راهنمای جامع طراحی پوستر انتخاباتی و چاپ انتخاباتی

چاپ انتخاباتی

رفته رفته به دوران انتخابات نزدیک می‌شویم و حال و هوای خاصی در جامعه حاکم شده است. شرکت‌های بسیاری برای چاپ انتخابات، طراحی پوستر انتخاباتی و چاپ پوستر و تراکت پکیج‌های جالبی در نظر گرفته اند. شرکت مهرسام چاپ ضمن آنکه مفتخر است خدمات چاپ انتخابات و چاپ ارزان را ارائه کند، می‌تواند خدمات طراحی پوستر انتخاباتی را به کاندیداهای مختلف با قیمت مناسب و بالاترین کیفیت ارائه کند. همکاران واحد چاپ و طراحی مهرسام در این مطلب درباره نکات مهمی که بسیاری از کاندیداهای مختلف در سفارش چاپ انتخاباتی به آنها توجه نمی‌کنند، اشاره کرده‌اند.

همانطور که می‌دانید همزمان با شروع تبلیغات گسترده نماینده‌های انتخاباتی و پخش کردن بروشور و تراکت در ستادهای انتخاباتی چاپخانه‌ها شلوغ‌تر از همیشه هستند. پر واضح است که جدای از تبلیغات مدرن و رسانه‌ای، تبلیغات سنتی و محصولات چاپی هم نقش بسیار مهمی در تبلیغات این دوران دارند.

در ادامه این مطلب قصد داریم ببینم که چاپ انتخاباتی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد و از طرفی باید چه مواردی در طراحی پوسترهای انتخابات، طراحی بروشور، تراکت‌ها و … رعایت شوند. پس در ادامه این مطلب از چاپ انتخابات همراه ما باشید:

پوستر تبلیغاتی

پوستر انتخاباتی موسوی

محصولات چاپی انتخاباتی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشند؟

یکی از دغدغه‌ها در دوران انتخابات مجلس، مدیریت بودجه و استفاده درست از آن است. نمایندگان به دنبال این هستند که با کمترین بودجه و حداقل مقدار به نتیجه دلخواه خودشان برسند. کار سختی است اما نشد ندارد. خب یکی از حوزه‌هایی که می‌توان در آن بودجه را کنترل کرد بخش چاپ اقلام تبلغاتی انتخاباتی است. از پوستر و کارت ویزیت گرفته تا چاپ بروشور و تراکت انتخابات. پس در وهله اول باید به فکر کنترل قیمت‌ها باشید. از دیگر ویژگی‌های محصولات چاپی انتخابات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هماهنگی بین تمامی محصولات
 • خوانا و قابل فهم بودن جملات
 • دوری از شلوغی در طراحی
 • ارزان بودن محصولات و پکیج‌های مناسب این دوران

ویژگی‌های پوسترهای انتخاباتی

پوسترهای انتخاباتی یکی از بخش‌های مهم در تبلیغات هستند و نقش حیاتی در این راه دارند. نسبت به دیگر موارد مثل تراکت، بروشور و کارت ویزیت، پوسترهای انتخاباتی ابعاد بزرگتری دارند و اطلاعات بیشتری بر روی آن‌ها درج می‌شود. یک پوستر خوب انتخاباتی چه پوستری است؟

 • پوسترهای انتخابات باید در عین سادگی اطلاعات جامعی را در اختیار مخاطبین قرار دهند.
 • در طراحی پوسترهای انتخاباتی باید از رنگ‌های هماهنگ با دیگر محصولات استفاده کرد.
 • کیفیت تصاویر را دست کم نگیرید. زیرا تصاویر نقش مهمی در انتخابات دارند.
 • از شلوغی دوری کنید. زیرا بیش از حد شلوغ کردن محصولات انتخاباتی فقط بیننده را گیج می‌کند. پس همه چیز را در جای درست قرار دهید.
 • شعار و هدف خود را کاملا واضح و بولد در طراحی مشخص کنید.
 • در طراحی پوسترهای انتخابات مجلس حتما ترکیب‌بندی را رعایت کنید و از المان‌های درست استفاده کنید.

مهرسام برای کاندیداهای انتخابات مجلس و شورای شهر پکیج‌های ويژه ای شامل خدمات چاپ انتخابات، طراحی پوستر انتخاباتی و سایر اقلام مورد نیاز در دوران تبلیغات انتخاباتی مانند هدایای تبلیغاتی، بروشور انتخاباتی، کارت ویزیت و .. تهیه کرده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر لطفاً با واحد فروش و مشاوره مهرسام تماس بگیرید.  02188865136  – 09120059317

ویژگی‌های بروشورهای انتخاباتی

همان طور که بارها اشاره کردیم، بروشورها ابزارهای بازاریابی هستند که واضح‌ترین هدف آن‌ها تبلیغات است. بروشورها می‌توانند کتابچه‌های خلاصه از اطلاعات و داستان یک کسب و کار باشند. بروشورهای انتخاباتی این بار در مورد اهداف و داستان یک نماینده مجلس صحبت می‌کنند و آگاهی مخاطبین را بالا می‌برد. اما سوال اینجاست که یک بروشور انتخاباتی مجلس باید چه بایدها و نبایدهایی داشته باشد؟ از ویژگی‌های بارز یک بروشور انتخاباتی نمایندگان مجلس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • یک بروشور انتخاباتی خوب باید دارای مشخصات و اطلاعات کافی از نماینده مورد نظر می‌باشد.
 • در طراحی حتما مخاطبان خود را هدف قرار دهید و موضع خود را مشخص کنید.
 • از عکس‌های با کیفیت استفاده کنید. فرقی نمی‌کند پوستر باشد یا بروشور، تراکت یا … حضور عکس‌ها تاثیر کار را دو چندان می‌کنند. بخصوص اگر کیفیت بالایی داشته باشند.
 • ابعاد مناسب را انتخاب کنید و به سراغ بهترین برش‌ها و تاها در بروشور بروید. به فکر راحتی مخاطبین باشید.
 • از بافت مناسب استفاده کنید. یعنی چه؟ خب در مراحل چاپ یکسری اقدامات هستند که توجه مخاطب را بیشتر جلب می‌کنند. برای مثال بولد کردن و برجسته کردن برخی جملات، یا براق کردن برخی حروف. تمامی این‌ها توجه بیشتری را به خود جلب می‌کنند.
 • حتما مخاطبین را مشتاق به Call to Action کنید. از آن‌ها بخواهید بعد از دیدن بروشور انتخاباتی شما یک اقدام خاص که بیشتر مد نظر شماست را انجام دهند. Call to Actionها را بولد و واضح طراحی کنید.
بروشور های انتخاباتی

طراحی بروشور های انتخاباتی

ویژگی‌های تراکت‌های انتخاباتی و چاپ انتخاباتی

از دیگر محصولات چاپی دوران انتخابات مجلس می‌توان به تراکت‌های انتخاباتی اشاره کرد. تراکت‌ها برگه‌های چاپی هستند که در فضای گسترده به مردم ارائه می‌شوند و هدف آن‌ها جلب توجه مخاطتوب به یک اتفاق، رویداد یا … بخصوص است. در اینجا هدف از تراکت‌های انتخاباتی این است که تمرکز مخاطب بر روی یک نماینده بخصوص جمع شود. یک تراکت انتخاباتی خوب چه تراکتی است؟ این تراکت باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ در طراحی تراکت انتخابات باید چه مواردی را مد نظر داشت؟

 • تراکت‌های انتخاباتی باید دارای لیستی از اهداف شما باشند.
 • در طراحی تراکت‌های انتخاباتی باید از دیگر رقبا پیشی بگیرید. چطور؟ در طراحی متمایز باشید و سعی کنید تفاوت‌های خود را بازگو کنید.
 • توانمندی‌های خود را لیست کنید. این کار باعث می‌شود مخاطبین اعتماد بیشتری به شما پیدا کنند.
 • توجه کنید که در ارائه توضیحات زیاده‌روی نکنید و با خلاصه‌نویسی به همه چیز اشاره کنید.
 • راه‌های ارتباطی با نمایندگان مجلس یکی از بهترین روش‌ها برای تعامل بیشتر با مردم است. پس از درج کردن این اطلاعات غافل نشوید.
 • در طراحی از عناوین جذاب استفاده کنید و این عناوین را با رنگ و فونت از دیگر محتواهای متنی متمایز کنید.

طراحی بنرهای انتخاباتی و چاپ انتخاباتی آنها چطور باید باشد؟

بنرهای انتخاباتی از دیگر محصولات چاپی در این دوران حیاتی و سرنوشت‌ساز است. بنرها عموما در سطح شهر و در ابعاد بزرگ نصب می‌شوند. بنرها می‌توانند به راحتی توجه جمعیت بسیاری را به خود جلب کنند. پس باید در طراحی بنرها هوشمندانه عمل کنید و تمامی مخاطبین را در نظر داشته باشید.

بنرهای تبلیغاتی باید از مواد باکیفیتی تهیه شوند، زیرا در معرض تغییرات هوایی باید مقاومت خوبی داشته باشند و حداقل برای مدت انتخابات دوام بیاورند. اگر یادتان باشد در این مطلب از هماهنگی و انسجام بین طرح‌ها صحبت کردیم، رعایت کردن این مورد در طراحی بنرهای انتخاباتی باید به وضوح رعایت شود. زیرا بنرها بزرگترین محصول چاپی هستند و دیگر محصولات توسط مردم با این مورد مقایسه می‌شوند. پس به دنبال هماهنگی باشید. همچنین فراموش نکنید که ابعاد مناسب را انتخاب کنید. زیرا این بنرها در جاده‌های شهری و بزرگراه‌ها نصب می‌شوند و باید خوانا و قابل رویت باشند.

طراحی کارت ویزیت در دوران انتخابات را فراموش نکنید.

آخرین مورد، کارت ویزیت‌های انتخابات مجلس است. این مورد شاید چند سالی باشد که معرفی شده است و استفاده از آن گسترده شده است. از ویژگی‌های یک کارت ویزیت خوب در دوران انتخابات مجلس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • متمایز باشید. چطور؟ از ابعاد و اشکال متنوع استفاده کنید و فقط به طرح‌های سنتی بسنده نکنید.
 • در طراحی کارت ویزیت‌ها از تایپوگرافی‌ها غافل نشوید. این کار توجه بیشتری به خود جلب می‌کند.
 • معرفی مختصری از نماینده مورد نظر ارائه دهید و اگر ممکن است از عکس او استفاده کنید.
 • برای جذابیت بصری می‌توانید از خطوط منحنی و المان‌های هندسی در طراحی استفاده کنید.
 • زیاد از حد پشت و روی کارت را شلوغ نکنید. محتوای کاملا کنترل شده درج کنید.

از مواردی که باید به صورت عمومی در چاپ تمامی محصولات چاپی انتخابات رعایت کنید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • انتخاب بهترین کیفیت برای چاپ
 • به سراغ یک تیم حرفه‌ای بروید
 • از طراحان با تجربه کمک بگیرید
 • در طراحی محصولات چاپی انتخابات انسجام داشته باشید و آن را در طراحی تمامی جزئیات رعایت کنید. از بنر انتخابات گرفته تا طراحی کارت ویزیت و بروشور و …

انتخاب مناسب‌ترین هدایای انتخاباتی

یکی از بخش‌های مهم یک کمپین و ستاد انتخاباتی هدایای انتخاباتی است که به مردم عرضه می‌شود. این هدایا نقش نسبتا مهمی در این ستادها دارند. اما سوال اینجاست که یک هدیه انتخاباتی مجلس باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد و چه چیزی مناسب است؟ نکته‌ مهمی که درمورد هدایای انتخاباتی باید در نظر داشته باشید قیمت آن‌هاست.

هدایای انتخاباتی باید قیمت مناسبی داشته باشند و در عین حال کاربردی و تاثیرگذار باشند. برای مثال از محبوب‌ترین هدایای انتخاباتی می‌توان به خودکار، کلاه، ماگ، جاسوییچی، تیشرت و … اشاره کرد. انتخاب هدیه مناسب هوش و درایت شما را نشان می‌دهد و همین موضوع باعث می‌شود که از دیگر کاندیدها و رقبای خود پیشی بگیرید و از آن‌ها متمایز باشید. مردم به این جزئیات توجه ویژه‌ای نشان می‌دهند و این موارد برایشان حائز اهمیت است. از ویژگی‌های بارز یک هدیه انتخاباتی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قیمت مناسب
 • کاربردی
 • مناسب برای مخاطب
 • برندسازی شده
 • دارای شعار و هدف مرتبط با ستاد انتخاباتی
 • استفاده از رنگ‌ها و هویت ستاد انتخاباتی در طراحی آن
 • ترغیب مخاطب و تقویت حس کنجکاوی در آن‌ها

مهرسام برای کاندیداهای انتخابات مجلس و شورای شهر در کنار خدمات چاپ انتخاباتی و طراحی، هدایای تبلیغاتی خاصی را فراهم کرده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر و تعرفه قیمت هدایای تبلیغاتی لطفاً با واحد فروش و مشاوره مهرسام تماس بگیرید.  02188865136  – 09120059317

راه های افزایش تبلیغات موثر انتخاباتی

همه این موارد به کنار، سوال اینجاست که چطور می‌توانید تبلیغات موثری در دوران انتخابات داشته باشید؟ از طریق چه راه‌هایی می‌توانید توجه افراد بیشتری را به خود جلب کنید؟ برگ برنده شما چیست؟ در ادامه به معرفی راه های افزایش تبلیغات موث خواهیم پرداخت.

1. شبکه‌های اجتماعی را برای تبلیغات انتخاباتی دست کم نگیرید

یکی از روش‌های تاثیرگذار تبلیغات در زمان انتخابات مشارکت و حضور در شبکه‌های اجتماعی پربازدید و پرکاربرد است. این روزها اغلب مردم دارای گوشی‌های هوشمند هستند و این فرصت خوبی برای شماست تا از این موقعیت استفاده کنید و تعامل بیشتری با آن‌ها برقرار کنید.

2. پیامک‌های تبلیغاتی، روشی قدیمی اما تاثیرگذار

یکی دیگر از روش‌ها استفاده از روش سنتی پیامک‌های تبلیغاتی است. کاندیدها می‌توانند قبل از شروع انتخابات با استفاده از پیامک‌ها و محتوای مناسب فضا را آماده کنند.

3. سایت کاندیدا برای انتخابات ضروری است

داشتن یک وبسایت کامل و جامع که تمامی اطلاعات کمپین و ستاد انتخاباتی در آن درج شده باشد کمک بسیاری به فرایند انتخابات می‌کنند. در این وبسایت می‌توانید اهداف خود را لیست کنید. از تجربیات خود بگویید، راه‌های ارتباطی با خود را قرار دهید و از مردم بخواهید در نظرسنجی‌ها شرکت کنند. در واقع Call to Action ایجاد کنید.

از حضور در جامعه غافل نشوید. این روش هم یکی از متدهای تاثیرگذار است. مخصوصا در جوامع کوچک. در این روش کاندیدها با حضور در فضای جامعه، مجالس و دورهمی‌ها باعث می‌شوند که مردم با آن‌ها احساس نزدیکی کنند و بتوانند شناخت بهتری از مخاطبین خود بدست بیاورند.

سفارش و چاپ پوستر انتخاباتی

چاپ مهرسام با بیش از 7 سال سابقه مفید در صنعت چاپ و طراحی، در کنار شماست تا بهترین پوسترهای تبلیغاتی را طراحی و تمام اقلام چاپی شما را با بالاترین کیفیت و قیمت مناسب به شما ارائه دهد.سفارشات تبلیغات انتخابات خود را با خیال راحت به ما بسپرید. برای اطلاعات از قیمت‌ها و پکیج‌های ویژه دوران انتخابات کافی است با کارشناسان مهرسام چاپ در تماس باشید تا آن‌ها شما را راهنمایی کنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *