دستگاه چاپ هایدلبرگ

دستگاه چاپ هایدلبرگ حتی در این «عصر چاپ افست» ارزش خود را روز به روز ثابت می کند. هنوز هم یکی از همه کاره ترین دستگاه های چاپ موجود در بازار است که می تواند کارهای چاپ، شماره گذاری، سوراخ کردن، پانچ، شکاف، برجسته کردن، برش قالب، اسکور و … را انجام دهد.

 

شرکت هایدلبرگ

معرفی شرکت سازنده دستگاه چاپ هایدلبرگ 

دستگاه چاپ هایدلبرگ توسط شرکت هایدلبرگر دروکماشینن ساخته شد. شرکت هایدلبرگ بیش از 170 سال پیش تاسیس شد، زمانی که آندریاس هام، ماشین‌ساز آلمانی، کارخانه‌ای را در شهر دانشگاهی هایدلبرگ در بادن-وورتمبرگ در سال 1850 برای ساخت پرس، ماشین‌های تاشو و موتورهای گازی راه اندازی کرد. اندکی قبل از آغاز قرن، او شروع به تمرکز بر طراحی ماشین‌های لترپرس با سرعت بالا کرد.

در سال 1912 کار و آزمایش بر روی دستگاه چاپ اصلی هایدلبرگ آغاز شد. سرعت، ثبت دقیق و گیره آسیاب بادی در این مکانیسم مبتکرانه گنجانده شد. دستگاه هایدلبرگ اولین کار خود را در سال 1913 انجام داد. دستگاه چاپ اولیه هایدلبرگ دارای سیستم دیسک جوهر گردان بودند، اما در سال 1919 به نفع سیستم مرکب استوانه ای که در حال حاضر استفاده می شود، کنار گذاشته شد. عمل تغییر جهت کنترل حرکت صفحه تا سال 1924 در دستگاه هایدلبرگ وجود نداشت. در همین سال یک خط مونتاژ برای افزایش تولید دستگاه چاپ ایجاد شد. در آن زمان سرعت دستگاه های چاپ بیش از 3000 بار در ساعت بود. در سال 1933 دستگاه هایدلبرگ 13*18 اینچی با قدرت تاثیرگذاری 60 تن معرفی شد. سه سال بعد این شرکت شروع به ساخت دستگاه چاپ سیلندری کرد. و سرعت چاپ صفحه ای به 5000 (10000 با استفاده از ضمیمه فیدر دوبل) افزایش یافت. فروش دستگاه ها افزایش یافت و ظرف چند سال، دستگاه های منحصر به فرد هایدلبرگ در تمام نقاط جهان مشغول فعالیت بودند.

درباره دستگاه چاپ هایدلبرگ

در سال 1957 کارخانه دیگری در ویزلاک آلمان غربی افتتاح شد و تعداد کارمندان به حدود 6000 نفر رسید. در سال 1958 خط جدیدی از پرس های صفحه ای برش و چین دار معرفی شد. چهار سال بعد، به دلیل خواسته های آمریکا، دستگاه هایی برای تکثیر حروف و چاپ افست ساخته شد و استقبال فوق العاده ای از دستگاه های چاپ افست به عمل آمد.

امروزه شرکت هایدلبرگ با سهم بازاری بیش از 40 درصد برای دستگاه های چاپ افست، توانسته است جایگاه خود را به عنوان پیشرو در بازار و فناوری صنعت چاپ در سال مالی جاری (2022) تثبیت کند.

معرفی دستگاه چاپ هایدلبرگ 

دستگاه هایدلبرگ در مدل های مختلفی توسط شرکت سازنده آن ارائه می شود. این دستگاه ها می توانند روی طیف گسترده ای از خمیرهای کاغذی از کاغذهای بسیار نازک گرفته تا روی کارتن چاپ کنند. برخی از مدل ها می توانند روی چرم، پارچه و پلاستیک هم چاپ کنند. پرس هایدلبرگ که توسط صنعتگران آلمانی طراحی و ساخته شده است، دارای ساختار سنگینی است که از قطعات زیر تشکیل شده است: پایه و صفحه بزرگ از آلیاژ ریخته‌گری‌شده خاص، محور ستون، محرک اهرمی با کنترل فشار، مکانیزم فشار و کشش برای تغذیه کاغذ بسیار نازک، تنظیم در سرعت های مختلف، سیستم جوهر سیلندر و غلطک هایی که در بلبرینگ های دقیق کار می کنند. اما اصلی ترین ویژگی چاپ هایدلبرگ اورجینال فیدر، تیغه های آسیاب بادی مانند آن است. این تیغه دوتایی پهن، با گیره‌هایی در دو انتها، در یک ربع از قسمت تغذیه (ورودی) تا چاپ و موقعیت تحویل (خروجی) حرکت می‌کند. مکنده‌های این دستگاه ورق‌های چاپ‌نشده را از روی قسمتی که آن‌ها را نگه می‌دارد بلند می‌کنند و تا زمانی که توسط گیره‌هایی در دو انتهای تیغه می‌چرخد، ورق را به لبه صفحه می‌برد. هم زمان که گیره ها ورق را نگه می دارند، پرس بسته می شود و چاپ انجام می شود. پس از باز شدن صفحه، تیغه ها یک چهارم دور دیگر می چرخند ​​و ورق چاپ شده را تحویل می دهند.

دستگاه چاپ کاتالوگ و بروشور

معرفی انواع دستگاه های چاپ هایدلبرگ 

شرکت هایدلبرگ دستگاه های چاپ مختلفی از قبیل چاپ افست، دیجیتال یا تحت وب را برای همه فرآیندهای چاپ ارائه می دهد. مجموعه هایدلبرگ از ماشین‌های چاپ جذاب و از پیش تنظیم‌شده تا ماشین‌های ویژه با پیکربندی جداگانه برای حداکثر بهره‌وری و سخت‌ترین کاربردها را شامل می‌شود.

دستگاه چاپ افست هایدلبرگ

هایدلبرگ با نسل Speedmaster 2020، خودکارترین و هوشمندترین دستگاه چاپ افست را به شما ارائه می دهد. ماشین‌های هوشمند سری اسپید مستر از طیف عظیمی از امکانات دیجیتال برای بهره‌وری فوق‌العاده و افزایش قابل‌توجهی در اثربخشی کلی تجهیزات (OEE) بهره می‌برند. تمرکز واضح بر عملکرد مستقل از اپراتور در اسپید مستر جدید، فلسفه Push to Stop هایدلبرگ را به سطح جدیدی ارتقا می دهد.

دستگاه چاپ دیجیتال هایدلبرگ

جدیدترین دستگاه های چاپ دیجیتال مجموعه هایدلبرگ سیستم‌های چاپ دیجیتال Versafire است، این سری از دستگاه ها امکانات چاپ افست به علاوه چاپ دیجیتال را ارائه می دهند. Versafire بیشتر برای محصولات چاپی مانند چاپ کاتالوگ و بروشور طراحی شده است زیرا تولید آنها با استفاده از چاپ افست دشوار یا گران است. این دستگاه هایدلبرگ مزایای هر دو روش چاپ دیجیتل و چاپ افست را ترکیب می کند و برای تولید چاپ های کوتاه مقرون به صرفه است.

دستگاه چاپ لیبل تحت وب هایدلبرگ

تقاضای بالا برای برچسب های تکمیلی و تحویل به موقع نیازمند رویکرد جدیدی برای تولید است. دستگاه های چاپ مدولار گالوس و هایدلبرگ برای حداکثر بهره وری و کارایی طراحی شده اند، به طرز چشمگیری انعطاف پذیر و کاربر پسند هستند. بسیار خودکار هستند، ضایعات و زمان تعویض را کاهش می دهند.

نتیجه گیری

مهرسام چاپ در زمینه طراحی کاتالوگ و بروشور و چاپ کاتالوگ و بروشور فعالیت دارد، زیباترین طراحی های خود را از مهرسام چاپ بخواهید، هیچ شکی در کیفیت چاپ های افست و چاپ بروشور مجموعه مهرسام چاپ نداشته باشید زیرا که از به روز ترین دستگاه های چاپ آلمانی هایدلبرگ استفاده می شود. برای ثبت سفارشات و کسب اطلاعات از تمامی خدمات مجموعه می توانید از طریق شماره های موجود در تماس با ما، ارتباط برقرار کنید.

منابع

https://www.apa-letterpress.com/T%20&%20P%20ARTICLES/Press%20&%20Presswork/heidelberg%20wind.html

https://www.heidelberg.com/global/en/about_heidelberg/company/company_profile/company_profile_1/company_profile_1.jsp

https://www.piworld.com/article/heidelberg-expands-its-printing-equipment-plant-china/all/

https://www.heidelberg.com/global/en/products/offset_printing/sheetfed_offset_overview.jsp

محتوا نویسی کاتالوگ

هدف اصلی محتوا نویسی کاتالوگ طبقه بندی اطلاعات محصول است، کاتالوگ محصول نه تنها برای خریداران بلکه برای تصمیم گیرندگان، خرده فروشان، بازاریابان و نمایندگان فروش نیز مفید است. طراحی کاتالوگ های محصولات از جمله دارایی های فروش و بازاریابی بسیار مفیدی است که تمام اطلاعات محصول شما را در یک مکان سازماندهی می کنند. به نظر می رسد کاتالوگ ها نوع متفاوتی از مواد تبلیغاتی هستند زیرا توضیحی در مورد محصولات مختلف ارائه می دهند. شاید بتوان گفت هدف از نوشتن کاتالوگ این است که مردم به سفارش محصول ترغیب شوند. پس حرفه ای نوشته شدن آن می تواند سهم به سزایی در فروش محصولات و جذب مخاطبان داشته باشد.

نکات مهم و حرفه ای در محتوا نویسی کاتالوگ

 محتوانویسی کاتالوگ کار ساده ای نیست. اگرچه هر نویسنده‌ای می‌تواند مقاله‌ای بنویسد که محصول شما را به درستی توصیف کند، اما نوشتن کاتالوگی که واقعاً بتواند محصولات شما را بفروشد، اینطور نیست. محتوا نویسی کاتالوگ مانند هر حوزه تخصصی دیگر قواعد و اصولی دارد و برای آن که نتیجه بخش و کاربردی باشد باید به صورت حرفه ای طراحی شود. اما منظور از حرفه ای نوشتن چیست و چه نکاتی را باید افزود و توجه کرد؟ در این مقاله از مهرسام چاپ  به بررسی این نکات پرداخته خواهد شد.

1- از تیترهای جذاب استفاده کنید!

برای محتوا نویسی کاتالوگی کارآمد می توان اول از همه گفت که شما باید عنوانی جذاب داشته باشید، زیرا سرفصل ها یکی از اولین چیزهایی است که مشتریان هنگام باز کردن کاتالوگ می بینند. به همین دلیل است که تلاش برای نوشتن سرفصل های کاتالوگ جذاب بسیار مهم است. سرفصل ها توجه را جلب می کنند و این مهم است. علاوه بر این، اگر مردم عنوانی را جالب بدانند، شانس خواندن ادامه، مطالعه افزایش می یابد. استفاده از حتی چند کلمه برای نوشتن عنوان کافی خواهد بود. در عین حال، باید به خاطر داشته باشید که توضیحی درباره محصول خود در آن ارائه نکنید. هنگام ایجاد عنوان، باید خلاق باشید. به عنوان مثال، اگر هدف شما فروش قرص لاغری است، نباید از عبارت «قرص لاغری» در عنوان خود استفاده کنید. در عوض، بهتر است جملۀ شوخ طبعانه‌ای بنویسید که حاکی از پیام کلی باشد.

تیتر جذاب در محتوا نویسی کاتالوگ

2- نامه نگاری کنید.

هنگام محتوا نویسی کاتالوگ، باید به نوشتن نامه ای از سمت شرکت نیز توجه کنید. یعنی نوشته ای که حالت اعتبارنامه از سمت ارائه دهنده محصول (خدمت) داشته باشد و به مطالبی مثل: شفاف سازی اطلاعات مربوط به کیفیت محصولات، تعهد به رفع نیازهای مشتری و تضمین رضایت بیشتر مشتری اشاره داشته باشد. علاوه بر این، نامه می تواند ویژگی خاصی از خط تولید را روشن کند. یکی دیگر از ویژگی های مهم محتوانویسی حرفه ای کاتالوگ، ارائه مجموعه ای از حقایق ضروری است. بنابراین، مشتری بالقوه متوجه ایده‌ها و مفاهیمی می‌شود که واقعاً اهمیت دارند و در عرض چند ثانیه تصمیم به خرید می‌گیرند.

3- داستان سرایی کنید.

تسلط بر هنر داستان نویسی قدرتمند است. می توانید از داستان سرایی به عنوان ابزار الهام بخش، آموزشی و تأثیرگذار در محتوانویسی کاتالوگ استفاده کنید. رابرت مک کی این شیوه را به بهترین وجه توصیف می کند: « قصه گویی قدرتمندترین راه برای ارائه ایده ها در جهان امروز است». به آخرین مطلبی که خوانده اید فکر کنید! چیزی که موجب شده شما تا انتهای تمام شدن مطالب از جای خود بلند نشوید. بله! این کاری است که داستان سرایی عالی انجام می دهد. اکنون هنگام محتوا نویسی کاتالوگ به داستان سرایی فکر کنید. چه چیزی خوانندگان را بیشتر تحریک می کند و به آنان الهام می بخشد؟ لیستی بی پایان از ویژگی ها و مشخصات؟ یا داستانی خوش فکر از محصول؟ …. داستانی را روایت کنید که خواننده بتواند با آن هم ذات پنداری کند.

4- بخش بندی نکنید!

محتوانویسی کاتالوگ شامل توضیح واضحی از مقالاتی باشد که قصد تبلیغ آن را دارید، مهم است که نسخه شما مختصر باشد و تمام ایده های لازم برای تصمیم گیری مشتری برای خرید محصول را داشته باشد. هنگام طراحی کاتالوگ، نباید کاتالوگ خود را به چند بخش تقسیم کنید. در عوض، بسته به اهمیت محصولات تبلیغ شده، در وهله اول می توانید توجه را به مهم ترین موارد جلب کنید و موارد کم اهمیت تر  را در پشت کاتالوگ بگنجانید.

5- برای مشتری بنویسید.

 هنگام کاتالوگ نویسی و طراحی کاتالوگ، باید از تکنیک های فروش نیز استفاده کنید، شناخت مخاطبان هدف ضروری است. سبک نوشتن شما برای کاتالوگ ها تا حد زیادی به مصرف کنندگان شما بستگی دارد. این بدان معناست که ابتدا باید تحقیقاتی انجام دهید و مخاطبان خود را درک کنید تا بدانید که آنها در مورد محصول شما چگونه صحبت می کنند و چگونه آن را توصیف می کنند. می توانید به بخش نظرات مشتریان شرکت نگاهی بیندازید و از آنها به عنوان منبعی الهام بخش برای محتوا نویسی کاتالوگ استفاده کنید. بهتر است با استفاده از کلمات آنها با آنها صحبت کنید. یعنی هر عبارتی که مشتری بالقوه شما را هدف قرار می دهد باید شوخ و جذاب باشد. هنگام نوشتن عنوان، وظیفه شما این است که علاقه مشتریان خود را نسبت به محصولاتی که ارائه می‌دهید برانگیزانید و همچنین آنها را متقاعد کنید که تمام صفحات کاتالوگ را بررسی کنند.

6- کلام را ساده نگه دارید.

اگر فرض کنیم که تبلیغی واقعی است، کدام یک از این دو مثال به نظر شما بهتر است؟

  • « این ماشین را برای لذت بیشتر در رانندگی بخرید. ماجراجویی بعدی خود را شروع کنید.» 
  • «این اتومبیل را برای شادکامی در سیر و سیاحتی هیجان انگیز خریداری کنید. پیشامد بعدی خود را آغاز کنید.»

.باید اعتراف کرد، مثال دوم اغراق آمیز است، هیچ کس واقعاً اینقدر رسمی صحبت نمی کند! در محتوانویسی کاتالوگ سادگی همیشه بهترین راه است. شما باید آن را در هر چیزی که مربوط به توضیحات محصول است پیاده کنید کنید. از کلمات طولانی و اصطلاح نامه هایی که هدف شان گیج کردن است خودداری کنید، به جای آن به زبان ساده و در عین حال قدرتمند برای الهام بخشیدن به خوانندگان استفاده کنید. بیش از حد پیچیده کردن چیزها در طراحی کاتالوگ فایده ای ندارد. مردم باید بتوانند به راحتی شما را درک کنند و محتوا نویسی کاتالوگ ها باید ساده باشد. همانطور که ضرب المثل «کمتر، بیشتر است» مصداق آن است.

سادگی کلام در محتوا نویسی

سادگی کلام در محتوا نویسی

سخن پایانی

محتوا نویسی کاتالوگ ممکن است ترسناک به نظر برسد، اما امیدواریم نکاتی که ارائه گردیده اند مفید واقع شوند. سعی کنید این ایده ها را در دفعه بعد که به طراحی کاتالوگ محصولات (خدمات) می پردازید رعایت کنید. یا هم اگر به اهمیت کاتالوگ در ارتقای شرکت تان پی بردید ولی وقت طراحی و محتوا نویسی کاتالوگ را ندارید فراموش نکنید که می توانید طراحی کاتالوگ و بروشور محصولات خود را به مهرسام چاپ بسپارید.


منابع

https://writology.com/tips-on-efficient-catalog-writing

https://blog.flipsnack.com/writing-copy-for-catalogs/

طراحی کاتالوگ در ایندیزاین

 طراحی کاتالوگ در ایندیزاین یکی از نرم افزارهای رایج در طراحی کاتالوگ می باشد. معمولا پیشنهاد می شود هنگام ایجاد اسنادی مثل کاتالوگ که از نظر گرافیکی غنی اند و ترکیبی از متن و گرافیک هستند، از ایندیزاین استفاده شود. کاتالوگ ها معمولاً اسناد بزرگ و پیچیده ای هستند و به کاربران ماهر با تخصص خاص برای ایجاد و حفظ محتوای جذاب، مقرون به صرفه و مناسب نیاز دارند تا از استراتژی فروش و بازاریابی سازمان پشتیبانی کنند.

ایندیزاین چیست؟

ایندیزاین نرم افزار انتشاری دسکتاپ برای طراحی بروشور، کاتالوگ، مجله، روزنامه و کتاب است. طراحی کاتالوگ در ایندیزاین را می توان در هر دو فرمت دیجیتال و چاپی به اشتراک گذاشت. ایندیزاین توسط طراحان گرافیک، هنرمندان، ناشران و متخصصان بازاریابی استفاده می شود. این نرم افزار با استفاده ازAdobe Systems توسعه و تولید شده است و به صورت جداگانه یا به عنوان بخشی از Adobe Creative Cloud در دسترس است. برنامه ایندیزاین قبلاً به عنوان بخشی از مجموعه برنامه های Creative Suite در دسترس بود.

مزایای مهم طراحی کاتالوگ در ایندیزاین

هر طراح دیجیتالی به شما خواهد گفت که برای طراحی کاتالوگ محصولات نرم افزاری از جمله ایندیزاین بهتر از سایرین هستند. اما چرا؟ چرا برنامه دیگری با قابلیت های مشابه انتخاب نمی شود؟ مزایای طراحی کاتالوگ ایندیزاین در مقابل سایر رقبا چیست؟ در اینجا 8 دلیل قانع کننده برای انتخاب ایندیزاین در طراحی کاتالوگ برای پروژه بعدی تان آورده شده است:

طراحی کاتالوگ در ایندیزاین

1- صرفه جویی در وقت

ایندیزاین شامل ابزارهای زیادی است که بسیار کاربردی هستند. اکثر این ابزارها در صورت استفاده صحیح باعث صرفه جویی در زمان می شوند. زمانی که پروژه طراحی کاتالوگ در ایندیزاین به صورت مدولار و قابل تکرار استفاده شود بهترین کارایی را خواهد داشت.

2- قابلیت بروز رسانی

ایندیزاین بیش از بیست سال است که توسعه یافته و همواری طی زمان یکی از محبوب ترین نرم افزارهای انتشاری دسکتاپ در بازار است. آدوب به طور مداوم نرم افزار ایندیزاین را به روز رسانی می کند تا با نیازهای صنعت نشر الکترونیک امروزی مطابقت داشته باشد. 

3- فونت های متنوع

طراحی کاتالوگ در ایندیزاین با فونت های مختلفی که تقریباً برای همه زبان ها سازگار است، قابل انجام است. که این مزیت برای متخصصان تولید که با متن های ترجمه شده به زیان مختلف کار می کنند واقعا مفید است. ایندیزاین نسخه خاورمیانه ای نیز دارد. نسخه خاورمیانه به طراح اجازه می دهد تا بسیاری از زبان های رایج در خاورمیانه از جمله عربی و فارسی را نیز تایپ کند و او را قادر می‌سازد تا متن را به گونه‌ای برگرداند که از راست به چپ اجرا شود.

طراحی کاتالوگ با این دیزاین

4- افزونه Trados 

یکی دیگر از مزیت های طراحی کاتالوگ در ایندیزاین که باعث صرفه جویی در هزینه و زمان استفاده از می شود وجود گزینه Trados است. این افزونه اجازه می دهد تا متن از فایل ایندیزاین به فرمت مناسبی از Trados صادر شود. پس از تکمیل فرآیند ترجمه، فایل ترجمه شده را می توان دوباره به سند ایندیزاین وارد کرد و یک نسخه زبان خارجی از همان طرح ایجاد می شود. این امر کل فرآیند ترجمه سند را سرعت می بخشد و زمان و هزینه را برای مشتری کاهش می دهد. فایل ترجمه وارد شده همچنان به حروف چینی نیاز دارد، زیرا زبان های مختلف دارای طول متن متفاوتی هستند، بنابراین برای حفظ زیبایی شناسی سند زبان اصلی، نیاز به دستکاری در متن است. 

5- بهترین پروژه خروجی

 با طراحی کاتالوگ در ایندیزاین خروجی با بهترین ویژگی خواهید داشت. ویژگی‌هایی که ایندیزاین برای مشاهده صفحه آرایی در طراحی  کاتالوگ از ابتدا تا انتها ارائه می‌دهد، فوق‌العاده قوی هستند. با در نظر گرفتن خروجی آن برای هر پروژه معین، قابلیت Multiple Platforms Usage به شما امکان می دهد با استفاده از Layout> Alternate Layout یا منوی پانل Pages، سندی را به صورت افقی و عمودی طراحی کنید. Liquid Layout همچنین به طراحان اجازه می دهد تا محتوا را برای اندازه های مختلف صفحه چیدمان کنند.

6- کیفیت بالای چاپ

طراحی کاتالوگ در ایندیزاین محتوای با کیفیت بالاتری را برای چاپ و دیجیتال ایجاد می کند. هر طراح به شما خواهد گفت که کیفیت محتوا در ایندیزاین فوق العاده است. وقتی نوبت به تنظیم دقیق متن و گرافیک فایل شما می‌رسد، قابلیت‌های ویرایش نرم‌افزار به دقت 0.001 درجه است. ناگفته نماند که قابلیت کنترل کاربر و ویرایش حروف، رنگ ها و استایل در هر صفحه ارائه شده است.

7- قابلیت به اشتراک گذاری

همکاری و به اشتراک گذاری طراحی های ایجاد شده را با اعضای تیم آسان می کند. کتابخانه‌ای از مجموعه طراحی کاتالوگ شما در Cloud ذخیره می شود که ایجاد و اشتراک‌گذاری عکس‌ها، طرح‌های رنگی، نمادها، آرم‌ها، سبک‌های تایپ و موارد دیگر را برای هم تیمی‌های شما آسان می‌کند! یا طراحی کاتالوگ در ایندیزاین هر عضو تیم می تواند فایل ها را باز و ویرایش کند (البته با اجازه شما). این مزیت نیز باعث صرفه جویی زیادی در زمان می شود و بهره وری شما را افزایش می دهد.

8- پشتیبانی کامل

 ایندیزاین پشتیبانی گسترده ای را در اختیار کاربرانش قرار می دهد. انجمن پشتیبانی همچنین یک انجمن آنلاین است که در آن می توانید سوالات خود را بپرسید، پاسخ های خود را بیابید، از کارشناسان بیاموزید و دانش خود را به اشتراک بگذارید.

سخن پایانی

این مقاله از مهرسام چاپ نشان می دهد که طراحی کاتالوگ در ایندیزاین مزیت های بی نظیری دارد و باعث می شود در انتها خروجی آن کاری حرفه ای و تخصصی باشد. اما باید دانست که استفاده از آن نیاز به مهارت دارد و اگر پیش نیازی در زمینه طراحی و فتوشاپ ندارید بهتر است درکلاس های آموزشی ایندیزاین شرکت کنید. اگر مجموعه شما به طراحی کاتالوگ فوری نیاز دارد و وقت شرکت در کلاس های آموزشی فوتوشاپ و ایندیزاین را ندارید، نگران نباشید، گروه مهرسام چاپ با بهره گیری از مجموعه نرم افزارهای تخصصی در زمینه طراحی کاتالوگ فعالیت دارد که این کار توسط متخصصان حرفه ای و با تجریه صورت می گیرد. برای ثبت سفارشات خود کافی است با کجموعه ارتباط برقرار کنید.


منابع

https://www.agitraining.com/adobe/indesign/classes/what-is-indesign

https://catalogtips.com/creating-data-driven-catalogues/indesign-fundamentals-for-catalogue-production/

https://www.thetranslationpeople.com/2009/08/advantages-of-indesign/

https://www.vpclasses.com/2020/02/8-reasons-you-should-switch-to-indesign-for-your-publishing-needs/

طراحی کاتالوگ رستوران

مقدمه

در این مقاله از وبسایت مهرسام چاپ به بررسی دلیل استفاده از رنگ قرمز در طراحی کاتالوگ رستوران پرداخته خواهد شد. فضای داخلی رستوران شما تنها جایی نیست که باید در مورد انتخاب رنگ خود هوشیار باشید، زیرا رنگ های موجود در طراحی کاتالوگ رستوران نیز می تواند بر مشتریان تأثیر بگذارد. بنابراین، زمانی که در حال ایجاد منوی رستوران خود هستید، باید از رنگ هایی که استفاده می کنید و نحوه تعامل آنها با مشتریان و تأثیرگذاری بر اشتها و انتخاب آنها آگاه باشید. وقتی صحبت از رنگ های منو می شود، بسیاری از قوانین مشابه طراحی داخلی اعمال می شود. شما می خواهید از رنگ های غیر طبیعی مانند آبی و بنفش اجتناب کنید و در عوض با توجه به مفهوم و سبک رستوران خود، رنگ های روشن و زنده مانند قرمز، زرد و نارنجی را انتخاب کنید. همچنین می‌خواهید از نحوه تعامل رنگ‌ها با یکدیگر در طراحی کاتالوگ رستوران آگاه باشید و مطمئن شوید که با هم در تضاد نیستند. نکته دیگر این است که چگونه رنگ های منوی شما با رنگ های فضای ناهارخوری شما ارتباط برقرار می کند. به عنوان مثال، اگر فضای داخلی شما از رنگ های خاکی زیادی مانند قهوه ای و سبز تیره استفاده می کند، نمی خواهید از رنگ های روشن زیادی در طراحی کاتالوگ خود استفاده کنید. انتخاب طرح رنگ رستوران بسیار مهم است زیرا سایه هایی که برای تزئین کسب و کار خود استفاده می کنید می تواند تأثیر زیادی روی مشتریان شما داشته باشد. برای انتخاب رنگ بندی ایده آل، باید به این فکر کنید که می خواهید مشتریان شما در رستوران شما چه نوع تجربه ای داشته باشند. علاوه بر این، برای موسسات مدرن، ممکن است بخواهید انواع دکورها و طرح های رنگی محبوب را در نظر بگیرید. اما، صرف نظر از اینکه از چه رنگ هایی در عملیات خود استفاده می کنید، باید مطمئن شوید که آنها مطابق با هدف شما هستند.

تاثیر رنگ ها در طراحی کاتالوگ رستوران

کاربرد رنگ در طراحی کاتالوگ رستوران و سایر کسب و کار ها می تواند نقش مهمی در انتقال اطلاعات به صورت غیرکلامی، ایجاد حالات خاص و حتی تاثیرگذاری بر تصمیمات افراد داشته باشد. با توجه به اینکه 90 درصد قضاوت های فوری تحت تأثیر تأثیرات روانی رنگ به تنهایی است، مهم است که بدانیم رنگ ها چه معنایی دارند و چه پاسخ هایی می توانند برانگیزند. سپس می توانید ظاهری را که می خواهید برای طراحی کاتالوگ رستوران و شرکت خود انتخاب کنید تا به نتایج دلخواه خود برسید.

در صنعت غذا، رنگ چیزهای زیادی در مورد اینکه شما چه کسی هستید و رستوران شما در مورد چیست می گوید. تصور کنید گروهی از تاجران برای بازدید از یک رستوران گران‌قیمت میشلن می‌روند. وقتی وارد رستوران می شوند، به اطراف نگاه می کنند و می بینند که کل فضای داخلی نارنجی نئون، سبز لجنی و زرد خردلی است. وقتی منو دریافت می‌کنند، متوجه می‌شوند طراحی کاتالوگ رستوران نیز با همین رنگ‌ها پوشانده شده است که خواندن متن را دشوار می‌کند. در این مرحله، آنها احتمالاً احساس انزجار، شوکه یا گیجی می کنند. برخی از آنها حتی ممکن است در نقطه ای باشند که قبل از اینکه طعم غذا را بچشند، آماده بلند شدن و رفتن هستند. چرا؟ زیرا شما انتظار ندارید که سبک رنگی فضای داخلی و طراحی کاتالوگ رستوران مجلل به این شکل باشد. با این حال، اگر وارد این رستوران می‌شدند و می‌دیدند که فضای داخلی سیاه و سفید با عناصری از رنگ طلایی است و طراحی کاتالوگ رستوران نیز تمیز و خواندنی است، احتمالاً اوقات بسیار لذت‌بخش‌تری خواهند داشت. این عمدتا به این دلیل است که مردم تمایل دارند رنگ‌هایی مانند سیاه، سفید و طلایی را با چیزی تازه، کلاسیک و مجلل مرتبط کنند، که دقیقاً همان چیزی است که در یک رستوران مجللی مانند ستاره میشلن انتظار دارید. به همین دلیل است که رستوران ها و مشاغل باید مراقب رنگ هایی که برای شرکت خود انتخاب می کنند، باشند. رنگ هایی که در لوگوی خود قرار می دهید به احتمال زیاد در طراحی کاتالوگ، دکوراسیون داخلی و برند کلی شما نقش خواهد داشت.

طراحی کاتالوگ رستوران

تاثیر رنگ قرمز در طراحی کاتالوگ رستوران

رنگ‌ها می‌توانند مشتریان شما را خوشحال کنند، اشتهای آن‌ها را افزایش دهند، گردش میز را افزایش دهند و فضای ناهارخوری شما را بزرگ‌تر نشان دهند. اما، آنها همچنین می توانند بر مشتریان شما تأثیر منفی بگذارند، بنابراین مهم است که بدانید انتخاب رنگ داخلی شما چگونه بر پیام رستوران شما تأثیر می گذارد. برای انجام این کار، ابتدا باید روانشناسی رنگ ها را درک کنید و سپس یاد بگیرید که چگونه رنگ ها با هم در طراحی کاتالوگ رستوران سازگار و مکمل هستند.

استفاده از رنگ قرمز در دیزاین فضا و حتی طراحی کاتالوگ رستوران، بسیار هیجان انگیز است، تحریک بصری زیادی برای مهمانان شما ایجاد می کند، ضربان قلب مهمانان را افزایش می دهد و می تواند آنها را گرسنه کند. همچنین می تواند باعث شود مهمانان شما سریع غذا بخورند و بروند که برای افزایش نرخ گردش مالی شما مفید است. البته از رنگ زرد هم در کنار قرمز استفاده می شود تا از یکنواختی کاربرد قرمز در طراحی کاتالوگ رستوران جلوگیری شود، هم اینکه رنگ زرد نیز از جمله رنگ های گرمی است که تحریک کننده است و تاثیری مشابه رنگ قرمز را ایجاد می کند. برخی از سایه های زرد روشن تأثیری مشابه رنگ قرمز دارند و مردم را خوشحال و راضی می کنند. به طور کلی، رنگ زرد بسیار پر جنب و جوش و هیجان انگیز است، بنابراین کاربرد آن در کنار قرمز انتخاب ایده آلی برای محیط های پر جنب و جوشی همچون رستوران و فست فودی است.

کلام آخر درباره طراحی کاتالوگ رستوران

معولا رنگ‌های قرمز و زرد محبوب‌ترین رنگ‌ها در صنایع غذایی هستند، زیرا این رنگ‌ها توانایی جلب توجه مردم و برانگیختن اشتهای آنها را دارند. به همین دلیل است که بسیاری از زنجیره‌های غذایی مانند مک‌دونالدز، برگر کینگ، جانی راکتز و پاپیز از این دو رنگ با هم در برندسازی و طراحی کاتالوگ رستوران خود استفاده می‌کنند. بنابراین قبل از اینکه به طراحی کاتالوگ رستوران جدید خود بپردازید، به اندازه کافی برای انتخاب طرح رنگی که نشان دهنده شما و برند رستوران تان باشد، وقت بگذارید.

مهرسام چاپ با علم به تاثیر روانشناسی رنگ ها در طراحی کاتالوگ، منحصر به فرد ترین منوها را طراحی می کند، و شما با خیالی آسوده می توانید طراحی کاتالوگ رستوران خود را به این مجموعه بسپارید، تا همانند رستوران های زنجیره ای مک دونالد پر سود و پر فروش باشید!


منابع

https://www.hrisch.com/blog/2019/11/22/the-art-of-menu-design-color

https://www.webstaurantstore.com/blog/1884/interior-color-choices-and-your-restaurants-message.html

https://totalfood.com/the-psychology-of-color-for-bar-restaurant-design/

راهنمای طراحی کاتالوگ خلاقانه

طراحی کاتالوگ خلاقانه نقش بسیار مهمی در ایجاد تصویر برند شما دارد. بدون طراحی کاتالوگ مناسب، پیشنهاد بازاریابی شرکت شما ناقص خواهد بود و فروش شما کاهش می یابد. زیرا هر چیزی که در کاتالوگ قرار می گیرد ارتباط مستقیمی با مخاطبان شما دارد. بسیاری از مردم این تصور نادرست را دارند که بروشورها و کاتالوگ ها به لطف پیشرفت فناوری، دیگر منسوخ شده اند، اما این صحیح نیست. طراحی کاتالوگ خلاقانه نقش مهمی در انتشار داستان شما دارد. همانطور که متخصصان بازاریابی می‌دانند، طراحی کاتالوگ به معنی استفاده از مجموعه‌ای از قالب‌های زیبا نیست، بلکه به معنای درک نحوه استفاده از آن‌ها در عمل است. ادغام خلاقیت در طراحی کاتالوگ برای متمایز کردن شما از رقبایتان مهم است. در این زمانه و عصری که سطح خلاقیت طراحان سرسام آور است، منحصر به فرد بودن حرف اول را می زند. به دنبال طراحی ای باشید که اصیل و منحصر به فرد باشد. همچنین مهم است که منحصر به فرد بودن آن قابل تشخیص باشد. به طرحی فکر کنید که حتی زمانی که با برگه های دیگر در یک قفسه قرار گیرد، همچنان برجسته باشد. در این مقاله از مهرسام چاپ به یادگیری نحوه طراحی خلاقانه کاتالوگ محصولات و خدمات، خواهیم پرداخت.

5 نکته برای طراحی کاتالوگ خلاقانه محصولات 

1. معرف شما باشد.

 این احتمال وجود دارد که خواننده شما هرگز در مورد شما، شرکت، محصولات یا خدمات تان نشنیده باشد و نداند مزیت های رقابتی که شما را از رقبا متمایز می کند، چیست. طراحی کاتالوگ خلاقانه می تواند به چنین مسائلی بپردازد بدین صورت که وقتی مخاطب کاتالوگ را تا انتها می خواند، متوجه ماهیت و فلسفه وجودی  شرکت شما شود.

2. آگاهی بخش باشد.

 سال‌ها پیش، شل مجموعه‌ای از کاتالوگ های را طراحی و تهیه کرد که به مسائل مربوط به مراقبت از خودرو می‌پرداختف از قبیل: هر چند وقت یکبار لازم است روغن ماشین را تعویض کنید، چگونه آج‌های لاستیک‌های خود را بررسی کنید، چگونه میزان بنزین مصرفی خود را بهینه سازید و غیره. درست است که این بروشورها آشکارا شل را تبلیغ نمی‌کردند، اما باعث می شد این شرکت به‌عنوان منبعی مفید برای رانندگانی باشد که می‌خواستند به عملکرد بهتری از خودروهای خود، دست یابند. یکی از ایده ها برای طراحی کاتالوگ خلاقانه می تواند همین هدف باشد. خواننده شما مشکلی دارد، یک بروشور خوب می تواند به خواننده شما کمک کند تا مشکل را حل کند. ممکن است به طور آشکار محصولات و خدمات شما را تبلیغ کند یا نکند، اما می تواند شرکت تان را در موقعیت بهتری قرار دهد، خواننده هایی که امکان دارد مشتری های بالقوه شما گردند.

مسیر طراحی کاتالوگ خلاقانه

3. وادار کننده باشد

 طراحی کاتالوگ خلاقانه می تواند حالت بازارگرمی داشته باشد و فرد خواننده را به عمل دعوت کند؛ مثلا در کاتالوگ بگویید از خواننده می‌خواهید چه کاری انجام دهد. شاید بخواهید خواننده فرمی را با هدف ارائه گزارش رایگان تکمیل کند، بخواهید خواننده در سمینار شرکت کند، از وب سایت شما بازدید کند، محصول یا خدمات شما را امتحان کند یا از فروشگاه شما بازدید کند و … . یا می توانید از خواننده بخواهید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه انجام کاری با شرکت شما تماس بگیرند. چنین کاتالوگ هایی مشتریان بالقوه شما را واجد شرایط می کنند، و می تواند نقطه شروعی برای فرآیند فروش باشد.

4. کامل باشد

 معمولا اطلاعات شما در مورد یک موضوع بسیار بیشتر از آن چیزی است که بشود در قالب کاتالوگ ارائه داد و اصلا نیازی به این کار هم نیست. در طراحی کاتالوگ خلاقانه توضیحات محصول خود را کوتاه و مختصر نگه دارید. در کاتالوگ محصولات جایی برای شعر وجود ندارد و شما نمی خواهید خواننده را با دیواری از متن غرق کنید. از استفاده از زبان تخصصی و عامیانه خودداری کنید، حتی اگر این کار شما را حرفه‌ای‌ و متخصص نشان دهد.

در طراحی کاتالوگ خلاقانه از وسوسه فهرست کردن تمام دستاوردها و موفقیت های شرکت خود دوری کنید. از قرار دادن تمام اطلاعات مربوط به محصول یا خدمات خود خودداری کنید. اطلاعات بیش از حد خوانندگان را سردرگم می کند و نکته اصلی بروشور را کم رنگ می کند. در عوض، روی چیزی تمرکز کنید که توجه بازار را به خود جلب می کند. یک علاقه را به طور خلاصه مشخص کنید تا خوانندگان بتوانند به راحتی آنچه را که با آنها در ارتباط هستید درک کنند.

5. حاوی تصاویر و رنگ ها باشد

تصاویر راه بسیار خوبی برای سازماندهی اطلاعات در طراحی کاتالوگ خلاقانه هستند، اما می توانید از رنگ ها نیز برای طراحی صفحات خود استفاده کنید. برای مثال بلوک هایی رنگی که از رنگ های مشابه و متضاد برای ایجاد تقسیمات فضا استفاده می کنند یا بلوک هایی که با هم ترکیب می شوند. شما می توانید از این بلوک ها به عنوان فضای آزاد استفاده کنید و آنها را با متن و گرافیک خود پر کنید.

رنگ ها قدرت آن را دارند که احساسات خاصی را در مشتری شما برانگیخته کنند. پس رنگ هایی را استفاده کنید که ارزش های شرکت را نشان دهند. آیا کسب و کار شما با رنگ های خاصی مرتبط است؟ اگر نمی دانید، به دنبال آن بگردید. اگر هم چنین نبود پس می توانید از رنگبندی های موجود در لوگوی شرکت خود برای طراحی کاتالوگ استفاده کنید. 

طراحی کاتالوگ خلاقانه

کلام آخر

انتشار کاتالوگ و بروشوری که حاوی جزئیات محصولات یا خدمات شما باشد نه تنها برای اطلاع رسانی درباره آنها خوب است، بلکه به مشتریان و سرمایه گذاران احتمالی شما کمک می کند تا چیزی در مورد برند شما بیاموزند. اما طراحی خوب کاتالوگ فقط کارت تلفن شما نیست، بلکه نشن دهنده آن چیزی که شما ارائه می دهید نیز می باشد. پس بسیار مهم است که طراحی کاتالوگ ساده انگاشته نشود و توسط افراد حرفه ای انجام شود.

 تمام اطلاعاتی که در این مقاله در مورد طراحی و دیزاین کاتالوگ گفته شد، الگوهایی هستند که مهرسام چاپ در دیزاین و ساخت کاتالوگ در نظر می گیرد! فرقی ندارد کار شما طراحی بازی های ویدیویی موبایلی باشد و یا ماشین آلات صنعتی، طراحی کاتالوگ و بروشور خود را به مهرسام چاپ بسپارید. 


منابع

https://publuu.com/knowledge-base/catalog-design-ideas/

https://georgeslaughter.com/2017/01/31/5-characteristics-of-good-brochures/

https://creativemarket.com/blog/how-to-design-a-stunning-brochure-30-expert-tips-and-templates

۵ نکته مهم قوانین چاپ افست

قوانین چاپ افست رویه‌ها و پروتکل‌هایی هستند که با رعایت آنها می توانیم انتظار یک چاپ بی نقص را داشته باشیم. این پروسه از زمان طراحی یک پروژه شروع و تا زمان تحویل چاپ از چاپخانه ادامه دارد. قوانین چاپ افست از دل هزاران مشکل در چاپ افست، راهکار‌های رفع آنها و تجارب بزرگان چاپ در این زمینه جمع آوری شده است. شما با رعایت این نکات می‌توانید یک پروسه بی نقص چاپی را تحویل مشتریان خود دهید.

 

۱- ابعاد استانداراد کار چاپی از جمله مهمترین قوانین چاپ افست

قبل از شروع طراحی گرافیکی هر پروژه مثل طراحی کاتالوگ و بروشور و به منظور انتخاب سایز استاندارد باید انواع قطع کاغذ در چاپ افست را بدانیم. ابعاد کاغذ بر اساس ابعاد دستگاه چاپ به دسته بندی‌های مختلف تقسیم می‌شود.

 این تقسیم بندی بر اساس ابعاد دستگاه چاپ است. برای مثال بعضی از دستگاه‌ها کاغذ‌هایی به ابعاد ۱۰۰ در ۷۰ را در خود جای می‌دهند و بعضی از دستگاه‌ها ابعاد کاغذ ۶۰ در ۹۰ سانتیمتر. ابعاد کوچکتر نیز از نصف شدن این کاغذ‌ها شکل می‌گیرند.

ابعاد کاغذ شما ۴۵ در ۶۰ باشد اصطلاحا در چاپ افست به آن سایز 1.5 ورقی می‌گویند. منظور از ابعاد کاغذ ابعاد فرم چاپی شما می‌باشد نه ابعاد یک صفحه. شما در یک فرم ۴۵ در ۶۰ می‌توانید ۴ صفحه ۲۱ در ۲۹ سانتیمر قرار دهید.

با توجه به مثال بالا بهتر است در قدم اول ابعاد استاندارد طرح خود را بر اساس استاندارد‌های کاغذ تعیین کنید و بعد طراحی را شروع کنید.

Dot Per Inch

۲- رزولوشن مناسب چاپ افست

روزولوشن همان DPI هست. DPI مخفف Dot Per Inch  (تعداد نقطه در اینچ) می‌باشد. هنگامی که در نرم افزار‌های گرافیک روی یک فایل زوم‌ می‌کنید پیکسل‌های آن تصویر را مشاهده می‌کنید. عدد DPI به تعداد پیکسل‌های انباشته شده در یک اینچ اشاره دارد. در چاپ افست عدد استاندارد DPI برای چاپ افست ۳۰۰ می‌باشد. یعنی میزان تراکم پیکسل‌ها در یک اینچ باید ۳۰۰ عدد باشد.

مد رنگ CMYK

۳- انتخاب مد رنگ مناسب چاپ افست

۱- مد رنگ RGB

مد رنگ RGB از آنالیز رنگ‌های نور خورشید بدست آمده است برای طراحی‌های مانیتوری مثل سایت‌ها، اپلیکشن‌ها، تدوین و… کاربرد دارد و در چاپ افست نباید از آن استفاده کرد. استفاده از این مد رنگ در چاپ افست باعث ایجاد رنگ‌های کدر و خسارت‌های جبران ناپذیر به پروژه‌های چاپی می‌شود.

۲- مد رنگ CMYK

مد رنگ CMYK مخصوص چاپ افست است. در انواع پروژه‌های چاپی دیجیتال و افست مورد استفاده قرار می‌گیرد. به صورت تقریبی رنگی که در مانیتور می‌بینید را با اندکی تفاوت در چاپ هم مشاهده می‌کنید. بهتر است برای انتخاب انتخاب بهتر رنگ بعد از چاپ از کاتالوگ‌های رنگ پنتون استفاده کنید که در حین طراحی وضعیت رنگ بعد از چاپ را هم در لحظه مشاهده فرمایید.

اورپرینت

۴- اورپرینت یکی از مهمترین قوانین چاپ افست

اورپرینت یعنی همپوشانی رنگ‌ها در چاپ افست. وقتی که در چاپخانه یک طرح روی کاغذ چاپ می‌شود رنگ چاپی ترکیبی از ۴ رنگ چاپ می‌باشد. رنگ‌ها با ایجاد همپوشانی ترکیب‌های مختلفی از رنگ‌ها را ایجاد می‌کنند. در این روند هیچ مشکلی وجود ندارد. اما نوشته‌های مشکی نباید از ترکیب چهار رنگ باشد. اگر نوشته‌ها چهار رنگ باشند خوانایی آنها بسیار کمتر می‌شود. همچنین ممکن است جابجایی رنگ‌ها در نوشته‌های ریز دیده شود. بنابراین برای جلوگیری از بروز این مشکل نوشته‌ها باید اورپرینت باشند. برای اورپرینت کردن نوشته‌ها باید در قدم اول رنگ آنها را مشکی تک رنگ قرار دهیم (k=100) و بعد در هر نرم افزار تیک اور پرینت را فعال کنیم.

۵- ارسال خروجی استاندارد از فایل طراحی برای لیتوگرافی

پس از پایان پروسه طراحی باید از فایل گرافیکی خروجی استانداردی بگیریم. اولین قدم چک کردن ۴ مرحله قبلی هست که باید همه موارد طبق اصول گفته شده رعایت شده باشد. سپس هرچه آبجکت نوشته – TXT – داریم را باید از حالت نوشته خارج و به آبجکت تبدیل کنیم. در انتخاب فرمت هم پیشنهاد اول ما انتخاب فرمت PDF می‌باشد. فرمت PDF تنظیمات بسیار حرفه‌ایی برای چاپ استاندارد دارد. برای مثال می‌توانید تعریف کنید که در یک فایل چاپی تصاویر را ۳۰۰DPI، متون را ۶۰۰ DPI و تصاویر وکتور را با رزولوشن ۴۵۰ خروجی بگیرد. این فرمت بسیار فوق العاده می‌باشد اما در تنظیمات آن باید تبحر کافی را داشته باشید.

چاپخانه با کیفیت

انتخاب چاپخانه حرفه‌ایی برای چاپ افست

 

قوانین چاپ افست را برای شما بازگو کردیم. اما اگر همچنان به دنبال بهبود کیفیت پروژه‌های چاپی هستید باید یک چاپخانه حرفه‌ایی با تجهیزات به روز هم مد نظر داشته باشید. چاپخانه چاپ افست مهرسام چاپ از بروزترین خطوط چاپ افست کشور بهره می‌برد. در این چاپخانه شما می‌توانید انواع محصولات چاپی از جمله چاپ بروشور، چاپ جعبه، چاپ ساک دستی، چاپ مجله و نشریات را سفارش دهید. 

اخذ قیمت فوری محصولات چاپی

یکی از مهمترین مشکلات مشتریان عدم شفافیت و طولانی بودن پروسه اخذ قیمت چاپ می‌باشد. مشاورین ما در مهرسام چاپ این مشکل را برای شما حل کرده‌اند. شما می توانید با مراجعه به صفحه تماس با ما و تماس با مشاورین ما در اسرع وقت قیمت چاپ و همچنین راهکارهای بهینه سازی قیمت از لحاظ اقتصادی را اخذ نماید.

با عرض تشکر از وقتی که برای خواندن این مقاله صرف کردید. از شما تقاضا می‌کنم اگر سوالی در خصوص مطالب ارائه شده دارید درج بفرماید تا به آنها پاسخ دهیم.

روانشناسی رنگ

روانشناسی رنگ در کاتالوگ اهمیت بسیار زیادی دارد، به همین سبب طراحان در زمان طراحی کاتالوگ، توجه زیادی به انتخاب رنگ ها دارند. در علم روانشناسی بیان می شود که هر رنگ می تواند معنا و مفهوم خاصی را بیان کند و نشان دهنده ی مطلب خاصی باشد. به همین سبب اگر قصد دارید کاتالوگی حرفه ای و تاثیرگذار طراحی کنید، باید به بحث روانشناسی رنگ در کاتالوگ توجه کنید.

همانطور که بیان کردیم در زمان طراحی کاتالوگ و بروشور باید به روانشناسی رنگ در کاتالوگ توجه کنید. زیرا رنگ می تواند تاثیرات مثبت و منفی داشته باشد. 

 

اهمیت توجه به روانشناسی رنگ در کاتالوگ

رنگ ها تاثیر زیادی روی ذهن و تفکر افراد دارند و نمی توان این تاثیر را به راحتی از ذهن افراد پاک کرد. به همین سبب حتی برند های بسیار معروف نیز به رنگ بسته بندی و برند خود توجه می کنند. اگر طراحان کاتالوگ توجه کافی به انتخاب رنگ و ترکیب آن ها داشته باشند، می توانند حس بهتری در خوانندگان خود ایجاد کنند.

روانشناسی رنگ در کاتالوگ می تواند احساسات مردم را بر انگیزد و میزان فروش برند مورد نظر را افزایش دهد. علاوه بر آن انتخاب رنگ مناسب می تواند موجب شود که افراد جذب کاتالوگ شوند و مطالعه ی زیادی روی آن صورت بگیرد.

رنگ ها می توانند احساسات و افکار مردم را تحت تاثیر قرار دهند و معانی مختلفی را در ذهن آن ها تداعی کنند. تحقیقات نشان داده است که برخی از افراد تنها به دلیل رنگ های خاص، جذب یک برند و کاتالوگ می شوند. به همین سبب باید برای طراحی کاتالوگ و چاپ افست از طراحان حرفه ای کمک گرفت. شرکت های زیادی در این زمینه کار می کنند. یکی از متخصص ترین این شرکت ها، شرکت مهرسام چاپ می باشد. 

   

روانشانسی رنگ در طراحی کاتالوگ

بررسی روانشناسی رنگ در کاتالوگ

همانطور که بیان کردیم رنگ ها تاثیر زیادی در چاپ کاتالوگ دارند. به همین سبب قبل از هر چیز باید با روانشناسی رنگ ها آشنا شوید و بدانید رنگ های پر کاربرد چه مفهومی را می رسانند.

رنگ زرد در کاتالوگ

یکی از رنگ های پر طرفدار، رنگ زرد می باشد. رنگ زرد به طور کلی نشان دهنده ی تمرکز، مثبت اندیشی، جوانی و …. می باشد. به همین سبب اگر می خواهید افراد در زمان خواندن کاتالوگ تمرکز کافی داشته باشند و از مطلب شما حس مثبت بگیرند، باید از رنگ زرد استفاده کنید. علاوه بر آن رنگ زرد باعث شادابی خوانندگان نیز می شود.

رنگ قرمز

رنگ قرمز رنگی بسیار پر انرژی و پر از احساسات می باشد. به همین سبب در بسیاری از موارد برای مورد توجه قرار دادن مطلب از رنگ قرمز استفاده می شود. علاوه بر آن اگر بخواهید مطلبی در کاتالوگ به صورت برجسته دیده شود و هیجان افراد را بر انگیزد، باید از رنگ قرمز استفاده کنید.

رنگ آبی در کاتالوگ

رنگ آبی به طور کلی نشان دهنده ی اعتماد و آرامش است. به همین سبب بسیاری از طراحان برای جلد اول کاتالوگ هایشان از رنگ آبی استفاده می کنند. زیرا این رنگ می تواند موجب آرامش ذهنی کاربران شود. 

رنگ نارنجی

یکی از بهترین رنگ ها برای طراحی کاتالوگ، رنگ نارنجی می باشد. این رنگ نشان دهنده ی خلاقیت، ماجراجویی، توانایی و … می باشد. به همین سبب می تواند افراد زیادی را به خود جذب کند. با توجه به روانشناسی رنگ در کاتالوگ، می توانید افراد زیادی را مجاب کنید که کاتالوگ شما را مطالعه کنند.

رنگ صورتی

رنگ صورتی رنگی بسیار آرام است و به هیچ عنوان چشم افراد را اذیت نمی کند. علاوه بر آن این رنگ نشان دهنده ی آرامش، آسودگی، عشق و … می باشد. به همین سبب با توجه به روانشناسی رنگ می توان از رنگ صورتی در بسیاری از کاتالوگ ها استفاده کرد. 

رنگ مشکی

برای آشنایی با روانشناسی رنگ در کاتالوگ، باید به رنگ های خاص نیز توجه کنید. رنگ مشکی یکی از رنگ های خاص به حساب می آید که تنها برای بخش های خاصی از کاتالوگ مورد استفاده قرار می گیرد. رنگ مشکی نشان دهنده ی قدرت، اعتبار، استحکام، نبوغ و …. می باشد. در کاتالوگ می توان برای نوشتن متن ها از رنگ مشکی استفاده کرد. علاوه بر آن می توانید این رنگ را به صورت ترکیبی با رنگ های دیگر استفاده کنید.

  

روانشانسی رنگ

افزایش تاثیر روانشناسی رنگ در کاتالوگ

همانطور که در بخش های قبل بیان کردیم اطلاع از روانشناسی رنگ در کاتالوگ و بروشور می تواند تاثیر زیادی روی جذب مخاطب داشته باشد. علاوه بر انتخاب رنگ باید موارد زیاد دیگری را نیز مورد توجه قرار دهید تا تاثیر رنگ روی مخاطب بیشتر شود. از مهم ترین این نکات باید به موارد زیر اشاره کرد.

  • یکی از مهم ترین مواردی که باید برای افزایش تاثیر روانشناسی رنگ در کاتالوگ، به آن توجه شود، انتخاب فونت مناسب می باشد. فونت باید به گونه ای انتخاب شود که مخاطب بتواند به راحتی مطالب را بخواند و مشکلی در خواندن آن نداشته نباشد. رنگ نوشته ها نیز حائز اهمیت است و باید به آن توجه شود. 
  • شما باید به رنگ های متمم نیز توجه کنید. به طور مثال باید به رنگ قسمت های پس زمینه، متن ها، تصاویر، طرح های کاتالوگ و … توجه کنید. همه ی این موارد می تواند تاثیر روانشناسی رنگ در کاتالوگ را روی افراد افزایش دهد.
  • در زمان طراحی کاتالوگ باید توجه کنید که بین رنگ لوگو و رنگ متن و تصاویر، هماهنگی وجود داشته باشد. در این صورت تاثیر روانشناسی رنگ در کاتالوگ بیشتر می شود.

مهرسام چاپ یکی از بهترین شرکت هایی است که شما می توانید خواسته های خود را از قبیل چاپ کاتالوگ، چاپ افست، چاپ بروشور و … را به آن بسپارید. این شرکت با تخصص و مهارتی که دارد بهترین نمونه را با بهترین رنگ ها برای شما طراحی می کند. در سایت این شرکت قسمتی به نام تماس با ما طراحی شده است که شما می توانید برای آشنایی با روانشناسی رنگ در کاتالوگ، به آن قسمت رفته و با مشاوران شرکت صحبت کنید. مشاوران به صورت رایگان شما را کمک می کنند تا بهترین کاتالوگ را طراحی کنید.

هدیه تبلیغاتی نوروز

 

هدیه نوروزی دارای پیشینه‌ایی طولانی در فرهنگ ما می‌باشد. با رجوع به رسوم کهن ایرانی و همزمان با شروع نوروز ایرانیان هدایای ویژه‌ایی را به هم می‌دادند. این رسم همچنان حرف اول را می‌زند و در سطوح مختلفی از اقشار جامعه رواج دارد. از یک خانواده ایرانی تا سطوح تجاری و شرکت‌های ایرانی در آخر سال همه به دنبال یک هدیه نوروزی یا یک هدیه تبلیغاتی مناسب برای خانواده یا مشتریان شرکت خود می‌گردند. ما در هدایای نوروزی و تبلیغاتی بررسی‌های مختلفی را انجام دادیم و در این مقاله قصد داریم این موارد را برای شما بررسی کنیم. اگر قصد خرید بهترین عیدی و هدیه نوروزی را در سطح خانوادگی یا تجاری دارید این مقاله را دنبال کنید.

 

ویژگی های یک هدیه نوروزی خانوادگی یا تجاری

همیشه هدیه دادن نزد ایرانیان از اهمیت و جایگاه ویژه‌ایی برخوردار بوده است. ولی سوال مهمی که پیش می‌آید این است که چه هدیه‌ایی انتخاب کنیم تا ارزش بالایی داشته باشد. در ادامه فهرستی از ویژگی‌های یک هدیه نوروزی مناسب را درج می‌کنیم.

سررسید تبلیغاتی نوروز

چک لیست ویژگی‌های هدیه نوروزی

 

۱- دوست داشتنی باشد.

هدیه تبلیغاتی یا هدیه نوروزی در درجه اول باید دوست داشتنی باشد و باید به فکر هدایایی باشیم که اکثریت جامعه آن را قبول کنند و دوست بدارند.

 

۲- ترغیب کننده و اثر بخش باشد.

هدیه باید روی مخاطب خود اثر بگذارد و او را وادار به عکس العمل کند و در راستای علایق مخاطب شما باشد.

 

۳- مفید باشد.

چنانچه گزینه درستی برای هدیه دادن انتخاب کرده باشید قطعا در راستای اهداف شخصی مخاطبان قرار دارد و از این رو برای آنان مفید و سودمند است.

 

۴- در طولانی مدت قابل استفاده باشد.

هدایا انواع مختلفی با طول عمر‌های مختلفی دارند. طبیعی است که هرچه طول عمر هدایا بیشتر باشد اثرگذاری آنها نیز بیشتر است. مثل یک دسته گل طبیعی برای چند روز در مخاطب شما حسی شگرف ایجاد می‌کند اما پس از پایان عمر خود از خاطر خواهد رفت. اما هدایایی با ماندگاری تاریخی بیشتر می‌توانند تا مدتی بیشتر این حس خوب را ایجاد کنند.

 

۵- مرغوبیت و کیفیت بالایی داشته باشد.

یک هدیه جذاب قطعا باید از مرغوبیت خوبی برخوردار باشد. به طور واضح کیفیت یک هدیه با میزان اهمیتی که برای مخاطبان خود در نظر دارید برابری می‌کند و هر چه کیفیت هدایا بالاتر باشد اثر گذاری بیشتری در مقابل دریافت خواهید کرد. 

 

۶- از لحاظ فرهنگی ارزشمند باشد.

یک هدیه شخصی باید در فرهنگ جامعه از سطح بالایی برخوردار باشد تا بتواند میزان قابل توجهی از اقشار جامعه را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین سعی کنید یکه هدیه فرهنگی و ارزشمند تهیه کنید.

 

۷- در رده اکسسوری‌های شخصی باشد.

همیشه ویژه‌ ترین هدایا اکسسوری‌های شخصی هستند. اگر یک اکسسوری شخصی را انتخاب کنید یعنی به همان اندازه به مخاطب خود نزدیک هستید.

۸- مناسب رده‌های سنی مختلف باشد.

یک هدیه جامع و کامل مناسب رده سنی‌های مختلف می‌باشد و افراد در دهه‌های مختلف از دریافت چنین هدایایی خرسند می‌شوند و برایشان جذابیت یکسانی دارد.

 

۹- مناسب همه اقشار جامعه باشد.

در هر جامعه‌ایی اقشار مختلفی با فرهنگ‌های متفاوت زندگی می‌کنند. مثلا اقشار دانشجو، کسبه، کارمندان، استاتید دانشگاه و… که هدایای بسیار محدودی وجود دارد تا مناسب تمام این اقشار قرار بگیرد.

 

بهترین هدیه نوروزی و هدیه تبلیغاتی برای سال نو

با توجه به ویژگی‌هایی که اشاره گردید انتخاب‌های زیادی نخواهیم داشت که همه ویژگی‌های ذکر شده را یکجا در خود داشته باشند. پس اگر شما به دنبال هدیه‌ایی می‌گردید که مناسب همه اقشار جامعه و در هر رده سنی با طول عمر بالا و کیفیتی مثال زدنی باشد بدون شک به شما خرید سررسید ۱۴۰۱ و یا تقویم رومیزی ۱۴۰۱ را پیشنهاد می‌کنیم. چرا که سررسید یک اکسسوری شخصی لاکچری می‌باشد که به اندازه یک سال روزانه با آن سروکار داریم و با انتخاب این هدیه تبلیغاتی و نوروزی در ذهن مخاطبان خود یادآور احساسی شگرف و عمیق خواهیم شد.

 

سررسید قطع اروپایی هدیه نوروزی

انواع سررسید ویژه هدیه نوروزی 

۱- سررسید قطع اروپایی ۱۴۰۱

سررسید‌ها نسبت به ویژگی‌هایی مثل نوع قطع، نوع کاغذ، روزانه یا هفتگی انواع مختلفی را تشکلیل می‌دهند. یکی از پر طرفدارترین قطع‌ها برای انتخاب سررسید قطع اروپایی می‌باشد. این قطع از اندازه‌ایی کوچکتر نسبت به سررسید‌های وزیری برخوردار است که همین موضوع به دلیل فضای کمتر و سایز زیباتر باعث محبوبیت دو چندان سررسید قطع اروپایی شده است.

سررسید های قطع اروپایی با متریال‌های متنوعی طراحی و تولید شده‌اند که برای بررسی و خرید هر تعداد با کیفیتی کم نظیر به لینک زیر مراجعه فرمایید:

سررسید قطع اروپایی مهرسام چاپ

 

تقویم رومیزی هدیه نوروزی

۲- تقویم رومیزی ۱۴۰۱

تقویم‌های رومیزی دیگر هدایای تبلیغاتی و نوروزی هستند که تمام ویژگی‌های یک هدیه ارزشمند را در خود جای داده‌اند. هدیه ایی که هر روز جلوی چشمان مخاطب شما است و نام شما یا کسب و کارتان روی آن درج شده و مدام یادآور ارزش‌های شخصی یا تجاری شما خواهد بود.  تقویم رومیزی هم انواع مختلفی دارد که بنا بر سلیقه خود می‌توانید هر مدل از آنها را انتخاب نمایید. برای دیدن مدل‌ها روی لینک زیر کلیک کنید:

تقویم رومیزی ۱۴۰۱ مهرسام چاپ

شما می‌توانید با چند کلیک با کیفیت ترین سررسید و تقویم ‌های رومیزی های حال حاضر ایران را در سایت مهرسام چاپ سفارش داده و نام تجاری خود را روی آن درج کنید. همچنین می‌توانید به منظور ارتباط با کارشناسان فروش به صفحه تماس با ما مراجعه کنید و سوالات خود را با مشاورین ما درمیان بگذارید. مهرسام چاپ یکی از از بهترین آژانس‌های تبلیغاتی حال حاضر ایران است که در زمینه‌های طراحی گرافیک، عکاسی تبلیغاتی و چاپ افست، چاپ جعبه و کارتن و چاپ شاپینگ بگ فعالیت دارد و شما می‌توانید با خیالی آسوده از خدمات مهرسام چاپ استفاده نمایید.