8 ترند طراحی بروشور تبلیغاتی در سال 2024

بروشور تبلیغاتی

بروشورها ابزارهای تاثیرگذار بازاریابی هستند که کمپانی‌ها و متخصصین بازاریابی از آن‌ها استفاده می‌کنند. به وسیله یک بروشور تبلیغاتی کمپانی‌ها می‌توانند اطلاعات و جزئیات مربوط به خدمات و محصولات خودشان را در اختیار فروشندگان یا مشتریان قرار دهند. طراحی اختصاصی بروشور تبلیغاتی می‌تواند اطلاعات را در یک قالب مناسب ارائه دهد، به طوری که به برندینگ محصولات هم کمک بسزایی کند.

با این روش می‌توانید به وسیله چاپ بروشور تبلیغاتی اعتماد را نسبت به برند خود بیشتر کنید و از طرفی هویت خودتان را تقویت کنید. به همین خاطر و به دلیل اهمیت بالای بروشورهای تبلیغاتی در این مطلب قصد داریم به ترندهای بروشور تبلیغاتی اشاره کنیم و ببینیم این روزها چه طرح‌هایی طرفداران بیشتری دارند.

تفاوت بروشور تبلیغاتی و کاتالوگ در چیست؟

اگر دقت کرده باشید در مطالب اخیر بلاگ مهرسام زیاد در مورد بروشور و کاتالوگ صحبت کرده‌ایم، اما هیچوقت به تفاوت این دو ابزار تبلیغاتی اشاره نکردیم. به همین خاطر برای اینکه این دو ابزار به درستی شناخته شوند ابتدا و قبل از اینکه به ترندهای بروشور تبلیغاتی برسیم، تفاوت میان این دو مورد را بیان می‌کنیم. همراه ما باشید.

کاتالوگ تبلیغاتی:

 • کاتالوگ کتابچه‌ای است که محصولات محدودی را معرفی می‌کند.
 •  می‌تواند بیش از 8 صفحه باشد.
 • در کاتالوگ با توضیحات و توصیفات مفصل و طولانی سر و کار داریم.
 • همچنین کاتالوگ‌های تبلیغاتی ممکن است تمامی محصولات و خدمات یک شرکت را به طور مختصر معرفی کنند، به قیمت آن‌ها اشاره کنند و از ویژگی‌های آن‌ها بگویند.

بروشور تبلیغاتی:

 • بروشور تبلیغاتی اطلاعات بیشتری از یک رویداد، محصول یا خدمات یک کسب و کار در اختیار مشتریان قرار می‌دهد.
 • بروشور کمتر از 8 صفحه است.
 • بروشورها عموما شبیه به یک جزوه مختصر هستند که از طرفی اطلاعات کاملی را در برمی‌گیرند.
 • بروشور تبلیغاتی ممکن است فقط به یک محصول و خدمات بخصوص اشاره کند و تمامی اطلاعات و جزئیات آن را پوشش دهد.
 • و …

ترندهای بروشور تبلیغاتی کدام‌اند؟

شبیه به تمامی طراحی‌های گرافیکی از قبیل لوگوها، کارت ویزیت، وبسایت‌ها و … طراحی‌های جدید و ترندهای بروشور تبلیغاتی هم هر سال با سال قبل متفاوت هستند و طرح‌های جدیدی نسبت به دیگر طرح‌ها پرطرفدار می‌شوند. از طرفی این فشار همیشه بر روی بازاریابان وجود دارد که بتوانند به اندازه کافی توجه مخاطبین را جلب کنند. روند طراحی کاتالوگ و  بروشور تبلیغاتی شبیه به آزمون و خطاست، اینکه مخاطبین نسبت به کدام طرح واکنش بهتری نشان می‌دهند و شما هم به سمت همان طراحی‌ها می‌روید. اما در حال حاضر برای هر کسب و کاری هزاران ترند بروشور تبلیغاتی وجود دارد. چطور باید دید که کدام طرح مناسب است؟ یا به طور کلی چه ترندهایی از بروشور تبلیغاتی طرفداران بیشتری دارند؟

1.استفاده از تایپوگرافی‌ها در بروشورهای تبلیغاتی

زمانی که صحبت استفاده از تایپوگرافی‌ها می‌شود، اغلب طراحان به صورت تجربی عمل می‌کنند و با کشیدن نمونه‌های اولیه به طرح دلخواه خود می‌رسند. اما بحث اینجاست که تمامی کسب و کارها از یک ساختار خاص و ویژه پیروی نمی‌کنند. برعکس آن‌ها بیشتر به سمت اختصاصی کردن طرح‌های تایپوگرافی خود هستند. جدای از این‌ها تجربه ثابت کرده‌ است که در ترندهای بروشور تبلیغاتی، تایپوگرافی‌هایی که دارای حروف بزرگ‌تری هستند تاثیر بیشتری بر روی مخاطبین می‌گذارند. اما این روزها اکثر طراحان به صورت ترکیبی از تایپوگرافی‌ها استفاده می‌کنند.

تایپوگرافی‌ها در بروشورهای تبلیغاتی

انواع تایپوگرافی برای طراحی بروشور

2.طراحی‌های مینیمال در بروشورهای تبلیغاتی

مینیمال به معنای سادگی است. این مکتب مدت‌هاست در هنرهای تجسمی دخیل شده است. طراحی بروشورهای تبلیغاتی هم از این امر مستثنی نیستند. به طوری که طراحی مینیمال یکی از پرطرفدارترین روش‌های طراحی بروشورهای تبلیغاتی است. با توجه به اصول این طراحی، طراحان در این روش از کمترین عناصر برای انتقال پیغام خودشان استفاده می‌کنند. هدفی که پشت این چهارچوب قرار دارد این است که طراحان با استفاده از طرح‌های ساده راحت‌تر با مخاطب ارتباط برقرار کنند و از طرفی مخاطبین سریع‌تر مطلب را درک کنند.

طراحی مینیمال برای بروشور

استفاده از طراحی مینیمال برای بروشور تبلیغاتی

3.استفاده از اشکال هندسی مختلف در بروشورهای تبلیغاتی

در طراحی بروشور همیشه با اشکال هندسی معمولی مثل مربع و مستطیل روبرو می‌شویم و این طرح‌ها همیشه مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما یکی از ترندهای بروشور تبلیغاتی در چند سال اخیر استفاده تجربی از اشکال هندسی متفاوت است. برای مثال از مثلث گرفته تا دایره و اشکال هندسی نامتعارف. پس اگر زمانی با یک بروشور 6 یا 8 ضلعی مواجه شدید تعجب نکنید! هدفی که پشت این مدل طراحی قرار دارد جلب توجه بیشتر مخاطبین به محتوای بروشور است.

اشکال هندسی در بروشور های تبلیغاتی

استفاده از اشکال هندسی در بروشور های تبلیغاتی

 

4.عدم رعایت قوانین شبکه‌ای(grid) در طراحی

اکثر طراحان تمایل به شکستن قوانین دارند و کم پیش می‌آید آن‌ها همیشه راه‌های سنتی و قانونی را دنبال کنند. یکی دیگر از ترندهای بروشور تبلیغاتی عدم رعایت شبکه‌بندی صفحات است. بیشتر طراحان از رعایت کردن این قانون طفره می‌روند و می‌خواهند طراحی نوینی ارائه دهند. آن‌ها سعی می‌کنند با عدم رعایت این موضوع طراحی‌های منحصر به فرد و تازه‌ای ارائه دهند که حس و حال همیشگی را ندارند و تجربه جدیدی همراه آن‌هاست. این کار به آن‌ها اجازه می‌دهد به صورت تجربی چیدمان صفحات و کاور یک بروشور را انجام دهند. نتیجه‌ای که این کار به همراه داشته جلب توجه بیشتر مخاطبین بوده است.

بروشور تبلیغاتی

 

5.حضور پر رنگ عکس‌ها و تصاویر در طراحی بروشور

زمانی که صحبت از ترندهای بروشور تبلیغاتی می‌شود یکی از مواردی که نمی‌توان از آن صرفه نظر کرد، حضور پر رنگ عکس‌ها و تصاویر است. بارها اشاره کرده‌ایم که قدرت تصاویر را دست کم نگیرید. در ترندهای جدید طراحی بروشور تصاویر نقش مهمی را ایفا می‌کنند. ترکیب آن‌ها با هنر دیجیتال طراحی مدرنی ارائه می‌دهند. در کنار تمامی این‌ها رنگ‌های زنده را اضافه کنید، نتیجه بی‌نظیر می‌شود. تنها نکته‌ای که باید در این مورد به یاد داشته باشید کیفیت چاپ بروشور است. مطمئن شوید رنگ‌ها دقیقا همان نتیجه‌ای هستند که در ذهن دارید و تصاویر کیفیت خودشان را از دست نمی‌دهند.

بروشور تبلیغاتی

6.حضور فونت‌های ساده در ترندهای بروشور تبلیغاتی

یکی دیگر از ترندهای بروشور تبلیغاتی استفاده از فونت‌های ساده است. چند سالی بود که استفاده از فونت‌های ساده از مد افتاده بود اما مجددا استفاده از آن‌ها زیاد شد و شهرت خودشان را بدست آورند. برای مثال یکی از کمپانی‌هایی که نسبتا زیاد از فونت‌های ساده در طراحی‌های خود استفاده می‌کنند، کمپانی سامسونگ است. اگر دقت کرده باشید در اکثر تبلیغات این کمپانی یک فونت ساده و بولد شده حضور دارد که بارها تکرار شده است. تنها ممکن است رنگ آن تغییر کند.

یکی از مهم‌ترین اهدافی که پشت این ترند قرار دارد خوانا بودن محتواست. همان طور که می‌دانید فونت‌ها استایل‌های مختلفی دارند، از فونت light  گرفته تا Italic و بولد. یکی از مواردی که به وفور استفاده می‌شود فونت‌های بولد و heavy هستند. استفاده از این فونت‌ها ظاهری معاصر و مدرن به بروشورهای تبلیغاتی می‌دهند.

فونت برای بروشور تبلیغاتی

نمونه از انواع فونت ها

7.استفاده از خطوط زیبا و ترکیب آن‌ها با اشکال هندسی

در سال گذشته استفاده از خطوط در طراحی بسیار گسترده بوده است. این ترند امسال هم تکرار شده است و هنوز هم در بین طراحان طرفداران بسیاری دارد. سادگی که این مدل طراحی به همراه دارد جذابیت کار را بیشتر می‌کند. از طرفی با استفاده از هنر خط‌ها می‌توانید از نظر بصری جلوه‌های جذاب و متفاوتی ایجاد کنید. همچنین استفاده از خطوط باعث می‌شود بتوانید جزئیات بیشتری در بروشورهای تبلیغاتی ارائه دهید و همچنان سادگی را حفظ کنید.

 

استفاده از خطوظ و اشکال هندسی در بروشور

کشیدن طرح و خطوط برای طراحی

8.نقش اساسی گرادینت‌های رنگی در ترندهای بروشور تبلیغاتی

همان طور که می‌دانید گرادینت – Gradient یک مفهوم در دنیای طراحی است که به معنی ترکیبی تدریجی از رنگ‌هاست. به طوری که مرز بین رنگ‌ها مشخص نیست و به سختی قابل تشخیص است. این مفهوم مدت‌هاست در دنیای طراحی حضور دارد اما هر سال طراحان راه جدیدی برای استفاده از آن در طراحی‌های خود پیدا می‌کنند. از پس زمینه تصاویر گرفته تا استفاده جزئی از آن. اما بیشترین استفاده‌ای که از این مورد شده است در ایجاد پس زمینه‌های خیره کننده و جذاب است.

گرادینت‌های رنگی

استفاده از گرادینت در بروشور

 

نتیجه‌گیری

همان طور که دیدید برای طراحی یک بروشور منحصر به فرد ترندهای بسیاری وجود دارد. از طرفی شاید در برخی مواقع انتخاب و رسیدن به بهترین نتیجه کار سختی باشد. به همین خاطر دلایل زیادی برای استفاده از خدمات طراحی یک تیم حرفه‌ای وجود دارد. برای مثال:

 • نداشتن مهارت کافی در طراحی
 • عدم توانایی در ترکیب المان‌های مختلف
 • نداشتن زمان کافی برای طراحی
 • نیاز به ذهن و چشمی دقیق برای طراحی

تیم طراحی مهرسام چاپ با در اختیار داشتن بیش از 10 طراح زبده و گرافیست خلاق، کاتالوگ‌ها و بروشورها خلاقانه‌ای را برای شما طراحی می‌کنند. برای شروع گفتگو کافیست با ما تماس بگیرید یا فرم این صفحه را پر کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *