که قبل از اینکه طعم غذا را بچشند، آماده بلند شدن و رفتن هستند. چرا؟ زیرا شما انتظار ندارید که سبک رنگی فضای داخلی و طراحی کاتالوگ رستوران مجلل به این شکل باشد.

با این حال، اگر وارد این رستوران می‌شدند و می‌دیدند که فضای داخلی سیاه و سفید با عناصری از رنگ طلایی است و طراحی کاتالوگ رستوران نیز تمیز و خواندنی است، احتمالاً اوقات بسیار لذت‌بخش‌تری خواهند داشت. این عمدتا به این دلیل است که مردم تمایل دارند رنگ‌هایی مانند سیاه، سفید و طلایی را با چیزی تازه، کلاسیک و مجلل مرتبط کنند، که دقیقاً همان چیزی است که در یک رستوران مجللی مانند ستاره میشلن انتظار دارید. به همین دلیل است که رستوران ها و مشاغل باید مراقب رنگ هایی که برای شرکت خود انتخاب می کنند، باشند. رنگ هایی که در لوگوی خود قرار می دهید به احتمال زیاد در طراحی کاتالوگ، دکوراسیون داخلی و برند کلی شما نقش خواهد داشت.

طراحی کاتالوگ رستوران

تاثیر رنگ قرمز در طراحی کاتالوگ رستوران

رنگ‌ها می‌توانند مشتریان شما را خوشحال کنند، اشتهای آن‌ها را افزایش دهند، گردش میز را افزایش دهند و فضای ناهارخوری شما را بزرگ‌تر نشان دهند. اما، آنها همچنین می توانند بر مشتریان شما تأثیر منفی بگذارند، بنابراین مهم است که بدانید انتخاب رنگ داخلی شما چگونه بر پیام رستوران شما تأثیر می گذارد. برای انجام این کار، ابتدا باید روانشناسی رنگ ها را درک کنید و سپس یاد بگیرید که چگونه رنگ ها با هم در طراحی کاتالوگ رستوران سازگار و مکمل هستند.

استفاده از رنگ قرمز در دیزاین فضا و حتی طراحی کاتالوگ رستوران، بسیار هیجان انگیز است، تحریک بصری زیادی برای مهمانان شما ایجاد می کند، ضربان قلب مهمانان را افزایش می دهد و می تواند آنها را گرسنه کند. همچنین می تواند باعث شود مهمانان شما سریع غذا بخورند و بروند که برای افزایش نرخ گردش مالی شما مفید است. البته از رنگ زرد هم در کنار قرمز استفاده می شود تا از یکنواختی کاربرد قرمز در طراحی کاتالوگ رستوران جلوگیری شود، هم اینکه رنگ زرد نیز از جمله رنگ های گرمی است که تحریک کننده است و تاثیری مشابه رنگ قرمز را ایجاد می کند. برخی از سایه های زرد روشن تأثیری مشابه رنگ قرمز دارند و مردم را خوشحال و راضی می کنند. به طور کلی، رنگ زرد بسیار پر جنب و جوش و هیجان انگیز است، بنابراین کاربرد آن در کنار قرمز انتخاب ایده آلی برای محیط های پر جنب و جوشی همچون رستوران و فست فودی است.

کلام آخر درباره طراحی کاتالوگ رستوران

معولا رنگ‌های قرمز و زرد محبوب‌ترین رنگ‌ها در صنایع غذایی هستند، زیرا این رنگ‌ها توانایی جلب توجه مردم و برانگیختن اشتهای آنها را دارند. به همین دلیل است که بسیاری از زنجیره‌های غذایی مانند مک‌دونالدز، برگر کینگ، جانی راکتز و پاپیز از این دو رنگ با هم در برندسازی و طراحی کاتالوگ رستوران خود استفاده می‌کنند. بنابراین قبل از اینکه به طراحی کاتالوگ رستوران جدید خود بپردازید، به اندازه کافی برای انتخاب طرح رنگی که نشان دهنده شما و برند رستوران تان باشد، وقت بگذارید.

مهرسام چاپ با علم به تاثیر روانشناسی رنگ ها در طراحی کاتالوگ، منحصر به فرد ترین منوها را طراحی می کند، و شما با خیالی آسوده می توانید طراحی کاتالوگ رستوران خود را به این مجموعه بسپارید، تا همانند رستوران های زنجیره ای مک دونالد پر سود و پر فروش باشید!


منابع

https://www.hrisch.com/blog/2019/11/22/the-art-of-menu-design-color

https://www.webstaurantstore.com/blog/1884/interior-color-choices-and-your-restaurants-message.html

https://totalfood.com/the-psychology-of-color-for-bar-restaurant-design/