کاربرد ساک دستی (شاپینگ بگ)

برای رونق بخشیدن به کسب و کار خود می توانید از ساک دستی تبلیغاتی استفاده کنید! همان طور که می دانید رقابت گسترده ای که بین کسب‌وکارهای امروزی شکل گرفته باعث گسترش تبلیغات شده است. در این میان برخی از تبلیغات از کاربرد و البته هزینه مناسب تری نیز برخودارند. طراحی و چاپ ساک دستی یکی از روش های تبلیغاتی جدید می باشد که علاوه بر کاربرد زیادی که دارد، از هزینه مناسب نیز برخوردار است. اما کاربرد ساک دستی شاپینگ بگ! در این مقاله از مهرسام چاپ قصد داریم شما را با انواع ساک دستی و کاربرد آنها آشنا کنم.

کاربرد ساک دستی

انواع ساک دستی و کاربرد آنها

همان طور که اشاره کردیم، در این مقاله قصد داریم شما را با انواع ساک دستی و کاربرد آنها آشنا کنیم. ساک های دستی تبلیغاتی در انواع مختلفی با طراحی و چاپ می شوند که هرکدام از کاربرد متفاوتی برخورداراند. ساک های دستی تبلیغاتی معمولا به چهارنوع تقسیم می شوند.

 • ساک دستی شاپینگ بگ

ساک دستی شاپینگ بگ عنوان اصلی این مقاله می باشد که قصد داریم شما را با آن و کاربرد بی نظیرش آشنا کنیم. این ساک معمولا در فروشگاه ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. ساک دستی یا شاپینگ بگ گزینه مناسبی جهت حمل و نگهداری محصولات می باشد.

 • ساک دستی گیفیت بگ

برای ارائه جوایز یا هدایا از ساک دستی گیفیت بگ استفاده می شود. این ساک از طراحی بسیار زیبا و چشم نوازی برخوردار است به طوری که می توان گفت ظاهری فانتزی دارد و گزینه مناسب جهت استفاده در مراسم ها و… می باشد.

ساک دستی

 • ساک دستی کریر بگ

یکی دیگر از انوع ساک دستی، ساک دستی کریر بگ می باشد. این ساک معمولا از در نمایشگاه ها و موئسسات هنری مورد استفاده قرار می گیرد. ساک دستی کریر بگ با استفاده از کاغذ گلاسه چاپ شده و از کیفیت بالایی برخوردار است.

 • ساک دستی گرافت بگ

در میان ساک دستی های تبلیغاتی، ساک دستی گرافت بگ از مقاومت بالایی برخوردار است. این ساک از با استفاده از کاغذ قهوه رنگی به نام گرافت چاپ می شود که همانند کاغذ گلاسه از مقاومت و کیفیت بالایی برخودار است.

عناوین نام برده ازجمله انواع ساک های دستی تبلیغاتی می باشند که از کدام از آنها از کاربرد متفاوتی برخوردارند. اما هدف از طراحی ساک دستی چیست؟ کاربرد ساک دستی شاپینگ بگ چیست؟ اکنون که با ساک دستی شاپینگ بگ آشنا شده اید در ادامه این مقاله قصد داریم اصلی ترین کاربرد های این ساک دستی را به شما معرفی کنیم.

ساک های دستی کاغذی و پارچه ای

قبل از اینکه به کاربرد های ساک دستی شاپینگ بگ بپردازیم، بد نیست کمی راجب ساک دستی پارچه ای، کاغذی و پلاستیکی بحث کنیم. همان طور که می دانید، ساک  دستی های تبلیغاتی با توجه جنسشان به سه دسته پارچه ای، کاغذی و پلاستیکی تقسیم می شوند.

 1. ساک دستی پارچه ای

ساک دستی پارچه ای با استفاده از پارچه سوزنی چاپ می شود. پارچه های سوزنی در رنگ هایی مختلفی موجود می باشند که طراحی بر روی آنها با رنگ های زیادی امکان پذیر است. ساک دستی پارچه ای در دو طرح دسته موزی و دسته زنبیلی طراحی می شود. مهم ترین مزیت این ساک دستی، ماندگاری بالا و قابلیت بازیافت می باشد که همین مسئله باعث شده تا مورد توجه شرکت ها وموئسسات تولیدی قرار گیرد.

 1. ساک دستی پلاستیکی

ساک دستی پلاستیکی یکی از رایج ترین ساک های دستی می باشد. این ساک همان نایلون های تبلیغاتی می باشد که در فروشگاه ها، بوتیک ها، ارزان سراها و… بسیار مورد استفاده است. مزیت این ساک دستی، کم هزینه بودن آن می باشد. طراحی و چاپ ساک دستی پلاستیکی از هزینه کمی برخوردار است.

 1. ساک دستی کاغذی

یکی دیگر از روش های چاپ ساک دستی، استفاده از کاغذ می باشد. برای این منظور کاغذ های مختلفی وجود دارد که با استفاده از آنها اقدام به چاپ ساک دستی می کنند. برای مثال در فرایند چاپ ساک دستی می توانید از کاغذ های باطله، گلاسه، گرافت، ساده، و… استفاده کنید. در این میان پیشنهاد طراحان حرفه ای، استفاده از کاغذ گلاسه می باشد. این کاغذ همانند کاغذ گرافت از مقاومت و کیفیت بالایی برخوردار است. در فرایند تهیه ساک های دستی که در فروشگاه ها قرار میگرد معمولا از کاغذ گلاسه به دلیل ماندگاری بالایی که دارد استفاده می کنند. البته اشاره کردیم که بیشتر ساک های دستی موجود در فروشگاه ها از جنس نایلون می باشند.

همان طور که نام بردیم، ساک دستی های تبلیغاتی باتوجه به جنسشان به سه دسته ساک دستی پارچه ای، پلاستیکی و کاغذی تبدیل می شود. هرکدام از این ساک های دستی برای هدف خاصی طراحی می شوند که از کاربرد فراوانی نیز برخوردارند.

کاربرد ساک دستی شاپینگ بگ

همان طور که اشاره کردیم، در این مقاله قصد داریم شما را با کاربرد های ساک دستی شاپینگ بگ استفاده کنیم. طراحی و چاپ ساک دستی یکی از روش های تبلیغاتی جدید می باشد که از بازدید فراوانی برخوردار است. این روش امروزه مورد توجه اکثر شرکت ها موئسسات تولیدی قرار گرفته است. اما اصلی ترین کاربرد ساک دستی شاپینگ بگ عبارتند از:

 • به اشتراک گذاری نام تجاری

یکی از اصلی ترین اهداف از طراحی و چاپ ساک دستی، به اشتراک گذاری نام تجاری خاص می باشد. شما می توانید با چاپ ساک دستی مناسب، نام تجاری خود را در ذهن افراد ذخیره کنید. استفاده افراد از ساک دستی باعث می شود تا نام یا لوگوی مخصوص کسب و کار شما ناخوداگاه در ذهن آنان ذخیره شود. البته مد نظر داشته باشید که در اینجا، مقاومت و کیفیت بالای ساک دستی طراحی شده از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا یک ساک دستی بی کیفیت باعث خلق خاطره ای ناخوشایند در ذهن افراد می شود.

کاربرد ساک دستی

 • افزایش درآمد

با استفاده از ساک دستی، فروش و در نتیجه درآمد خود را افزایش دهید! همان طور که می دانید هدف تمامی کسب و کار ها افزایش سود و کسب و درآمد بیشتر می باشد که با استفاده از ساک دستی تبلیغاتی این رسیدن به این هدف کار ساده ایست. برای افزایش فروش و درآمد بیشتر شما نیاز به خریداران بیشتری دارید که در نتیجه بهره گیری از ساک دستی تلبیغاتی باعث گرایش بیشتر افراد به کسب و کار شما می شود. اما چگونه؟ در نظر داشته باشید که یک ساک دستی با کیفیت ممکن است مورد استفاده افراد زیادی قرار گیرد که همین مسئله نیز باعث آشنایی بیشتر افراد با کسب و کار شما می شود.

 • بصرفه بودن

همان طور که می دانید، برای آشنایی و به اشتراک گذاری کسب و کار ها در میان دیگران، روش های تبلیغاتی فروانی وجود دارد که البته از هزینه زیادی نیز برخوردارند. یکی از مزیت های استفاده از ساک های دستی تبلیغاتی، هزینه کم آنها می باشد. طراحی و چاپ ساک دستی نسبت به دیگر روش های تبلیغاتی از هزینه کمتری برخوردار است که به عامل نیز سبب محبوبیت بیشتر این روش تبلیغاتی شده است.

 • قابلیت استفاده در زمینه های مختلف

 یکی دیگر از کاربرد های ساک دستی تبلیغاتی، استفاده از آن در زمینه های مختلف می باشد. برای مثال ساک دستی شاپینگ بگ علاوه بر اینکه در فروشگاه ها جهت حمل محصولات مورد استفاده قرار می گیرد، باعث به اشتراک گذاری نام تجاری مد نظر نیز می شود. همچنین همین ساک اگر از کیفیت و دوامی بالایی برخوردار باشد می توانید از آن در جاهای مختلفی استفاده کنید.

عناوین نام برده ازجمله اصلی ترین کاربرد های ساک دستی تبلیغاتی می باشند. ناگفته نماند که یک ساک دستی مناسب و بادوام از کاربرد های فراونی برخوردار است و محدود به عنوان های نام برده نمی باشد.

محاسبه قیمت ساک دستی شاپینگ بگ

یکی از مهم ترین کارهایی که بهتر است قبل از طراحی ساک دستی انجام دهید، برسی و محاسبه هزینه های آن می باشد. برای محاسبه قیمت ساک دستی شاپینگ بگ، باید گفت که طراحی و چاپ ساک دستی از قیمت ثابتی برخوردار نبوده و وابسته به عوامل مختلفی می باشد.

انتخاب کاغذ، تعداد رنگ، سایز، جنس و… ازجمله عواملی می باشند که در محاسبه قیمت نهایی تاثیر دارند. برای مثال  چاپ ساک دستی تبلیغاتی با استفاده از کاغذ گلاسه، از هزینه بیشتری نسبت به چاپ آن با استفاده کاغذ های معمولی برخوردار است.

اولین بار در چه سالی از ساک دستی استفاده شد؟

اکنون که کم و بیش با ساک دستی تبلیغاتی آشنا شده اید شاید فرایند و تاریخچه استفاده از آن برایتان سوال باشد. در پاسخ به این سوال باید گفت که اهمیت استفاده از ساک دستی در گذشته های بسیار دور نیز برای افراد کاملا آشکار بوده است. ساک دستی یکی از مهم ترین ابزار در گذشته نیز بوده است که البته با گذشت زمان، کاربرد و طراحی آن نیز متفاوت شده است.

برای مثال در گذشته نیز از ساک دستی برای حمل اشیا و محصولات مختلفی استفاده می شد. اما با شکل گیری کسب و کار های امروزی و گسترش تبلیغات و دنیای مد، رفته رفته صاحبان این کسب و کار های دریافتند که به ناچار نیازمند چاپ ساک دستی می باشند اما از این ساک می توانند جهت به اشتراک گذاشتن نام تجاری خود نیز استفاده کنند. در نتیجه امروزه شاهد ظهور ساک دستی های مختلفی می باشیم که هرکدام از آنها وظیفه به اشتراک گذاری نام تجاری خاصی می باشند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵