پنتون رنگ چیست؟ معرفی شرکت پنتون

,
پنتون رنگ

پنتون رنگ، متخصص جهانی رنگ است که زبانی جهانی برای رنگ ارائه می دهد و تصمیمات مهم رنگی را در هر مرحله از روند کار برای برندها و تولیدکنندگان امکان پذیر می کند. موسسه رنگ پنتون روند رنگ ها را در طول سال مطالعه می کند تا در مورد رنگ بعدی سال پنتون تصمیم گیری کند. آنها همه جنبه های جامعه را در نظر می گیرند: مد، بازاریابی، رسانه های اجتماعی و حتی سیاست. رنگ انتخاب شده به عنوان رنگ سال، در دنیای گسترده طراحی و بازاریابی برند بسیار تأثیرگذار است.

پنتون رنگ

سیستم پنتون رنگ

موسسه رنگ پنتون

موسسه پنتون رنگ زبانی جهانی برای رنگ ارائه می دهد و تصمیمات مهم رنگی برای برندها و تولیدکنندگان را در هر مرحله از روند کاری امکان پذیر می کند. بیش از 10 میلیون طراح و تولید کننده در سراسر جهان به محصولات و خدمات پنتون رنگ وابسته هستند، تا به آن ها در تعریف، ارتباط و کنترل رنگ در مواد مختلف و پرداخت های گرافیکی، مد و طراحی محصول کمک کند. موسسه پنتون رنگ به طراحان، بازاریابان، سازندگان و برندها فرصتی برای همکاری و ایجاد حضور رنگی قوی و قدرتمند ارائه می دهد. به عنوان پیشرویی در سیستم تطبیق رنگی، دانش آنها در مورد رنگ بی نظیر است. آنها متخصصان این هستند که چگونه رنگ بر طراحی و مصرف گرایی تأثیر می گذارد.

پنتون دو سیستم رنگی دارد: سیستم تطبیق پنتون (PMS) و سیستم مد پنتون (FHI). که این دو سیستم رنگی به دو دلیل زیر به وجود آمده اند:

  •  نیازهای مختلف. هر سیستم پنتون رنگ به گونه ای طراحی شده است که رنگ های مربوط به بازار را نشان دهد. طراحان مد به رنگ های سفید، سیاه و خنثی بیشتری در پالت خود نیاز دارند، در حالی که افراد فعال در زمینه طراحی کاتالوگ و بروشور، چاپ و بسته بندی به رنگ هایی نیاز دارند که در قفسه ظاهر شوند.
  • مواد مختلف. ظاهر رنگ می تواند بر اساس ماده ای که برای آن تولید می شود تغییر کند. در واقع، برخی از رنگ ها به هیچ وجه روی یک ماده خاص کاربردی نیستند. داشتن دو سیستم کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که رنگ های موجود بر اساس مواد مورد استفاده قابل دستیابی و تکرار هستند.

پنتون رنگ

سیستم تطبیق پنتون رنگ

سیستم پنتون رنگ مهمترین سیستم تطبیق رنگ در جهان است. این سیستم در سال 1963 برای حل مشکل تطبیق رنگ پیچیده در صنعت چاپ ایجاد شد. اندکی بعد، پنتون به ساده ترین راه برای طبقه بندی، ارتباط و مطابقت رنگ ها با استفاده از کاتالوگ رنگ تبدیل شد. در این سیستم رنگی به هر رنگ، در هر تن و سایه ای، یک عدد داده شده است تا آن را طبقه بندی کند. برای بیش از 40 سال است که سیستم تطبیق رنگ پنتون نه تنها برای صنعت طراحی، بلکه برای تولید کنندگان رنگ، پارچه و پلاستیک مورد استفاده قرار گرفته است.
تمام کتابخانه‌های رنگی پنتون مدیریت شده‌اند و با قابلیت دستیابی علمی برای رفع نیازهای بازار و تولید پشتیبانی می‌شوند. سیستم‌های پنتون در سطح جهانی در دسترس هستند، بنابراین وقتی یک طراح در شهر نیویورک شماره رنگ پنتون خاصی را مشخص می‌کند، سازنده در شانگهای بلافاصله می‌داند دقیقاً کدام رنگ را می‌خواهد، و چگونه به آن دست یابد. اگرچه ممکن است به یک زبان صحبت نکنند، اما هر دو با استفاده از رنگ های جهانی پانتون، نیاز یکدیگر را درک می کنند.

پنتون رنگ

رنگ منتخب سال ۲۰۲۳ توسط پینتون

رنگ سال 2023 نشانی از قدرت است. این رنگ یک قرمز متحرک جدید است که در شادی خالص، تشویق به آزمایش و ابراز وجود بدون محدودیت، یک سایه برق‌آور و بدون مرز است که به عنوان یک بیانیه برجسته ظاهر می‌شود. PANTONE 18-1750 Viva Magenta از هرکسی با شور زندگی و روحیه سرکش استقبال می کند. این رنگی است جسورانه، پر از شوخ طبعی و همه چیز را شامل می شود.

PANTONE 18-1750 Viva Magenta از خانواده قرمز می‌آید و از رنگ قرمز کوشینال الهام گرفته شده است، یکی از با ارزش‌ترین رنگ‌های متعلق به خانواده رنگ‌های طبیعی و همچنین یکی از قوی‌ترین و درخشان‌ترین رنگ‌هایی که در جهان شناخته شده است.

کد رنگ سال ۲۰۲۳

  • کد هگر رنگ سال ۲۰۲۳: #BE3455
  • کد RGB رنگ سال ۲۰۲۳: ۱۹۰, ۵۲, ۸۵
  • کد HSL رنگ سال ۲۰۲۳: ۴۷%, ۷۳% ۳۴۶%

Viva Magenta چیست؟

رنگ سال  Viva Magenta 18-1750  سایه ای است که ریشه در طبیعت دارد که از خانواده قرمز نشات می گیرد و بیانگر سیگنال جدیدی از قدرت است. Viva Magenta شجاع و نترس و رنگی تپنده است که شور و نشاط آن جشنی شاد و خوش بینی را ترویج می کند و روایتی جدید می نویسد.

PANTONE 18-1750 Viva Magenta که ریشه در امر اولیه دارد، ما را دوباره به ماده اصلی متصل می کند. PANTONE 18-1750 Viva Magenta با فراخوانی نیروهای طبیعت، روح ما را تقویت می کند و به ما کمک می کند تا قدرت درونی خود را بسازیم.

چرا وجود استاندارد پنتون رنگ مهم است؟

رنگ برند برای هویت آن بسیار مهم است، کاربرد آن در طراحی کاتالوگ و بروشور باعث ایجاد تداعی و انتظارات، ایجاد تصاویر ذهنی و خاطرات می شود. مطالعات نشان می دهد که رنگ مناسب می تواند شناخت برند را تا 87 درصد افزایش دهد. در توسعه محصول، رنگ مناسب عامل متمایز کننده ای است که می تواند توجه را به خود جلب کند. همچنین مهمترین عنصر در چاپ کاتالوگ و بروشور برای انعکاس حالت و سبک است. رنگ مناسب می تواند محصولات و ایده ها را به میزان 50 تا 85 درصد موثرتر بفروشد. اما انتخاب رنگ مناسب تنها آغاز راه است. ثابت نگه داشتن آن رنگ، چالش های متعددی را به همراه دارد که می توانند از طریق سیستم های تطبیق پنتون رنگ حل شوند:

تفسیر رنگ

همه ما رنگ را به روش های کمی متفاوت تفسیر می کنیم. حتی چیزی به ظاهر خاص مانند آبی آسمانی می تواند برای افراد مختلف معنای متفاوتی داشته باشد. استفاده از پنتون رنگ شما را قادر می سازد تا نیازهای رنگ دقیق خود را به زبانی که در سراسر جهان شناخته شده است، به اشتراک بگذارید.

مواد متعدد

رنگی که در تولید نهایی به دست می آورید می تواند بر اساس مواد به کار رفته در ساخت آن متفاوت باشد و همینطور رضایت شما از نتایج نیز تحت تاثیر آن است. ابزار دیجیتال و مراجع فیزیکی پنتون رنگ به شما این امکان را می دهد که این نتایج را قبل از تولید پیش نمایش و تنظیم کنید و به شما کمک می کند از زمان و هزینه اضافی جلوگیری کنید.

تامین کنندگان متعدد

کار با بیش از یک تامین کننده می تواند به معنای تغییرات در فرآیندها و تجهیزات باشد که منجر به نتایج رنگی می شود که ممکن است به طور قابل توجهی از هم متفاوت باشند. با استفاده از ابزارهای رنگی فیزیکی و دیجیتالی پنتون رنگ می توانید اطمینان حاصل کنید که تأمین‌کنندگان شما همگی هدف یکسانی را هدف قرار می‌دهند، تا نتایج ثابتی حاصل شود.

تولید چندگانه

رنگ شما ممکن است در طول دوره تولید ثابت باشد، اما آیا با رنگ قبل از آن مطابقت دارد؟ یا با رنگی که در تولید بعدی ایجاد می شود، مطابقت دارد؟ ابزارهای اندازه‌گیری و ارزیابی پنتون رنگ، دستیابی به رنگ ثابت را از زمان ایده تا اجرا، بدون توجه به زمان و مکان تولید ممکن می‌سازد.

نتیجه گیری

مهرسام چاپ که در زمینه طراحی کاتالوگ و بروشور و چاپ افست آن فعالیت دارد، انتخاب مناسبی برای طراحی های شرکت شما از ایده تا اجرا است. مهرسام چاپ با استفاده از سیستم تطبیق پنتون رنگ، رنگی که مد نظر شما است را در طراحی و چاپ کاتالوگ و چاپ بروشور به کار می برد، تا نتیجه نهایی با ایده اولیه شما یکسان باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید وارد بخش تماس با ما شوید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *