چاپگرهای جوهرافشان چگونه عمل می کنند؟/قسمت اول

چاپ جوهر افشان نوعی چاپ رایانه ای است که با رانش قطرات جوهر بر روی کاغذ و بسترهای پلاستیکی ، یک تصویر دیجیتالی را بازآفرینی می کند. چاپگرهای جوهر افشان متداول ترین نوع چاپگر هستند و از مدل های کوچک ارزان قیمت مصرف کننده گرفته تا ماشین های حرفه ای گران قیمت را شامل می شوند.

چاپگرهای جوهرافشان چگونه عمل می کنند؟/قسمت اول

مفهوم چاپ جوهر افشان از قرن 20 آغاز شد و این فناوری برای اولین بار در اوایل دهه 1950 به طور گسترده توسعه یافت. اولین چاپگر جوهر افشان جهان توسط ایچیرو اندو اختراع شد که در ژاپن برای کانن کار می کرد. در اواخر دهه 1970 ، چاپگرهای جوهر افشان که می توانند تصاویر دیجیتالی تولید شده توسط رایانه ها را تولید کنند ، عمدتا توسط اپسون ، هیولت پاکارد (HP) و کانن تولید شدند. در بازار مصرف در سراسر جهان ، چهار تولید کننده عمده فروش چاپگرهای جوهر افشان را به خود اختصاص داده اند: کانن ، HP ، اپسون و برادر.

در سال 1982 ، رابرت هوارد ایده تولید یک سیستم چاپ رنگی کوچک را که با استفاده از پیزوها قطره های جوهر استفاده می کرد ، ارائه داد. وی این شرکت را با نام R.H. (رابرت هوارد) تحقیق (با نام Howtek ، Inc در فوریه 1984) تشکیل داد و فناوری انقلابی را توسعه داد که منجر به چاپگر رنگی Pixelmaster با جوهر جامد با استفاده از فناوری Thermojet شد. این فناوری متشکل از یک مولد قطره ای موج صوتی صوتی یک نازلی است که در اصل توسط استیون زولتان در سال 1972 با یک نازل شیشه ای اختراع شده و توسط مهندس جوهر افشان Howtek در سال 1984 با یک نازل قالب دار تفل ساخته شده است تا فرکانس های مایعات ناخواسته را از بین ببرد.

برای استفاده از این فناوری، باید جوهر افشان Drop-On-Demand (DOD) بالاتر از دمای پیزو کوری برای کشش “پیش بارگیری” روی محفظه سیال کار کند. پیزو باید مغرضانه رو به جلو باشد تا تراز مولکولی و حالت فیزیکی مناسب حفظ شود.

 شش حالت فیزیکی برای پیزوها وجود دارد: unpoled (مغرضانه رو به جلو و معکوس) ، poling مثبت (مغرضانه رو به جلو و معکوس) و poling منفی (مغرضانه جلو و معکوس). Howtek Thermojet از پولیینگ مثبت با ولتاژ مغرضانه رو به جلو استفاده می کند که برداشته شده و برای تولید “پر کردن” مایعات قبل از “سوزاندن” قطره استفاده می شود. هر قطره فقط به یک پالس پر کردن / آتش نیاز دارد و در صورت طراحی صحیح ، هیچ قطره اضافی نباید دفع شود.

چاپگرهای جوهرافشان چگونه عمل می کنند؟/قسمت اول

بازار در حال ظهور رسوب مواد جوهر افشان همچنین از فن آوری های جوهر افشان ، به طور معمول سر چاپ با استفاده از بلورهای پیزوالکتریک ، برای رسوب مواد به طور مستقیم بر روی لایه ها استفاده می کند

این فناوری گسترش یافته است و “جوهر” اکنون می تواند شامل خمیر لحیم کاری در مونتاژ PCB یا سلولهای زنده برای ایجاد حسگرهای زیستی و مهندسی بافت باشد.

تصاویر تولید شده بر روی چاپگرهای جوهر افشان گاهی اوقات با نام های تجاری مانند Digigraph، چاپ Iris ، giclée و Cromalin فروخته می شوند. تولیدات هنری زیبا با چاپ جوهر افشان معمولاً با چنین نام های تجاری به فروش می رسد تا محصولی با کیفیت بالاتر و جلوگیری از ارتباط با چاپ روزمره باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1400/01/14

میانگین امتیازات ۵ از ۵