چاپ جعبه دستمال کاغذی تبلیغاتی

چاپ جعبه یکی از مهم‌ترین کار‌هایی است که شرکت‌های تولید کننده و عرضه کننده باید برای محصولات خودشان در نظر بگیرند. طراحی زیبا و مناسب جعبه می‌تواند تاثیر به سزایی در جذب مشتری داشته باشد و می‌تواند افراد را در خرید یک محصول ترغیب کند. مثال معروفی که در این زمینه وجود دارد و در مطالب گذشته نیز به آن اشاره کردیم این است که جعبه و چاپ روی آن به نوعی ویترین محصول است و عاملی است که می‌تواند مشتری را برای خرید ترغیب کند و یا برعکس او را از خرید منصرف کند برای همین موضوع، امروزه این صنعت تبدیل به یکی از مهم‌ترین صنعت‌ها شده است.

چاپ جعبه دستمال کاغذی

یکی از جعبه‌های پر کاربرد که همه‌ی ما از آن استفاده می‌کنیم، جعبه دستمال کاغذی است. دستمال کاغذی یکی از آن کالاهایی است که همه ما روزانه برای یک بار هم که شده مجبور به استفاده از آن هستیم. مخصوصا امروزه و با افزایش سطح آگاهی افراد و رعایت نکات بهداشتی دستمال کاغذی به یکی از مهم‌ترین و پر مصرف ترین کالا‌ها تبدیل شده است.

دستمال کاغذی یکی از آن مواردی است که نوسان قیمت در آن زیاد است و این نوسان قیمت ناشی چاپ جعبه‌ی آن و یا جنس دستمال است. البته در این بازار حتی اگر افزایش قیمت زیاد هم باشد باز هم افراد ناچار به خرید هستند.

چاپ جعبه دستمال کاغذی تبلیغاتی نیز همانند دیگر جعبه‌ها می‌تواند در شکل و اندازه استاندارد چاپ و تولید شود. اما مهم‌ترین بخش آن، چاپ و استفاده از طرحی حرفه‌ای است که با استفاده از آن بتوانیم نظر افراد را جلب کنیم و آن‌ها را به خرید دستمال ترغیب کنیم.

یکی از موارد تاثیرگذار در فروش و قیمت دستمال کاغذی جعبه آن است. باید چاپ جعبه دستمال کاغذی به صورتی باشد که قیمت دستمال را به طور نامعقول بالا نبرد و همچنین باید به گونه‌ای باشد که افراد با دیدن آن ترغیب به خرید بشوند. دلیل اهمیت این جعبه این است که افراد داخل جعبه را نمی‌بینند برای همین از کیفیت دستمال مطلع نیستند و در خرید دچار ابهام می‌شوند اما وقتی با یک جعبه و با طرحی حرفه‌ای رو به رو بشوند امکان اینکه نظرشان جلب شود بسیار زیاد است.

امروزه اهمیت چاپ جعبه آنقدر زیاد شده است که افراد سعی می‌کنند دستمال‌هایی تهیه کنند که طرح روی جعبه آن‌ها با محیطی که می‌خواهند استفاده کنند هماهنگ باشد. به عنوان مثال اگر برای اتاق کودک می‌خواهند سعی میکنند طرحی انتخاب کنند که با محیط کودکانه هماهنگ باشد و اگر برای اداره و یا مکان‌های رسمی می‌خواهند احتمالا طرح کلاسیک را انتخاب می‌کنند.

خدمات مرتبط: چاپ جعبه لمینتی

نکات فنی چاپ جعبه دستمال کاغذی

چاپ جعبه دستمال کاغذی از بخش طراحی و قالب سازی آن آغاز می‌شود.جعبه‌های دستمال کاغذی با توجه به تعداد دستمال‌های موجود در آن (tissue) طراحی می‌شود. برای مصارف عمومی معمولا تعداد آن‌ها 100 ، 200 و یا 300 می‌باشد.

پس از طراحی قالب آن، طرح مورد نظر چاپ می‌شود. در ایران با توجه به کارخانه مقواسازی از مقوای اترک ایرانی برای چاپ طرح استفاده می‌شود. این مقوا کیفیت قابل قبولی دارد و قیمت آن نیز بسیار مناسب می‌باشد.

البته برخی از از شرکت‌ها نیز از مقواهای خارجی استفاده می‌کنند که آن‌ها نیز کیفیت بسیار بالایی دارد اما به دلیل اینکه قیمت را بالا می‌برد معمولا مورد استقبال قرار نمی‌گیرد.

پس از چاپ جعبه معمولا برای زیباتر کردن و چشم‌نوازتر کردن آن‌ها از یووی استفاده می‌شود. استفاده از این مورد باعث براق شدن جعبه می‌شود که البته گاهی برخی از افراد به دلیل رقابتی کردن قیمت تمام شده از این مورد صرف نظر می‌کنند.

همچنین برای بهداشتی کردن جعبه دستمال کاغذی از داخل به آن نایلونی چسبانده می‌شود تا شی خارجی از درب آن وارد جعبه نشود.

پس از انجام کارهای فوق، با استفاده از قالب جعبه را تیغ زنی می‌کنیم و پس از آن آماده ارسال به کارخانه می‌شوند.

چاپ جعبه دستمال کاغذی

چاپ جعبه دستمال کاغذی متالایز

نوعی از جعبه دستمال کاغذی وحود دارد که طرحی روی آن زده نمی‌شود اما یک لایه نازک فیلم متالایز بر روی آن لمینت می‌شود که این مورد بسیار جذاب و چشم نواز است. چاپ متالایز در رنگ‌های مختلفی وجود دارد اما رنگ نقره‌ای و طلایی بیشترین کارایی و استفاده را دارند.

همانطور که گفته شد جعبه‌های دستمال کاغذی تنوع بسیار بالایی دارند. یکی از جعبه‌های تبلیغاتی جعبه‌های دستمال کاغذی ماشینی می‌باشد که جنبه تبلیغاتی بالایی دارد. تاثیر این مورد آنقدر بالا است که نمایشگاه‌های ماشین، خودروسازان، تعمیرگاه‌ها  و کلیه مشاغل مربوط به خودرو برای تبلیغات خود از این نوع جعبه استفاده کنند. جعبه دستمال کاغذی تبلیغاتی در عین داشتن برد تبلیغاتی، محصولی کاربردی می‌باشد باعث می‌شود تا بیشتر در ذهن مشتری باقی بماند.

معمولا در بسته بندی و انتخاب جعبه از میان کاغذ و مقوا، مقوا انتخاب می‌شود مخصوصا برای محصولاتی مانند دستمال کاعذی. یکی از علت‌های برتری مقوا نسبت به کاغذ استحکام بیشتر آن است و اینکه در برابر رطوبت و فشار از کاغذ مقاوم‌تر هستند. البته در برخی از صنایع دیده شده است که از کاغذ نیز استفاده می‌شود به هر حال این دو مزایا و معایبی دارند که به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

مزایای استفاده از کاغذ و مقوا:

کاغذ از انعطاف وشکل پذیری خوبی برخوردار است

کاغذ ومقوا در محیط تجزیه شده وآسیب کمتری به محیط وارد می کنند.

بسته بندی های مقوائی از لحاظ اقتصادی به صرفه هستند

   این بسته بندی ها از لحاظ انبارداری شرایط مناسبی دارند

بسته بندی مقوائی از لوازم آسیب پذیر وشکستنی به خوبی مراقبت می کنند.

استفاده از روش های چاپی وگرافیکی بر روی بسته بندی مقوایی آسانتر است.

بسته بندی مقوائی می تواند برای نگهداری انواع مواد به کار رود.

معایب استفاده از کاغذ ومقوا

کاغذ در مقابل رطوبت از مقاومت خوبی برخوردار نیست.

نفوذ گاز از کاغذ امکان پذیر است.

کاغذ از قابلیت دوخت خوبی برخوردار نیست.

میانگین امتیازات ۵ از ۵